Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

CityMatic, fajnie tylko prawie 800 zł za bańkę 10 litrów, a i jak ja mam tam z tym wleźć i jeszcze na koniec myjką cisnieniową potraktować?

 

PS. Co za bzdura w instrukcji tego środka - przecież nie wolno używać myjki ciśnieniowej do mycia paneli.

PS2. Litr za stówę - cenią się.

Edytowane przez kedlaw0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie martwisz się, że na panelach zostanie osad kamienny z twardej wody?

 

 

 

Bardziej miękkiej chyba już nie ma, czajnik odkamieniałem po 3 latach użytkowania, i to bardziej z nudów bo kamienia było tyle co kot napłakał.

A nawet jeśli byłoby inaczej, to aby cokolwiek się tam ostało, to trzeba by lat po nich notorycznie.

 

Właśnie o tym piszę. Woda sobie odparuje z niemiłą warstwą minerałów na panelach. I dziś uzysk większy o 7% a za parę dni płacz i sxukanie po forach przyczyn słabszego uzysku.

 

Nie popadajcie w paranoje, niestety takie miejsce jak fora są super gruntem na podsycanie różnych fobii.

 

Osobiście nie zamierzam lać po nich wody, uzbierała się tego trochę syfu wiec zrobiłem to w ramach testu, bo mam świeżą instalację i póki co jest moim obiektem obserwacji, ale za chwilę się to pewnie zmieni.

 

Przez kilka dni co roku na wiosnę mam u siebie właśnie taką inwazję pyłku sosny, więc okazja jest fajna.

Edytowane przez _Grisza_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CityMatic, fajnie tylko prawie 800 zł za bańkę 10 litrów, a i jak ja mam tam z tym wleźć i jeszcze na koniec myjką cisnieniową potraktować?

 

Są w litrowych to koncentrat, chyba 1:10. No i nie wszyscy mają na dachu, nie wszyscy też tak na dachu, że trudno umyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po roku też widzę, że są brudne. Szczególnie ok 10cm od dołu i wzdłuż każdej dolnej ramki. Wynika to zapewne z niewielkich opadów tak deszczu jak i śniegu.

Czy wpływa to na uzysk, zapewne, ale trudno to tak jasno oszacować. W wolnej chwili zapewne i ja zmyję ich powierzchnię mam pomysł więc nic nie tracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens ? nie lepiej poczekać do porządnego deszczu który załatwi sprawe...?

 

To opłucze, chemię. Myślę, że panele to nie kot same się nie umyją. Szyby w oknach też się brudzą, a deszcz ich nie chce umyć. Napisałem że zobaczę, jak spadnie na tyle silny deszcz, że to zmyje będę zadowolony. Jeśli nie zrobię foto z przed i po umyciu, super uzysków się nie spodziewam. Chociaż wbrew moim przewidywaniom marzec 2020 był lepszy niż 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens ? nie lepiej poczekać do porządnego deszczu który załatwi sprawe...?

 

Wg. mnie chyba szkoda się w to bawić. U mnie są pola naokoło, rolnicy tak kurzą że szok. W dodatku dom mam przy drodze gruntowej a na działce nie ma trawy. Moduły na dachu mocno przykurzone. Wyglądają brzydko.

Ale uzyskują moc maksymalną (przycięcie wynika z przewymiarowania - tak ma być).

 

pQKXPGc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CityMatic, fajnie tylko prawie 800 zł za bańkę 10 litrów, a i jak ja mam tam z tym wleźć i jeszcze na koniec myjką cisnieniową potraktować?

 

PS. Co za bzdura w instrukcji tego środka - przecież nie wolno używać myjki ciśnieniowej do mycia paneli.

PS2. Litr za stówę - cenią się.

 

Wolałbym chyba kupić zwykły płyn do szyb i zasuwać mopem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładał ktoś dodatkowe chłodzenie na falownik?

mam Huawei i widze ,że osiąga ponad 50 stopni co będzie dopiero latem :eek:i zastanawiam się czy nie dać jakiegoś wentylatorka

 

Ja mam Huawei SUN2000-3KTL-M0

Niestety zamontowany w kotłowni, jest tu 23-24 stopnie. Prewencyjnie mam u góry położony wentylator komputerowy 140mm z programatorem czasowym w gniazdko.

Czy wczoraj, czy dziś temperatura wyświetlana w aplikacji nie przekracza 45 stopni, najczęściej oscyluje w granicach 40-42 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładał ktoś dodatkowe chłodzenie na falownik?

mam Huawei i widze ,że osiąga ponad 50 stopni co będzie dopiero latem :eek:i zastanawiam się czy nie dać jakiegoś wentylatorka

 

Trzeba było go zamontować na zewnątrz domu. Ja mam od strony północnej. Większość roku jest w cieniu, jedynie zachodnie słońce w lecie grzeje go przez kilka godzin, ale nie od czoła tylko bok. Tak pracuje już czwarty rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było go zamontować na zewnątrz domu. Ja mam od strony północnej. Większość roku jest w cieniu, jedynie zachodnie słońce w lecie grzeje go przez kilka godzin, ale nie od czoła tylko bok. Tak pracuje już czwarty rok.

 

mam zamontowany na zewnątrz pod wiatą od strony wschodniej, śłońce na niego nie świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się chrzani od jakiegoś czasu. Przesył danych szwankuje, częste prace serwisowe z ich strony. U Ciebie to wygląda jakby była przerwa w przesyle danych od ok 9.00 do ok. 14.00.

 

Internet działa u mnie całkiem nieźle, dzieci siedzą od rana na lekcjach zdalnych i jakby było coś nie tak to miałbym alarm na cały dom. Ale faktycznie ktoś wspominał że trwają u nich prace serwisowe. Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowany na zewnątrz pod wiatą od strony wschodniej, śłońce na niego nie świeci

 

Jak ma ciągły przewiew pod tą wiatą to bym się nie martwił. Ja mam swój na powietrzu, bez zadaszenia. Często w instalacjach wolnostojących inwertery są mocowane pod modułami i nikt im tam wentylatorów dodatkowych nie montuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...