Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ju? nie kawalerka ;)


Recommended Posts

Okno będzie super,do wiosny niedaleko,ale więcej już nie zmieniaj.Daj się trochę tej blondynce wykazać :wink:

 

 

I maleńki prezent:

 

http://a1259.g.akamai.net/f/1259/5586/1d/images.art.com/images/PRODUCTS/large/10065000/10065046.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • Odpowiedzi 201
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Robert

fajne klimaty ale pytanie o nieco przyziemnej techniki: jesli odpływ jest w szczelinie miedzy płytkami to jak mozna to czyścić (włosy itp)?

podrawiam

dobre pytanie - bo projektując to spedzilem mase czasu nad tym problemem.

początkowo miała być zdejmowana płytka, żeby móc oczyścić w razie czego odpływ. no ale wykonawca (znaczy ojeciec) dał głowę ze nic sie nie bedzie dzialo a w razie czego uzyje sie spiralki. Użytkuje to od lutego i jak na razie nie było żadnych problemów, nawet najmniejszych. i oby nie było... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert

fajne klimaty ale pytanie o nieco przyziemnej techniki: jesli odpływ jest w szczelinie miedzy płytkami to jak mozna to czyścić (włosy itp)?

podrawiam

dobre pytanie - bo projektując to spedzilem mase czasu nad tym problemem.

początkowo miała być zdejmowana płytka, żeby móc oczyścić w razie czego odpływ. no ale wykonawca (znaczy ojeciec) dał głowę ze nic sie nie bedzie dzialo a w razie czego uzyje sie spiralki. Użytkuje to od lutego i jak na razie nie było żadnych problemów, nawet najmniejszych. i oby nie było... :)

 

Robert

czy nie będzie nietaktem prosba o jakis szkic rozwiązania? Planuję u siebie tez prysznic z podłoga zbudowana z płytek na poziomie podłogi łazienki i taki 'wynalazek' może znakomicie podniesc walory estetyczne pomieszczenia. Chetnie bym sie zrewanżował jakims podobnym wynalazkiem ale nie wiem czym mógłbym cie zaskoczyc :)

pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie - wielkie uznanie za całokształt.

 

Mam pytanie praktyczne: czy masz ogrzewanie podłogowe? Co w ogóle sądzisz o połączeniu posadzki z żywicy epoksydowej z ogrzewaniem podłogowym? Czy to w 100% bezpieczne (tzn. czy te chemikalia żywiczne nie parują jakoś pod wpływem wysokiej temperatury)?

Planuję właśnie takie połączenie i trochę dręczą mnie wątpliwości w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie - wielkie uznanie za całokształt.

 

Mam pytanie praktyczne: czy masz ogrzewanie podłogowe? Co w ogóle sądzisz o połączeniu posadzki z żywicy epoksydowej z ogrzewaniem podłogowym? Czy to w 100% bezpieczne (tzn. czy te chemikalia żywiczne nie parują jakoś pod wpływem wysokiej temperatury)?

Planuję właśnie takie połączenie i trochę dręczą mnie wątpliwości w tym względzie.

 

Ella, niestety nie mam ogrzewania podlogowego - w mieszkaniu to maly problem...

co do polaczenia z zywicą to sam nie wiem. Musialbym dopytac mojego wykonawce, jako ze jest bardzo kompetentny w tym wzgledzie, to na pewno bedzie wiedzial. Ale to dopiero po Nowym Roku. A i mnie ta wiedza z pewnością sie przyda :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A posadzka epoksydowa po to zeby byla gladka powierzchnia bez podziałów.

pozdrawiam

A jak z "antypoślizgowością" Twojej posadzki, czy nadawałaby się np. na większą powierzchnie np. przy basenie, i czy są możliwości zmiany jej koloru na części powierzchni

pozdrawiam

PS Mieszkanko super (stan kawalerski zresztą też :wink: - przynajmniej do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie - wielkie uznanie za całokształt.

 

Mam pytanie praktyczne: czy masz ogrzewanie podłogowe? Co w ogóle sądzisz o połączeniu posadzki z żywicy epoksydowej z ogrzewaniem podłogowym? Czy to w 100% bezpieczne (tzn. czy te chemikalia żywiczne nie parują jakoś pod wpływem wysokiej temperatury)?

Planuję właśnie takie połączenie i trochę dręczą mnie wątpliwości w tym względzie.

 

Ella, niestety nie mam ogrzewania podlogowego - w mieszkaniu to maly problem...

co do polaczenia z zywicą to sam nie wiem. Musialbym dopytac mojego wykonawce, jako ze jest bardzo kompetentny w tym wzgledzie, to na pewno bedzie wiedzial. Ale to dopiero po Nowym Roku. A i mnie ta wiedza z pewnością sie przyda :)

pozdrawiam

Robercie, dziękuję za odpowiedź. Gdybyś dowiedział się czegoś od wykonawcy - będę bardzo wdzięczna za informację.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafqam, u mnie posadzka jest wykonczona lakierem i jest gladka, ale są rozne mozliwosci jej wykonczenia, wiec mysle, ze nadawalaby sie - chociaz tak swietna jak drewno w basenie to nie bedzie - ale plytki chyba swietnie moze zastapic. nie wiem co prawda, czy moze byc cala czas pod wodą, dowiem się - ale dopiero jak szef firmy wroci za kilka tygodni.

 

Ella, tak jak pisalem, wiadomosci dopiero bede mial za kilka tygodni,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Ella, tak jak pisalem, wiadomosci dopiero bede mial za kilka tygodni

Dzięki, będę czekać cierpliwie :) .

Jeśli można, dołożę pytanie dodatkowe a propos podłogówki : czy masa żywiczna jest elastyczna na tyle, że nie potrzeba robić dodatkowych dylatacji, czy jednak... (przy podłogówce zaleca się dylatacje przez wszystkie warstwy podłogi). Dla porządku dodam, że moja podłoga nie będzie pokryta jednorodną masą, tak jak u Ciebie, tylko "kamiennym dywanem" .

 

I jeszcze jedno: w jaki sposób zostały u Ciebie wyrównane poziomy posadzki epoksydowej, desek i gresu? To zagadnienie też mnie gnębi, bo chcę połączyć posadzkę z innym materiałem w ramach jednego pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyrownaniem posadzki to bylo tak: rozne poziomy wylewki :)

Robert, a czy jest to bardzo uciążliwe w realizacji?

Bo ja mam takie dziwne (może nierealistyczne?) pomysły, żeby w tę żywicę "powrzucać " w kilku miejscach płyty gresowe 120/60 cm.

W związku z tym spodziewam się, że trzeba będzie wszystko dokładnie wymierzyć na etapie wylewki, no i znaleźć kogoś, kto taką wylewkę poprawnie wykona :roll: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

no to w końcu odpowiadam na wszystkie pytania dotyczące wylewek epoksydowych :)

1. wylewka przy ogrzewaniu podłogowym - jak najbardziej

2. dla tych podłóg nie robi się dylatacji nawet przy podłogówce- są w miarę elastyczne - robi się ale juz przy ogromnych obiektach

3. czy można łączyć różne kolory? oczywiście - kolory sa łączone pod warstwą wykańczającą co oznacza, że na powierzchni nie poczujemy żadnego przejscia...

4. antypoślizgowość? jest wiele rodzajów wykończenia - od gładkiego bo chropowate - nie ma z tym namniejszych problemów

 

no i zrobiło sie prawie jak w reklamie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...