Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kamera termowizyjna kominek


Gość grend

Recommended Posts

Gość grend
Jakis forumowicz "badał" kamerą termowizyjna kominek w momencie gdy jest wygaszony, a szczególności pod wkładem kominkowym ? mam takie subiektywne odczucie że gdy przychodze koło niego to "ciagnie" od niego zimnem. Dopływ powietrza zamkniety i dolot z zewnątrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis forumowicz "badał" kamerą termowizyjna kominek w momencie gdy jest wygaszony, a szczególności pod wkładem kominkowym ? mam takie subiektywne odczucie że gdy przychodze koło niego to "ciagnie" od niego zimnem. Dopływ powietrza zamkniety i dolot z zewnątrz
Dopływ powietrza zamknięty suwakiem? Dolot z zewnątrz podłączony szczelnie do wkładu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek to zawsze źródło zimna w domu. nawet jak wszystko się pozamyka to chłodek jest bo przepustnice nie są na 100%. Na kamerze Flir to widać.

Ale ogólnie nie ma dramatu. Ważne by pozamykać go na głucho jak się nie pali

Tacy ludzie jak Ty, powinni zawsze trafić na sprzedawcę, który im zawsze doradzi by zamiast kominka kupili lodówkę, albo inny sprzęt domowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek to zawsze źródło zimna w domu. nawet jak wszystko się pozamyka to chłodek jest bo przepustnice nie są na 100%. Na kamerze Flir to widać.

Ale ogólnie nie ma dramatu. Ważne by pozamykać go na głucho jak się nie pali

 

Ale g... nie wpis. Ja mam zwykłą Lechmę 190PL i nic nie wieje i nie wychładza. Kominek może stać wygaszony/wyłączony miesiąc i nigdy na płaszczu temp. nie spadła poniżej 20-21*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grend
no ale cały czas nikt nie badał tego kamerą termowizyjną ? Wydaje mi się że dolot powietrza do wkładu powinien być ocieplony wełną. Tak mi wychodzi i stąd moje pytanie. Mierzyłem temperature w palenisku i jest ona "pokojowa" i tutaj problemu nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopływ powietrza należy szczelnie zatkać bo jest to strata ciepła rzędu kilku złociszy w skali roku. Ludzie nie dajcie się zwariować. Aktualnie temperatura kominka u mnie to 22 st. Dałem dostawcy pizzy 7zł napiwku ale strata!!! nie można wszystkiego przeliczać na złotówki:)

Coś nie tak z podłączeniem wkładu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...