Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wilgotność 72% na budowie


Recommended Posts

Witam, potrzebuję pomocy. Dzisiaj postawilam miernik wilgoci w domu. Mam 72% przy 12 stopniach. Były tam cały czas otwarte na uchyl okna i w sumie nie wiem czy to dobrze, ponieważ dzisiaj wilgotność w mojej miejscowości wynosi około 80%. O godzinie 14 pozamykalam okna. Dom nie jest jeszcze ogrzewany i w tym roku nie będzie.

W ostatnim czasie były wykonane tynki dekoracyjne zewnętrzne (miesiac temu - jeśli to ma jakieś znaczenie) i gipsy (maj 2018 dół, góra styczeń 2018 ).

Nie wiem co mam zrobić, by nie mieć później problemu. Otwierać okna przy takiej wilgotności na dworze, czy zamykać? Jeśli zamykać to szczelnie, czy zostawić mikro? Błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwierać okna przy takiej wilgotności na dworze, czy zamykać? Jeśli zamykać to szczelnie, czy zostawić mikro? Błagam o pomoc.

Musisz doczytać co to znaczy np. 80% wilgotności , a mowa tu o wilgotności względnej , jak zależy ona od temperatury i co to punkt rosy ,kiedy i gdzie występuje.Twoje prawdziwe problemy się zaczną jak włączysz ogrzewanie wtedy będziesz podstawiać wiadro pod okna tak będą się pocić. puki co wietrzyć ile wlezie na przestrzał , odpuszczać w dni deszczowe, mikro uchyły to ściema tylko pełne otwarcie okna. zima to najlepszy czas do wietrzenia bo powietrze jest suche ale pod warunkiem że nagrzewasz pomieszczenia co powoduje przechodzenie wody z tynków do powietrza w postaci pary wodnej a ta wylatuje przez okno a w jej miejsce wpada suche powietrze które łatwo ogrzać. grzej i wietrz.

pozdrawiam Tomraider.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...