Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

"projekt" rekuperacji


Recommended Posts

Witam.

 

Deweloper wykonał rekuperację w ten sposób:

jest.jpg

 

Nie konsultował ze mną projektu przed wykonaniem (podejrzewam, że nawet nie wykonał) a wspominałem, że w pomieszczeniu gospodarczym ma być pralnia.

 

Moja propozycja była teraz taka:

propozycjaaa.jpg

 

Z tym, że oni mają już po podłączane na fulla rozdzielacze i wszystko podwieszone. Nie chcą tego rozbierać bo "robota od nowa". (jak dla mnie to musieliby tylko zamienić rozdzielacze na większe i rozprowadzić kolejne 3 rury niedaleko).

Zaproponowali zrobienie w pom. gospodarczym tylko wyciągu 25m3/h (1 wymiana na godzine). Czy to nie za mało na suszenie prania?

propozycjainstalatorta.jpg

I problem jest też taki, że wejście do pomieszczenia gospodarczego miało być całe zabudowane meblami w kuchni (brak podcięcia pod drzwiami). Dlatego chciałem tam zrównoważony obieg. Czy wystarczy, że od czasu do czasu się tam przejdzie +słabe uszczelnienie drzwi meblowych w kuchni aby dopływało tyle powietrza?

Czy wystarczy tak jak oni zaproponowali...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w mojej propozycji (zdjęcie środkowe)? Dodam, że nawiew w salonie jest wysoko (pustka nad salonem) i nie skierowany bezpośrednio na miejsce gdzie będzie się siedzieć.

 

Wywiew i nawiew w tym samym, niewielkim pomieszczeniu. Niepotrzebne wywiewy.

Za mała powierzchnia przekroju nawiewów i wywiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...