Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jestem w trakcie budowy domu o powierzchni 150m2 z poddaszem użytkowym. Niestety po przeczytaniu "całego internetu" mam tylko namieszane w głowie.

Nie mam wystarczającego budżetu na super rekuperator, a zależy mi na tym. Czy jest możliwość zmontowania czegoś do 7000zł?

Czy rekuperatory np. vents lub jonizo zdadzą rezultat? Nie pytam co jest najlepsze. Jeśli są osoby, które mogą przygotować schemat i złożyć jakiś przyzwoity zestaw proszę o kontakt.

Ceny reku zaczynają się od 2000zł. Czy faktycznie tak jest, że z rekuperatorami łączy je tylko nazwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup najtańszy rekuperator który ma minimum wszystkie poniższe warunki:

- silniki prądu stałego EBM Papst lub podobne,

- wymiennik przeciwprądowy a nie krzyżowy,

- jest ocieplony,

- ma system zabezpieczenia przed zamarzaniem poprzez różnicowanie nawiewu wzgl. wywiewu lub grzałkę.

 

Myślę że już od 4000 zł coś się znajdzie a za 7000 to przy odrobinie sprytu masz możliwość kupna najlepszych rekuperatorów Thessla Green AirPack Home w wersji gołej, bez gadżetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Rekuperatory z górnej półki cechują się wykonaniem z lepszych materiałów, co gwarantuje wyższą sprawność pracy, niższy pobór energii elektrycznej oraz dłuższą żywotnością. Warto zwrócić również uwagę na parametry rekuperatora jak głośność oraz typ wentylatora, jaki znajduje się w rekuperatorze. Dlatego przy inwestycji w wentylację mechaniczną z rekuperatorem warto zastanowić się nad wyborem sprawdzonego urządzenia. Wszystkie powyższe parametry spełnia centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła Logavent HRV2 marki Buderus. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła wynosząca nawet do 90%, jednocześnie przy bardzo cichej pracy. Centrala wentylacyjna dostępna jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam,

 

To fakt nasza centrala wentylacyjna nie pracuje w temperaturze poniżej -25oC, należy jednak zadać sobie pytanie przez ile dni/godzin w ciągu całego roku występuje temperatura poniżej -25oC? W zależności od regionu temperatura taka może nie wystąpić, lub być przez kilka godzin. Nie wpłynie to znacząco na pracę wentylacji mechanicznej

Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...