Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia 0,2 czy 0,3 pod wylewki?


KrzysiekSw

Recommended Posts

No i stanęło na tym, że na dole daję folię 0,3mm, tylko na łączeniach z dużymi zakładami.

Z tą papą to faktycznie chyba był nie najlepszy pomysł.

Rozmawiałem z kilkoma fachowcami - praktykami, których znam i każdy powiedział mi to samo - jesteś za bardzo przewrażliwiony.

No a co do papy, to Degustibus - miałeś rację, nie powinno się dawać - jestem Ci winien piwko (odbiór u mnie, ewentualnie wypiję za Twoje zdrówko :wink: )

 

cwkwadrat - myślę, że zarówno półmilimetrowy kontakt papy ze styropianem nie spowoduje jej "zeżarcia", jak również milimetrowa dziurka na podłodze (jeśli już się gdzieś trafi), nie spowoduje zalania domu, czy wykwitów na ścianie. W końcu nie budujemy basenów. Chyba faktycznie za bardzo przeżywamy :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dwie warstwy folii.

 

Ale przede wszystkim odprowadz wode od domu - a wiec rynny z odprowadzaniem, drenaz, cokolik.

 

Ja darowalbym sobie pape czy tez lepiki pod podlogą. Przede wszystkim doprowadz do tego, aby teren wokol domu byl suchy, to i wylewka oraz podloga bedą suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszyscy sie zgadzamy - folia.

Drenaż tak, ale po uporządkowaniu terenu wokół domu, a przed obsadzeniem roślinności, czyli mam nadzieję - w przyszłym roku.

 

Ckwadrat - sąsiedzie przez miedzę, z tobą z wypiciem piwa to nie powinno być problemu, podaj miejsce i termin - ja stawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw napisał : cwkwadrat - myślę, że zarówno półmilimetrowy kontakt papy ze styropianem nie spowoduje jej "zeżarcia", jak również milimetrowa dziurka na podłodze (jeśli już się gdzieś trafi), nie spowoduje zalania domu, czy wykwitów na ścianie....

Tu nie chodzi o zżeranie papy, ale styropianu :D :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw napisał : cwkwadrat - myślę, że zarówno półmilimetrowy kontakt papy ze styropianem nie spowoduje jej "zeżarcia", jak również milimetrowa dziurka na podłodze (jeśli już się gdzieś trafi), nie spowoduje zalania domu, czy wykwitów na ścianie....

Tu nie chodzi o zżeranie papy, ale styropianu :D :lol:

Pozdrawiam

 

Nie jej, tylko jego, oczywiście przejęzyczyłem się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekSw napisał : cwkwadrat - myślę, że zarówno półmilimetrowy kontakt papy ze styropianem nie spowoduje jej "zeżarcia", jak również milimetrowa dziurka na podłodze (jeśli już się gdzieś trafi), nie spowoduje zalania domu, czy wykwitów na ścianie....

Tu nie chodzi o zżeranie papy, ale styropianu :D :lol:

Pozdrawiam

 

pisałem juz wczesniej ,że jesli folia budowlana wg was nadaje sie na izolacje przeciw kapilarnemu podsiąkaniu wigoci to dlaczego nie daliście jej na fundament pod pierwszą warstwę cegieł ,bloczkow, maxów itp

 

sceptycy moi drodzy poszukajcie w postach o doświadczeniach innych którym jastrych położony tylko na foli nie wysycha do wilgotnosci 2-3 %

czyli wymaganej do położenia parkietu.

Mój znajomy parkieciarz ma rozwiazanie na niewyschnięty jastrych - cienka powłoka żywicy zatrzymującej wilgoć pod powierzchnią górną jastrychu to koszt ok 30,- netto/ m2

 

nie oczekuje odpowiedzi na ten post gdyż uważam ,że za czesto o tym była mowa a lekceważenie tego tematu kosztuje duże pieniadze , ale o tym kto ma racje można przekonac się po ok 3 sezonach na własnym parkiecie

 

 

pozdrawiam janzar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
  • 1 month później...

mój majster zaproponowal coś takiego:

chudziak

styropian 2 cm

na to folia wywinięta do góry na wierzch

folia

styropian 8

wylewka

 

Folia jest odgrodzona od chudzika 2 cm styro i dzieki temu nie przeciera się

Co sądzicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...
  • 2 months później...

1) papa na tekturze nie zgnije, od tego jest w bituminie aby nie zgnila, jezeli kogos stac na pape, tym bardziej jak robil izolacje scian na papie, to nie ma przeszkod. W przypadku gdy ktos robil izolacje scian na folii, to raczej jest juz skazany na izolacje za pomoca folii - zgrzewajac pape, nie da sie polaczyc jej z folia.

2) folia, jak sie ja odpowiednio polozy, to na pewno nie bedzie podziurawiona. Ja dalem dwie wersje 0.3, chudziak byl oczyszczony, bez resztek zapraw, piasku, wrecz odkurzony, nie ma prawa sie folia podziurawic.Choc napewno przesadzilem, kto ja mial w reku ten wie, ze nie jest latwo ja zniszczyc. tym bardziej dwie warstwy. Izolacje scian tez robilem na folii, tyle ze grubszej.

3) zalecenia budowlane mowia, ze jezeli grunt nie jest wyjatkowo mokry, to mozna zrezygnowac z izolacji pod styropianem, bo izoluje on od podciagania kapilarnego wody. Tym bardziej ze pomiedzy styropian a wylewke daje sie jeszcze folie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) papa na tekturze nie zgnije, od tego jest w bituminie aby nie zgnila, jezeli kogos stac na pape, tym bardziej jak robil izolacje scian na papie, to nie ma przeszkod. W przypadku gdy ktos robil izolacje scian na folii, to raczej jest juz skazany na izolacje za pomoca folii - zgrzewajac pape, nie da sie polaczyc jej z folia.

2) folia, jak sie ja odpowiednio polozy, to na pewno nie bedzie podziurawiona. Ja dalem dwie wersje 0.3, chudziak byl oczyszczony, bez resztek zapraw, piasku, wrecz odkurzony, nie ma prawa sie folia podziurawic.Choc napewno przesadzilem, kto ja mial w reku ten wie, ze nie jest latwo ja zniszczyc. tym bardziej dwie warstwy. Izolacje scian tez robilem na folii, tyle ze grubszej.

3) zalecenia budowlane mowia, ze jezeli grunt nie jest wyjatkowo mokry, to mozna zrezygnowac z izolacji pod styropianem, bo izoluje on od podciagania kapilarnego wody. Tym bardziej ze pomiedzy styropian a wylewke daje sie jeszcze folie.

 

W ODPOWIEDZI

DAWNO NIE CZYTAŁEM WIĘKSZYCH BZDUR I NIE WAŻNE CZY SIE POGNIEWASZ

PRZYJMIJ ZASADĘ NIE MASZ POJĘCIA O TEMACIE TO SIE NIE WYPOWIADAJ BO CIĘ OBSERWUJA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janzar,

 

Co do papy, to oczywiście jest to lepszy materiał do izolacji niż folia i tu masz rację. Uważam jednak, że 2 x folia 0,3 spokojnie wystarczy, a z tym podziurawieniem folii to chyba jednak lekko przesadziłeś ;)

 

Jak ktoś ma kasę, niech inwestuje w papę, jeśli nie ma w folię. Proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

czytam i czytam i powiem tak: o jakiej kasie piszecie? papa nie podnosi znacząco kosztu wybudowania domu. większość niestety robi tak: tam gdzie nie widać jak najtaniej, tam gdzie widać wyższa półka. a zwykle jest tak że to co widać można orżnąć bo łatwo zmienić/ poprawić, a tego co zakryte nie da się tak tanio i szybko poprawić.

dla kogo budujecie wasze domy, dla znajomych, rodziny by ich trafiło z zazdrości, czy dla siebie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...