Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podgląd temperatury kanałów


Recommended Posts

Od czasu odkąd mam reku w domu nurtuje mnie pytanie jak to jest faktycznie z tymi temperaturami w rurach. Postanowiłem zatem zbudować urządzenie, które będzie cały czas mierzyć temperaturę w kilku punktach w których przepływa powietrze. Zastanawiam się jednak czy dobrym pomysłem jest wkładanie termometru do rury wentylacyjnej?

Na pewno pomiar będzie dokładniejszym, ale czy z czasem termometr (sonda) nie pokryje się jakimś nalotem, pyłem. A może w innym sposób będzie oddziaływać na przepływające powietrze? Czy wystarczy przykleić sondę do rury od zewnątrz, i a tak jest jeszcze izolacja więc pewnie temperatura będzie bardzo zbliżona. A nie chodzi mi o odczyt co 5 sekund tylko raz na godzinę np. i z tego wykresy.

Wszystko ma bazować na Raspberry PI + 10x DS18B20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz sobie w googla: "Osłona do czujnika temperatury DS18B20" zaciśniesz i nic go nie zabrudzi a dodatkowo i wilgoć mu nie będzie straszna. Cena pojedynczej sztuki to w zależności od miejsca 1,5 - 2 PLN. Mam taki sam zamiar wrzucić do reku 4 czujki jednak zamiast maliny użyję termometru 4 sondowego z alarmem (przekaźnikiem) który odpali grzałkę na czerpni kiedy temperatura spadnie poniżej 0*C celem ochrony wymiennika przed zamarznięciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...