Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wycena wod-kan, CO


kthxb

Recommended Posts

Witam, chciałem zapytać czy taka cena za robociznę z materiałem jest OK. Nie mam niestety rozdzielonej robocizny od materiałów i nie wiem jakie materiały będą użyte. Materiały mają być po prostu "dobrej" jakości.

Zdaję sobie sprawę, że ciężko to ocenić nie znając wszystkiego dokładnie, natomiast bardziej chodzi mi o to, czy ktoś nie popłynął z czymś, bo 42 tysiące za to wszystko wydaje mi się dość sporo.

 

https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-2-m16021fa4e5575 , z tym, że kotłownie przerzuciliśmy do doklejonego garażu dwustanowiskowego i nie ma kominka w domu.

 

Parter + poddasze użytkowe (103 m^2 - użytkowa, 155^m2 całkowita) + garaż i kotłownia (50 m^2 - użytkowa i całkowita).

1 etap. wod-kan 14 tysięcy

2 etap. podłogówka 12 tysięcy (w całym domu, kotłowni i garażu, bez rozkładania styropianiu)

3 etap. Gaz, CO, (w tym kocioł kondensacyjny) 16 tysięcy.

 

 

Z góry dziękuję za ocenę.

Edytowane przez kthxb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiem na moim przykładzie..

1 etap….masakra, ja za wod kan zapłaciłem 4 tys. z materiałem, 2 łazienki, kotłownia, kuchnia

2 etap podlogówka na dobrych materiałach i gość zarobi sporo to 80 zł m2, jeśli jest 205 m2 podłogówki to cena ok z tym że raczej markowo nie będzie, mnie przy dobrych znajomościach i na najlepszych materiałach wyszło chyba 62 zł m2

3 etap cena standardowa można taniej na Immergasie albo drożej na markowych typu Viessmann czy Wolf...ogólnie nie jest źle ale czy w tym jest instalacja gazu czy tylko podpięcie...bo to są koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...