Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ju? nie kawalerka ;)


Recommended Posts

Cóż wiele mówic mieszkanie poprostu super Panie Robercie minęło juz troche czasu od kiedy było robione a ciagle wyglada na nowoczesne -super .Mam pytanie odnosnie żywicy ,jak może byc minimalna grubosc tej wylewki bo mam ulozone juz plytki w łazience a chcialbym zeby wszystko było na tym samym poziomie no i jescze jak musi byc przygotowana podloga pod taka wylewke???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 201
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Robercie a prosze mi powiedziec ,bo wykonawca z którym sie kontaktowalem twierdzi ze nie mozna wylewac zywicy na wylewke betonowa a ja mam do nadlania 20 mm i w ten sposob za 15 m2 samej wylewki z zywicy wychodzi mi kwota 6.000 zł jest to sporo a musze tyle wylac bo tez mam deske barlinecka .Czy moglby pan ze swoich zrodel sprawdzic ile mosztowala by wylewka w kolorze bialym na powierzchni 15m2 przy nadlewce 20mm ,bo wydaje mi sie ze moglem trafic na naciagaczy,bardz oprosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wylewkę betonową można wylewać żywicę. problem najprawdopodobniej tkwi w tym, że nie może ona leżeć na warstwie 2cm betonu, który nie zwiąże się dobrze z wylewką pod nim i żywica go po prostu ściągnie. każdy wykonawca żywic potrzebuje prawidłowo wykonanej wylewki - a nie dolewanej teraz po centymetrze aby uzyskać żądaną wysokość.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

gratulacje

bardzo ładne mieszkanko

 

bardzo mnie intryguje posadzka z żywicy

 

jakoś nie mogę doczytać - robiła firma czy własnoręcznie? Szukałem pod "żywica epoksydowa Technifloor" i wychodzi, że firma..

 

Mam do wylania parę fragmentów i myślałem, ze sam dam radę...

 

Odn. kątowników - gdzie udało Ci się je zakupić?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarzeb, wtrace sie, bo wiem troche na ten temat. Przy zywicznej podlodze cienkowarstwowej musisz miec idealna wylewke, inaczej wszelkie nierownosci bedzie widac. Grubowarstwowa to duzy koszt. Zywice kupuje sie gotowa - np. w BASFie. Nie wiem, jak bardzo jestes zdolny, ale radze Ci zglosic sie do porzadnej firmy. Jak chcesz, moge dac Ci namiar na taka, ktora bierze sie za mniejsze powierzchnie. Ze wzgledow estetycznych oraz BHP nie radzilabym zabierac sie za to samemu. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam i na wstępie gratuluje.

 

Choć na daną chwilę tak bym nie urządził jestem pełen szacunku dla dobrze dopracowanej wizji.

 

1. Świetna sprawa kontrastu .. jak kilka miezkań ;)

 

2. Przemyślana asceza sypialni.

 

3. Efektowne (choć proste) rozwiązania oświetlenia :)

 

Też myślimy o wyposażeniu typu "low ride" (materac, podzuszki)

 

Mam pytanie z innej beczki (o ole tam można znależć pytania) .. jako architektowi ciężko Ci pewnie było zrealizować natłok pomysłów w małym mieszkanku (mniej więcej wielkości naszego) ....

Jakie pomysły poszły do kosza (lub do szuflady) i co nie poszło tak jak chciałeś, lub z czego z perspektyey czasu nie jesteś do końca zadowolony?

 

Pozdrawiam, Leszek

 

Jestem projektantem "fasad" od strony technicznej ... i wiem, że architekta nie jest łatwo zadowolić ... zazwyczaj jest to walka na noże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziękuję.

 

leNowak: nie, nie było problemu z natłokiem pomysłów. Po decyzji jaki efekt chcę osiągnąć, reszta pomysłów była podporządkowana głównej idei. W moim przypadku problemem było raczej jak jakieś rozwiązanie uprościć, aby nie działo się za dużo, jak zamienić elementy, które być muszą a nie pasują do reszty (np odwodnienie w prysznicu, cokoliki, pochwyty na szklanych drzwiach czy nawet zabudowa kaloryferów). Ta konsekwencja doprowadziła do realizacji zamierzonego dużo wcześniej efektu.

 

Do kosza bardzo szybko poszły pomysły powiększenia łazienki i otwarcia jej szklaną ścianą na sypialnię. Powód prosty: koszty.

Może to dziwne, ale wciąż po tylu latach jestem bardzo zadowolony z efektu jaki udało się tu uzyskać. W tym czasie zmieniła się nieco sytuacja życiowa - mieszkam teraz razem z żoną i 3 letnią labradorką, więc na pewno brakuje miejsc do składowania wszystkiego (szczególnie jednak garderoby mojej ukochanej). Ratujemy się na razie tylko doraźnie (ale nadal konsekwentnie), bo za chwilę ruszamy z budową domu.

Po tym czasie zadowolony jestem z wszystkich rozwiązań (no może poza dość miękkim dla pazurów naszego psa barlinkiem padouk). Przy naszym psie nie sprawdziła się też podłoga poliuretanowa w sypialni (zresztą przez złą wylewkę także popękała - ale to już wina oszczędności podczas remontu). Generalnie polecam taką podłogę np do sypialni, gdzie nie będzie psa. Za to zachwycony jestem (i żona) z naszej czarnej żywicy epoksydowej - po tylu latach nie widać jakichkolwiek śladów użytkowania a lepszej powierzchni do mycia świat nie widział... Już postanowione, że w domu też taka będzie ;).

Bogatszy o doświadczenia zawodowe i życiowe, dziś zaprojektowałbym to mieszkanie podobnie - pewnie jednak z jeszcze większą konsekwencją, ale też z większą ilością szaf i schowków.

 

A z architektami tak bywa - ja nie raz podczas realizacji tego mieszkania pokłócony byłem strasznie z ojcem (to on prawie wszystko wykonywał) z tego samego powodu. On znał ograniczenia, a ja kombinowałem żeby je obejść :D. Czasem jak koń pod górę - ale się opłacało!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 1 year później...

Dziękuję.

Ileż to już lat odpływ działa bez zarzutu? Za chwilę będzie 8. W czasach gdy go robiłem systemowe rozwiązania były bardzo drogie - teraz już nie są.

Tu opisywałem zasadę:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?26067-ju-nie-kawalerka-%29&p=1586151&viewfull=1#post1586151

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...