Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okap kominowy a piecyk gazowy w kuchni


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Jestem w trakcie remontu mieszkania w starej kamienicy i mam taki oto dylemat. (wiecej w punkcie 3 stanu obecnego, opisane ponizej).

 

Stan wczesniej:

1. Kuchenka kaflowa weglowa z wlasnym przewodem kominowym

2. Kratka do wlasnego przewodu wentylacyjnego

3. Junkers - podgrzewacz wody z wlasnym przewodem kominowym

 

Stan teraz:

1. Piec dwufunkcyjny z zamknieta komora spalania, podlaczony do przewodu kominowego wczesniej uzywanego przez kuchenke weglowa. Komin zrobiony z wkladu kominowego z wylotem / zasysaczem. Uklad zamkniety z wyjsciem na zewnatrz.

2. Kratka do wlasnego przewodu wentylacyjnego

3. Wolny Komin z Junkersa ktory chce wykrozystac do okapu kominowego

 

Teraz opisze problem:

A. Kominiarz twierdzi ze nie moge miec mechanicznej wentylacji w pomieszczeniu z urzadzeniem gazowym. Czy tak rzeczywiscie jest? Piec ma komore zamknieta.

B. Kominiarz twierdzi ze kratka wentylacyjna musi byc caly czas otwarta i w momencie wlaczenia okapu wyciagane powietrze bedzie rowniez zasysac z kratki wentylacyjnej i bedzie nawiewalo zimne powietrze do srodka

C. Kominiarz twierdzi ze nie moge miec w tej kuchni okapu wyciagowego - tylko i wylacznie wewnetrzny z filtrem weglowym

 

Czy sa jakies opcje aby wykorzystac ten pozostaly komin po Junkersie/podgrzewaczu do wyciagu z okapu? Myslalem o tym zeby zautomatyzowac klapke wentylacyjna gdzie zamykalaby sie ona w momencie wlaczania wyciagu okapowego ale nie wiem czy takie roziwazanie ma sens.

 

Czy lepiej mi poprostu zaslpeic komin uzywany wczesniej przez Junkers i pozostac przy okapie z filtrem weglowym?

 

Z gory dziekuje za wszelkie proady i sugestie.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Konsultowałam się w :spam: w sprawie wyciągu i pochłaniacza. Kupiłam od nich 2 okapy, jeden dla siebie, jeden dla rodziców. Generalnie polecają wyciąg i wyprowadzenie do komina. Okap jako pochłaniacz straci kilka procent ze swojej wydajności. Będzie odrobine głośniej. Powietrze zamiast wyprowadzić na zewnątrz przejdzie przez filtry węglowe i będzie czyste i nieśmierdzące. Reszta bez zasadniczych zmian. Więc jak nie chcesz przeróbek, zostaw pochłaniacz. Chyba że gotujesz na potęgę i musisz mieć wszystko wywiane no to podłączaj do wyciągu. Nie zalecali uzywać spiro tylko gładkie rury stalowe ocynkowane lub pcv. I wszystko owinąć matą wygłuszającą albo wełną. Wtedy jest cicho. Zero spiro, zero zakrętów, zero zwężeń. każda taka perturbacja powoduje większy hałas i spadek wydajności okapu. Udanej rewolty :-) Edytowane przez Greengaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...