Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uzysk z PV


maciuspala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja jeszcze coś zrobiłem idealnie się "wstrzeliłem" więc będzie dobre rozliczenie z czego jestem bardzo zadowolony:)

 

1.8.0 - energia pobrana w bieżącym okresie rozliczeniowym = 199,1 kWh

2.8.0 - energia oddana w bieżącym okresie rozliczeniowym = 318,2 kWh

Okres rozliczeniowy - 01.03.2019(godz 10:20) - 01.04.2019(godz 19:10) 55,46 kWh nadwyżki za miesiąc marzec.:wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie paneli wschód-zachód i dlatego trochę mniej niż na południe

 

To ułożenie ma wiekszy potencjał do samokonsumpcji (oczywiscie zalezy od funckjonowania w domu) , mnie o 11 gdzie jest najwiekszy potencjal energetyczny , w domu nie ma :) wiec musze oddac i odebrac 0,8 tego co wyslalem :/

 

 

EDYTA

 

sprawdziłem uzysk z dzisiaj 39,2 kWh z 6kWp, zacienienie od strony zachodniej od 15:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie u mnie miesiąc kwiecień rozpoczął się bardzo pozytywnie z 3,6 kWp

1.04 - 22,96 kWh

2.04 - 25,95 kWh

jutrzejszy dzień zapowiada się równie korzystnie. Patrząc na pogodę z satelity w całym kraju było dzisiaj bezchmurnie, a więc można napisać jakie uzyski miały instalacje było by to chyba bardziej miarodajne.

FV dzisiaj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Może nie w tym temacie ale tak na szybko do kolegów, którzy mają PC + fotowoltaikę (właśnie założyłem 7,2kwp) + taryfę g12 w.

Jak optymalnie to wykorzystać. Wykorzystywać maksymalnie tanią taryfę czy może nie zwracać uwagi i wszystko puścić samopas. Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystywać maksymalnie tanią taryfę czy może nie zwracać uwagi i wszystko puścić samopas. Macie jakieś doświadczenia?

 

NIe wiem jaki masz dom (zapotrzebowanie) , jesli jestes w stanie ogrzac dom tylko w 2 to korzystaj maksymalnie w 2 do grzania ew. prania/suszenia etc (weekendy) .

Widze ze masz wiecej ode mnie (ja mam narazie 6kWp) i wychodze "na styk" czyli produkcja rozliczana praktycznie pokrywa zuzycie w pierwszej czyli place za prąd tylko w cenie 2 taryfy (u mnie wszystkie koszty za 1kWh to 0,39 zł). Wiec mysle ze bedziesz mial "luzik" i nie bedziesz sie musiał limitowac tylko do grzania w 2 taryfie (bedziesz mogl wychodzic poza 2 taryfe).

Ale jak napisalem wczesniej zalezy jaki masz dom (zapotrzebowanie , stała czasowa budynku, jak funkcjonujesz w domu etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli efektywność 7,14 kWh z 1kWp

 

chapeau bas !

 

Jutro mam montaz paneli w ukadzie wsch-zach (obecnie poludnie) ciekaw jestem porownania . Mam nadzieje ze zwiekszy mi sie zuzycie biezace (glownie rano i wieczorem)

 

EDYTA :

 

wyniki :

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?355677-Montowa%C4%87-na-wsch%C3%B3d-zach%C3%B3d-czy-po%C5%82udnie-Wyniki-por%C3%B3wnawcze

Edytowane przez gogush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 Kwiecień , godzina 12:00 uzysk od 1 kwietnia z 3,6 kWp - 403,25 kWh ....i Słonko świeci:yes:

U mnie na stromym dachu i 60 stopni od południa, przeliczajac moc na Twoja wychodzi 10% gorzej - 365kWh.

 

Rolnicy się pewnie tak nie cieszą z kwietnia prawie bez kropli deszczu :-/

 

I prośba. Podawajcie z uzyskami nie tylko moc paneli ale również kierunek i kąt paneli.

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...