Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Promieniowanie zimna od okna ADAMS


Recommended Posts

Mam problem z oknami ADAMS, serwis był już kilka razy i coś tam podregulowali, niby nie wieje ale ewidentnie czuć zimne promieniowanie od okna które jest akurat za narożnikiem na, którym spędzamy większość czasu wieczorem, uderzenia zimna są dosyć mocno odczuwalne i nieprzyjemne, czym to może być spowodowane? Są to duże okna które można tylko uchylić, na dole mają trzy zawiasy i w obecnej chwili na tych trzech dolnych zawiasach skrapla się woda, temperatura na zewnątrz -3*C. Edytowane przez tede80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Prawa fizyki działają?

Może to?

 

Nalep od zewnątrz na szyby folię alu to przestanie ziębić.

 

Adam M.

 

Adam to czemu te prawa fizyki nie tyczą się starych 20 letnich okien PCV? Czyli tak ma być z tymi oknami? mam sobie dać spokój ze zgłoszeniami do serwisu? wg mnie i całej rodziny coś jest nie tak skoro ewidentnie czuć powiewy zimna. Adam może jesteś przedstawicielem firmy Adams i dla tego tak piszesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale 1 raz w życiu słyszę o producencie okien ADAMS :confused:. Może rodzina Adamsów przerzuciła się na okna , był taki film o tej rodzinie. Cóż podpytaj o klientów tej firmy może to taki standard ? I zlóż pisemną reklamację.

 

BTW

Nie kupowałbym produktów niszowych firm z nazwą "z dupy" jaka nazwa/firma taki produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale 1 raz w życiu słyszę o producencie okien ADAMS :confused:. Może rodzina Adamsów przerzuciła się na okna , był taki film o tej rodzinie. Cóż podpytaj o klientów tej firmy może to taki standard ? I zlóż pisemną reklamację.

 

BTW

Nie kupowałbym produktów niszowych firm z nazwą "z dupy" jaka nazwa/firma taki produkt.

 

 

 

Hmm ... https://www.adams.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam to czemu te prawa fizyki nie tyczą się starych 20 letnich okien PCV? Czyli tak ma być z tymi oknami? mam sobie dać spokój ze zgłoszeniami do serwisu? wg mnie i całej rodziny coś jest nie tak skoro ewidentnie czuć powiewy zimna. Adam może jesteś przedstawicielem firmy Adams i dla tego tak piszesz. :)

 

Jakiego typu masz te okna?

Jeśli takie https://www.adams.com.pl/oferta/okna/92-okna-passiv-line-plus z uszczelką wewnętrzną, to nic nie powinno "wiać" Jeśli jednak są to zwykłe okna, to możesz odczuwać "mikrowentylację"

Oczywiście może to być związane również z nieprawidłowym montażem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego typu masz te okna?

Jeśli takie https://www.adams.com.pl/oferta/okna/92-okna-passiv-line-plus z uszczelką wewnętrzną, to nic nie powinno "wiać" Jeśli jednak są to zwykłe okna, to możesz odczuwać "mikrowentylację"

Oczywiście może to być związane również z nieprawidłowym montażem itp.

 

Okna mam takie https://www.adams.com.pl/oferta/okna/96-okna-veka-sl-82

serwis był już chyba trzy razy ale to było w sumie na wiosnę i coś tam podkręcili i w ostateczności przykleili jakieś zwykłe białe marketowe uszczelki z gąbki bo nie mieli już pomysłów.

Edytowane przez tede80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale 1 raz w życiu słyszę o producencie okien ADAMS :confused:. Może rodzina Adamsów przerzuciła się na okna , był taki film o tej rodzinie. Cóż podpytaj o klientów tej firmy może to taki standard ? I zlóż pisemną reklamację.

 

BTW

Nie kupowałbym produktów niszowych firm z nazwą "z dupy" jaka nazwa/firma taki produkt.

:D

 

Czasami lepiej milczeć... naprawdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to duże okna które można tylko uchylić,.

 

Gdyby zechciał Pan odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie, czy pomysł na zastosowanie w tej części budynku "dużych okien, które można tylko uchylić" pochodził:

1) Z projektu

2) Z Pańskiego widzi mi się

3) Z porady sprzedawcy

4) Z zaleceń firmy AdamS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zechciał Pan odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie, czy pomysł na zastosowanie w tej części budynku "dużych okien, które można tylko uchylić" pochodził:

1) Z projektu

2) Z Pańskiego widzi mi się

3) Z porady sprzedawcy

4) Z zaleceń firmy AdamS

 

Odpowiedź nr 1. takie okna były w projekcie. Ale jakie to ma znaczenie skoro producent wykonuje takie okna i powinien brać odpowiedzialność za to co od niego wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieje ze szczelin w oknach czy nie?

Bo jak wieje - spartaczone okna lub montaż.

Jak nie - to problem w "wypromieniowywaniu" ciepła.

 

Adam M.

 

Adam wydaje mi się, że nie wieje ale przy temperaturze zewnętrznej -3*C oraz wewnętrznej 22,5*C temperatura na styku uszczelki skrzydła okiennego z ramą wynosi 8*C, to co będzie przy temp. zewnętrznych -15*C. Chyba to jest przyczyną dyskomfortu, ale czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem ale 1 raz w życiu słyszę o producencie okien ADAMS :confused:. Może rodzina Adamsów przerzuciła się na okna , był taki film o tej rodzinie. Cóż podpytaj o klientów tej firmy może to taki standard ? I zlóż pisemną reklamację.

Nie kupowałbym produktów niszowych firm z nazwą "z dupy" jaka nazwa/firma taki produkt.

 

Przecież to są ponoć dobre okna....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam wydaje mi się, że nie wieje ale przy temperaturze zewnętrznej -3*C oraz wewnętrznej 22,5*C temperatura na styku uszczelki skrzydła okiennego z ramą wynosi 8*C, to co będzie przy temp. zewnętrznych -15*C. Chyba to jest przyczyną dyskomfortu, ale czy to jest normalne?

 

Jaką powierzchnię ma ten obszar styku?

Ile m2?

Nie wieje...

 

W słoneczny dzień wychodzimy na dwór.

ZAMYKAMY OCZY.

Wyciągamy dłoń i obracamy się powoli wokół.

BEZ TRUDU i z zamkniętymi oczyma pokażemy gdzie jest słoneczko.

Nawet zimą!

I... Tak! To jest normalne.

 

Stajemy na środku pokoju i robimy ten sam eksperyment.

Da się z zamkniętymi oczyma pokazać gdzie jest okno?

Pewnie jest dość duże...

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...