Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zostałem bez ogrzewania - bardzo proszę o pomoc w doborze kotła


sierocki

Recommended Posts

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc...

 

Od 4h zostałem bez ogrzewania. W moim kotle padła płyta, wymiana plus robota około 1500zł, do tego siada też wentyaltor, który cenią sobie na 700zł. Naprawa jest raczej nieopłacalna. Koszty robią się spore - dlatego też wybór pada na nowy kocioł. Obecnie jest to Viessmann Vitopend 100 (zwykły z zamkniętą komorą spalania - jednofunkcyjny plus zasobnik)

 

Moje mieszkanie 100m2, poddasze, docieplone wełną 15cm, dach docieplony na maxa. Okna szczelne. Ogólnie jak do tej pory miałem ustawiony kocioł na 44st a w mieszkaniu było 22, więc wystarczająco. Przy ostrych mrozach zmieniałem na kotle na 50-52st. Na tym koniec. Sterownik na ścianie ustawiony na 14h pracy plus 8 noc wyłączony.

 

Bardzo proszę o pomoc w dobrze kotła. Nie koniecznie musi być kondens, choć tutaj przy moich temp. raczej się sprawdzi. Komin przystosowany. Sporo czasu kocioł się wyłącza, gdyż mieszkanie jest bardzo słoneczne i szybko się nagrzewa.

 

Majster doradził mi Termeta (niby tani serwis, mówi, że trochę więcej spali, ale finalnie i tak do przodu).

 

Z góry dziękuję.

 

Witam,

 

Zawsze lepiej zdecydować się na gazowy kocioł kondensacyjny, zwłaszcza gdy Pana instalacja posiada już odpowiedni wkład kominowy. W zależności od temperatury pracy kotła przez większą część roku kondensacja występuje, co pozwoli na zmniejszenie zużycia gazu. Dla parametrów Pana mieszkania kocioł powinien mieć szeroką modulację mocy palnika, aby optymalnie dostosować się do zapotrzebowania na energię mieszkania.

W ofercie marki Junkers-Bosch znajduje się bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z autoryzowanym instalatorem marki Junkers-Bosch. Na stronie internetowej http://www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka Instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie kotłów kondensacyjnych: http://www.junkers.pl/produkty/kotly/kotly-kondensacyjne/

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Junkers - Bosch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...