Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PIEC GAZOWY CZY POMPA CIEPŁA dla domu 160m2


wujek240287

Recommended Posts

Cześć wszystkim jest to mój pierwszy post na forum. rozpocząłem remont starego domu i czym wiecej czytam tym bardziej głowa mi pęka od nadmiaru informacji. prosze o pomoc!

 

a więc jest to dom z lat 80tych kostka około 160m2. Będzie ocieplony styropianem 15-20cm.

 

Parter:

garaż,

kotłownia,

pomieszczenie gospodarcze

 

pierwsze piętro:

otwarta kuchnia

duzy salon

duza łazienka

 

Drugie piętro:

1 duza sypialnia

3 małe sypialnie

1 mała łazienka

 

Będą zainstalowane kaloryfery.

Okna 7mio komorowe

 

co wybrać pompe ciepła czy piec gazowy?

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o ogrzewanie podlogowe?

 

Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca by je u siebie zainstalować.

 

Też przymierzam się powoli do remontu kostki i marzyła mi się podłogówka w całym domu. Niestety od powierzchni płyty nad piwnicami do powierzchni klepek parkietu mam tylko 8 cm. Nawet gdyby skuć wylewki do samej płyty to braknie mi miejsca nawet na sam styropian pod rurki, nie mówiąc już o rurkach i wylewce na nich.

Jest jeszcze opcja położenia podłogówki metodą suchą ale tu wydaje mi się, że z racji niewielkiej grubości paneli styropianowych, będą spore straty ciepła do piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam,

 

A czy posiada Pan podłączenie budynku do sieci gazowej?

Zastosowanie gazowego kotła kondensacyjnego jest bardzo komfortowe oraz w pełni bezobsługowe. Kotły gazowe doskonale współpracują z ogrzewaniem podłogowym oraz mogą współpracować także z ogrzewaniem grzejnikowym. W sprawie doboru odpowiedniego kotła polecam kontakt z Autoryzowanym Instalatorem marki Junkers-Bosch. Nasi specjaliści pomogą w doborze, jak również wykonają montaż. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810.

Więcej informacji o naszych kotłach można znaleźć na stronie internetowej: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

 

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers-Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...