Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nawiewniki - czuć dym w domu


Recommended Posts

Witam,

 

piszę w sprawie porady. Sytuacja wygląda następująco - mieszkamy w bloku w sąsiedztwie domów jednorodzinnych, nastał pierwszy sezon jesienno / zimowy i się zaczęło palenie w piecach czym popadnie. W mieszkaniu deweloper zamontował nawiewniki Higrosterowane (brookvent brookvent), których nie można zamknąć a jedynie przymknąć i niestety w pozycji przymkniętej wieczorem / nocą w mieszkaniu czuć dym z okolicznych domów :bash: Jest to dość frustrujące, że we własnym mieszkaniu wlatuje taki smród.

 

Zastanawiam się nad dwiema opcjami:

1) Zakup nawiewników antysmogowych od oknoplastu - Urbino Premium. W skrócie jest to część zewnętrzna nawiewnika (czerpnia) z filtrem. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnej opinii na temat skuteczności. Czy ktoś z użytkowników forum ma może ten nawiewnik ? Z montażem wychodzi 250zł / sztuka. Przy 4 okach koszt jest dosyć duży.

2) Zakup nawiewników manualnych i wieczorem / w nocy zamykanie nawiewników i otwieranie rano.

 

Poradźcie coś :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał WM to pewnie byś zastosował filtr węglowy. Też mam problem bo jak zawsze wieje to dym od sąsiada leci mi na czerpnie powietrza i czuć lekko dymem. Wieczorem to nawet nie wychodzę na dwór bo czarny siwy dym jakby pampersami było palone.

Co do nawiewników to filtr kosztuje 30zł , co pół roku się wymienia( pewnie po roku dasz sobie spokój). Pewnie w aucie filtra przeciwpyłowego co pół roku nie wymieniasz. Chciało by Ci się codziennie dwa razy zamykać i otwierać nawiewnik bo mi nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że filtr węglowy to nie najgorszy pomysł. Mój działa od soboty i jak na razie nie poczułem w domu dymu, choć do tej pory zdarzało się to często. O skuteczności przekonam się jak sezon grzewczy ruszy u sąsiadów pełną parą.

 

Ja też nie poczułem dymu od wielu dni, a nie mam filtra. Po prostu wiatr wieje z innej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...