Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia 0,2 czy 0,3 pod wylewki?


KrzysiekSw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 121
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja jestem na tym samym etapie, w tej chwili mam ułożona na chudziaku papę termozgrzewalną podkładową grubości 3mm, na niej planuje ułożyć folię gr. 0,4-0,5mm w celu odseparowania styropianu od papy, którą bądź co bądź jest materiałem ropopochodnym.

 

powodzenia życzę

 

 

aha, folię oczywiście wywinę na ściany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...

A co myślicie o takich foliach, rękawy do pakowania:

 

http://www.kablonex.pl/produkty/folia-opakowaniowa

http://www.polplast.olsztyn.pl/index.php/produkty

 

trzymałem taką folię o grubości 0,08 mm w rękach - mocne jak cholera, czuć tę grubość i mogę mieć taką w cenie 0,6zł / m2. Budowlana folia to tylko 0,02 mm i faktycznie strach to położyć na podłogę, że będzie się to poprzerywać i mieć miliony dziurek.

 

Jest tylko jedno ale, zadzwoniłem do producenta i ten powiedział, że ona ma ograniczoną trwałość czasowo - np. na światło. Z drugiej strony ona będzie pod podłogą, nie chciałbym jednak żeby nastąpiła jakaś biodegradacja.... :)

A może idealnym rozwiązaniem byłoby dać tę grubą na pierwszą warstwę a czarną jako drugą, ta pierwsza ochroni tę czarną przed poprzerywaniem o wystające nierówności chudziaka ?

 

Może jest na forum jakiś chemik i się wypowie na temat właściwości tych materiałów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, jedno zero za dużo, oczywiście chodziło mi o grubości: 0.2 mm i 0.8 mm

 

Za dużo się artykułów o superfachowcach naczytaliście. Najlepiej ułóżcie folie 3 mm + do tego folia w płynie. Na bank nic nie przeleci.:)

A tak poważnie - ludzie budujecie się na mokradłach? Jesli poziom 0 budynku jest wyżej od poziomu gruntu (bo innych konstrukcji nie widziałem w nowym budownictwie )--> to na logike czy woda leci do góry? Mam nadziej że to odpowiedź na to jaką folie wybrać i czy warto przepłacać..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Posiadam dom z podpiwniczeniem i osobiście wykonałem izolację na całym chudziaku z papy modyfikowanej SBS 4,2 mm. Całość została połączona z izolacją poziomą pod ścianami tam papa 5,2 mm a pod nią smołą na zimno. Po wykonaniu poziomej izolacji wywinąłem zakłady na ścianę po około 15 cm. Z prostej przyczyny aby w sytuacji gdy puści izolacja pionowa na zewnątrz woda pod ścianą po papie nie dostała mi się nad izolację poziomą piwnicy. Przed ułożeniem styropianu 2 x 4cm podłożyłem pod całość folię 0,2 mm, na to pierwsza warstwa styropianu na niej rury co i cwu, druga warstwa pomiędzy rury. Na to wszystko poszła siatka zbrojeniowa i wylewka z maszyny średnio 6cm. W garażu pod miejscem gdzie stoi samochód zrobiłem wylewkę 2 cm grubszą. Obniżyłem w środku pomieszczenia warstwę styropianu z 8 cm do 6 cm (w odległości 60 cm od ścian).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
Za dużo się artykułów o superfachowcach naczytaliście. Najlepiej ułóżcie folie 3 mm + do tego folia w płynie. Na bank nic nie przeleci.:)

A tak poważnie - ludzie budujecie się na mokradłach? Jesli poziom 0 budynku jest wyżej od poziomu gruntu (bo innych konstrukcji nie widziałem w nowym budownictwie )--> to na logike czy woda leci do góry? Mam nadziej że to odpowiedź na to jaką folie wybrać i czy warto przepłacać..........

 

1. wstaw cegłę do naczynia z wodą na dnie (jak nie masz cierpliwości to połóż gąbkę) i obserwuj co się dzieje

2. nalej wody do słoika odwróć do góry dnem i wstaw do chłodniejszego pomieszczenia... obserwuj co pojawi sie na denku

tak zdarza się, że woda czasami do góry leci.

Czytam to forum i za głowę się łapię. Obserwowałem niejedną budowę domorosłych majstrów co to wiedzą lepiej nawet niz kierownik.

a tu nawet za doradzanie się wzięli :-) jakaś masakra

Edytowane przez allll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dom z podpiwniczeniem i osobiście wykonałem izolację na całym chudziaku z papy modyfikowanej SBS 4,2 mm. Całość została połączona z izolacją poziomą pod ścianami tam papa 5,2 mm a pod nią smołą na zimno. Po wykonaniu poziomej izolacji wywinąłem zakłady na ścianę po około 15 cm. Z prostej przyczyny aby w sytuacji gdy puści izolacja pionowa na zewnątrz woda pod ścianą po papie nie dostała mi się nad izolację poziomą piwnicy. Przed ułożeniem styropianu 2 x 4cm podłożyłem pod całość folię 0,2 mm, na to pierwsza warstwa styropianu na niej rury co i cwu, druga warstwa pomiędzy rury. Na to wszystko poszła siatka zbrojeniowa i wylewka z maszyny średnio 6cm. W garażu pod miejscem gdzie stoi samochód zrobiłem wylewkę 2 cm grubszą. Obniżyłem w środku pomieszczenia warstwę styropianu z 8 cm do 6 cm (w odległości 60 cm od ścian).

 

zabrakło tylko warstwy ślizgowej miedzy styropianem i wylewką ale w końcu rozsądny post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

W moim projekcie architekt przewidział nast warstwy:

- 2x papa na lepku

- szlichta 3 cm

- 15 cm styropianu

- 6 cm wylewki zbrojonej siatką 2mm

 

Wykonawca z kolei radzi mi tak:

- warstwa papy termozgrzewalnej tylko jedna, ale za to minimum 5 mm

- folia (dla odizolowania papy od styropianu)

- 15 cm styro

- wylewka 6 cm z mixokreta, ale bez siatki zbrojeniowej, tylko zamiast tego wióry polipropylenowe

 

Propozycja wykonawcy brzmi dla mnie rozsądnie. Wykończenie dopiero zaczynam, więc napiszę potem, jak to w końcu wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zwolenników folii...

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?173456-folia-PE-czy-papa-bede-wdzieczny-za-podpowiedz!&p=4579740#post4579740

wypowiedz janzara plus link.

nic dodac nic ujac... wszystko na ten temat

Milosnicy klejenia folii, tasm itp rozwiazan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim projekcie architekt przewidział nast warstwy:

- 2x papa na lepku

- szlichta 3 cm

- 15 cm styropianu

- 6 cm wylewki zbrojonej siatką 2mm

 

Wykonawca z kolei radzi mi tak:

- warstwa papy termozgrzewalnej tylko jedna, ale za to minimum 5 mm

- folia (dla odizolowania papy od styropianu)

- 15 cm styro

- wylewka 6 cm z mixokreta, ale bez siatki zbrojeniowej, tylko zamiast tego wióry polipropylenowe

 

Propozycja wykonawcy brzmi dla mnie rozsądnie. Wykończenie dopiero zaczynam, więc napiszę potem, jak to w końcu wyszło :)

 

na 15cm styro zawsze siatka i okolo 7-8cm wyewki przy tej gr,styropianu.poza tym Twoj wykonawca to leń,bo nie chce mu się podsypywac pod siatke i jej rozkladac.W Twoim przypadku zawsze siatka i włókno.siatka usztywni a włókno jest na skurcz jak sama nazwa mowi -przeciwskurczowe.skurcz zminimalizujesz mając suchy przykryty przed deszczem piasek,nie robiąc przeciagów,zaslaniajaąc okna drzwi od strony nasłonecznionej lub stosujac kruszywo,kladac folie malarska na wylewke.jesli bedziesz kladl parkiety Twoj wykonawca musi dodawac kruszywo 2-8mm pod wytrzymalosc na zrywanie drewna.jak na filmie na http://www.posadzkiplock-teka.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo się artykułów o superfachowcach naczytaliście. Najlepiej ułóżcie folie 3 mm + do tego folia w płynie. Na bank nic nie przeleci.:)

A tak poważnie - ludzie budujecie się na mokradłach? Jesli poziom 0 budynku jest wyżej od poziomu gruntu (bo innych konstrukcji nie widziałem w nowym budownictwie )--> to na logike czy woda leci do góry? Mam nadziej że to odpowiedź na to jaką folie wybrać i czy warto przepłacać..........

Popieram, w większości przypadków wystarczy atestowana 2x folia 0.2(0.3). Ja jeszcze dawałem jedną warstwę na styropianie pod wylewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, w większości przypadków wystarczy atestowana 2x folia 0.2(0.3). Ja jeszcze dawałem jedną warstwę na styropianie pod wylewkę.

 

bo na styropianie zawsze ma być folia,a jakbyś kładł parkiet,żaden mądry posadzkarz "na klatę "nie wziąłby lania wylewki na jakieś 0,2mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Panowie / Panie - nie dajmy się zwariować.

 

Jeśli ktoś napisał w swoim poście, że hydroizolację posadzki wykonuje materiałem (papą) o grubości 3mm lub nawet 4,2mm to ja powątpiewam w skuteczność takiego materiału.

 

Bo pytam się po co taka duża grubość skoro

 

Istnieją materiały chociażby produkty FolGam O lub inne, które przy grubości 1mm potrafią zatrzymać słup wody napierający w basenach lub słup wody napierający na wały przeciwpowodziowe.

U nas w domach nie napiera słup wody tylko kapilarnie podciągana jest wilgoć.

 

To, że folia budowlana nie wytrzymuje wiąże się z faktem pozostawienia ostrych krawędzi, wybrzuszeń itd betonu na posadzce, które nie zostały usunięte przez inwestora lub ekipę (potwierdzeniem tego jest czarna folia budowlana przedstawiona na zdjęciu załączonym przez użytkownika Janzar w linku http://forum.muratordom.pl/attachmen...chmentid=42807 , która została przetarta tylko i wyłącznie w miejscach nierówności, krawędzi o których wspomniałem.)

 

Wystarczy kupić zwykłą ściernicę, założyć na diaksa (szlifierka kątowa) i oczyścić powierzchnię - mamy w ten sposób załatwione ostre krawędzie betonu i nierówności i inne.

 

Uważam, jak to ktoś wcześniej zasugerował, że kolejność powinna być następująca:

 

1. Oczyszczenie powierzchni betonu z ostrych krawędzi, nierówności itp.

2. Pomalowanie dysperbitem / disprobit itp.

3. Użycie dobrej folii (1mm wystarcza w zupełności) chociażby basenowej / FolGam innej

4. Na to styro

5. Folia budowlana

6. Wylewka

 

Posadzka nie podciągnie żadnej wilgoci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie poziom wód gruntowych okresowo jest na poziomie 0,5m, więc bardzo wysoko!!! Na chudziak dałem dwie warstwy foli 0,3 (atestowanej, bo te bez są dwa razy słabsze) dom wyniesiony ponad poziom zero o około 0,5m ----- wszędzie suchutko!!!! Nie przesadzajcie bo to ma służyć jedynie przeciwko KAPILARNEMU podciąganiu wody....żadna siła natą chydroizolację nie działa..... bardziej bym się skupił na tym aby pod chudziakiem dać materiał który nie podciąga wilgoci np piasek płukany..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...