Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CZYM PALICIE W KOMINKU?


WITEK P.

Recommended Posts

Drewno sosnowe - jeszcze pozostałość po budowie. :wink:

Jak będziecie palić drzewem iglastym to za jakiś czas będzie problem z kominem. Przy spalaniu tego typu drzewa wydziela się bardzo dużo substancji smolistych, które osadzają się nie tylko na kominie i w kominie, ale także na połaci dachu, co nie wpływa pozytywnie na estetykę.

Ja palę bukiem, brykietami i zrzynami dębowymi (dębu również nie polecam, ciężko go rozpalić i podobno wydzielają się jakieś kwasy, ale jak się nie ma co się lubi, to lubi co się ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziecie palić drzewem iglastym to za jakiś czas będzie problem z kominem. Przy spalaniu tego typu drzewa wydziela się bardzo dużo substancji smolistych, które osadzają się nie tylko na kominie i w kominie, ale także na połaci dachu, co nie wpływa pozytywnie na estetykę.

quote]

 

to prawda

Ja palę drewnem - brzoza + dębina, a także brykiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie będę zaczynł palić w kominku. Mam trochę pozostałości po budowie (resztki więźby i szalunków ze świerka i sosny i to mokre). Większe zakupy drewna zrobię pwnie na wiosne, ale teraz chciałem kupić chociaż ze 2 metry. Mam możliwość zakupu grabiny za 180 zl. Jest już porąbana, ale niestety świeża. Czy to dobra cena? (woj. łódzkie) Drewno wiem, że dobre, o podobno grab najlepszy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość zakupu grabiny za 180 zl. Jest już porąbana, ale niestety świeża. Czy to dobra cena?

W Poznaniu z dostawą dąb 140, inne 130 ale za metr przestrzenny, jeśli Twoja cena jest za m3 jest dobra.

 

A czy do komina montowaliście jakiś wkład czy wystarczy cegła.( mam komin murowany z cegły) - oczywiście chodzi o komin od kominka!

Murowany z cegły jest OK, ale pod warunkiem, że nie palisz zbyt mokrego drewna. Ja mam z cegły - od razu piszę, aby nie było, że rekalmuję wkłady. Widziałem u znajomego-znajomego, który palił przez cały sezon mokrym i ze zmniejszonym dopływem powietrza, że mu się zrobiły brzydkie wykwity na kominie i przeszły przez tynk i farbę. Może miał coś źle zrobione z tym kominem, ale wersja o wilgotności wydaje mi sie wiarygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resztki po położonym parkiecie, ale już się kończą.

Mamy jeszcze brzozę nawet się ładnie pali, choć mokra. Chciielibśmy jeszcze coś dokupić, ale szaleństwo w naszej okolicy (Rzeszów) mąż dzwonił do kilku składów i ni ma.

Ostatnio facet co prawda mówił o jakimś ekstra drewnie do kominka - ale ciekawa jestem za ile by to było?? i co to za drewno - może ktoś coś wie o specjalnym_drewnie_do_kominka? Przypuszczam, że chodzi o wysuszone - ale może jest "specjalne" w jakiś inny sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...