Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak najlepiej zmierzyć i wyregulować przepływy powietrza


Recommended Posts

CZeść,

posiadam anemometr z malym wiatraczkiem okrągłym i mierzy on wiatr w m/s. Mam otwory na anemostaty bez zakreconych anemostatów. Czy mam włączyć rekuperator na full nastepnie zmierzyć m/s z nawiewów , wyliczyć wzorem m3/h znając średnice rury anemostatu i zsumować wszystkie nawiewy I wyjdzie mi sprawność na 100% jednostki. ? Tzn wyjdzie mi np 300m3/h na 100% wiec pewnym będzie że np na 10% będzie to 30m3/h ? Bo takie male przepływy ciężko będzie mi zmierzyć. Czy po tkaim wyliczeniu jak zakręce anemostaty nie będzie innego przepłwu ? :)

 

CZy może druga wersja.

MAm założyć anemostaty przyłożyć doniczkę z mala dziurka szczelnie do sufitu i zmierzyć m/s i wtedy mam wyliczyc przeplyw biorac za srednice ten maly otwor zrobiony przezemnie w doniczce a nie srednice anemostatu?

 

Bardzo proszę o pomoc.

 

Ile m3/h powinno być gdy nie ma nas domu, gdy śpimy , i gdy żyjemy aktywnie w domu np w weekend.

 

Dziekuje

Edytowane przez KromaXXL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to zrób tak jak ja. Wyrzuć anemometr.

Zaopatrz się w mierniki wilgotności i CO2.

Ustawiasz centralę na taką wentylację jaką chcesz mieć lub jaka powinna być teoretycznie. Np. 150m3/h.

Jeśli poziom CO2 jest za wysoki, to należy zwiększyć wentylację przez zwiększenie wydatku wentylatorów, dodatkowe odkręcenie anemostatów w pomieszczeniach w których poziom CO2 jest za wysoki, przykręcenie tam gdzie nikt nie przebywa.

Jeśli zimą wilgotność jest za niska, to należy zmniejszyć wentylację. Podczas ujemnych temperatur zewnętrznych oznacza to kompromis pomiędzy akceptowalnym poziomem CO2, a zbyt niską wilgotnością. Utrzymuj CO2 <1000ppm, a wilgotność powyżej 40%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...