Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUDZIE!!! DESKOWA? CZY NIE??/BO OSZALEJE!!jest 01.42 w nocy!


AVID

Recommended Posts

Tak czytam jakie ceny wymyślają majstry za tradycję i zastanawiam się czy tu ktoś na łeb dostaje czy co? Ale to jest jakaś prawidłowość. Wszelkie metody tradycyjne są wyp[ierane przez nowinki, coraz więcej wykonawców przechodzi na nie, przez co jest coraz mniej chętnych do tradycji a ceny przez to rosną. ROzmawiałem ostatnio z pewnym znajomym który w latach 80 wyjechał do Niemiec i tam założył firmę budowlaną. Jakieś 5 lat temu wybudował sobie w Polsce dom, teraz wybudował kolejny dla gości. Potrzebował kogoś do pomocy i szukał w Polsce po czym sprowadził swoich ludzi z Niemiec stwierdzając, że ktoś tu zwariował ze stawkami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 567
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój dach 200m2

5m3 deski * 400zł = 2000zł

Gwoździe

Robocizna własna

 

60m2 desek i tak będę miał na budowie kupione do szalunków. Jeszcze z 20m2 na baraczek.

W sumie dokupić trzeba deski za 1200zł.

Czyli koszt taki jak folii

 

Za to dojdzie papa.

 

no ja nike mam szopki, mam garasz blaszany ;)

pracuje, wiec nie mam czasu na nabijanie desek i zbijanie/rozbijanie szopki.

Robocizna wlasna to tez "pieniadz" chyba ze pracujesz za darmo to u mnie tez mozesz ponabijac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety deskowanie jest drogie. Dużo droższe niż papa (niestety), dlatego podjęcie decyzji deskowanie czy papa powinno nastąpić PRZED wyborem i umową z wykonawcą. Dlatego, ze za "dodatkowe" deskowanie fachowiec policzy co najmniej 10zł/m2, natomiast gdy umawiasz się na całą więźbę (a jeszcze lepiej dach) cena deskowania nie jest tak wysoka. Jakoś zawsze tak wychodzi, ze ryczałt wychodzi taniej. Ja za dach : więźba, deskowanie, papa, dachówka, orynnowanie, obróbki, okan dachowe - słowem całość pałaciłam 45 zł - fachowcy bardzo dobrzy więc nie tani, ale dach mam zrobiony bardzo dobrze. I jeszcze jedno. Jeśli decydujesz się na deskowanie warto pomysleć o nadbitce. Po prostu zamiast desek na okapach zastosowac np boazerie i odpada koszt podbitki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Du Pont znana m.in. z wynalezienia Lycry, teflonu i bardzo wielu innych materiałów ,nawet sobie nie zdajemy sprawy.Bardzo ciekawa faktura Tyveka- splot niezliczonej ilości włókien polietylenowych,stosowane na dachach od 25 lat itd. , itd - można o tym poczytac w internecie.Warto.

Namawiam też do zmierzenia się z folią, próby rozdarcia, cięcia, zobaczyć w hurtowni jak powietrze przechodzi a woda stoi tygodniami i nic.Takie próby można robić z różnymi foliami czy membranami i porównać.

Powinniśmy również otrzymać gwarancję od sprzedawcy - firma udziela 30 lat gwarancji na piśmie a jak ktoś wcześniej pisał można zle odeskować dach, można zle położyć papę, można zle położyć folię, można zle położyć dachówkę itd. Uważam,że obok dobrego materiału potrzebny nam dekarzPozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

pracuje, wiec nie mam czasu na nabijanie desek i zbijanie/rozbijanie szopki.

Robocizna wlasna to tez "pieniadz" chyba ze pracujesz za darmo to u mnie tez mozesz ponabijac ;)

 

Z tą drogą własnarobocizną to nie wiem o co wam chodzi.

Jak mam siedzieć po południu (po pracy) i patrzeć na budowlańców

to równie dobrze mogę to sam zrobić. I jak by nie liczyć robocizna = 0zł.

 

Chyba że ktoś dzień w dzień pracuje do 19-tej ale nie wierze że w jakimkolwiek zawodzie nie ma tak żeby wygospodarować parę wolnych popołudni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Poczytaj dokładnie wszystkie posty. Są dwie "szkoły" czy deskować czy dawać folię. Napewno nie płyty OSB bo są dużo droższe od desek. Dobrze ułożyć folię na więźbie to bardzo duża sztuka, szczególnie na bardziej skomplikowanym dachu. Oglądałam jak to zrobili u sąsiadów. Przy krokwiach narożnych i koszowych oraz przy lukarnach nie było to ani ładnie ani dobrze zrobione. Tam gdzie im nie schodziło się dobrze pokleili taśmą klejącą. Może kotoś ma zaufanie do takiego klejenia bo ja nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja deskowałem około 200 m kwad. dach kopertowy

Koszty:

5 m3 desek po 480 zł

więźba - 2100

papa 15 rolek po 50 zł

gwoździe - 300 zł

robocizna -3200 za wszystko (dach +papa+założenie rynien na cały dom piętrowy z poddaszem)

 

czas wykonania 3 dni

6 osób w ekipie od dachu.

 

Pełne zadowolenie nic nie przecieka

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie wszystkie posty. Są dwie "szkoły" czy deskować czy dawać folię. Napewno nie płyty OSB bo są dużo droższe od desek. Dobrze ułożyć folię na więźbie to bardzo duża sztuka, szczególnie na bardziej skomplikowanym dachu. Oglądałam jak to zrobili u sąsiadów. Przy krokwiach narożnych i koszowych oraz przy lukarnach nie było to ani ładnie ani dobrze zrobione. Tam gdzie im nie schodziło się dobrze pokleili taśmą klejącą. Może kotoś ma zaufanie do takiego klejenia bo ja nie.

 

staralem sie czytac uwaznie i moze sprecyzuje pytanie...poniewaz...rozwinalem troszke inaczej brzmiacy watek

 

!!! NIE interesuje mnie same foliowanie.... (dlugo by pisac) !!!

 

zastanawiam sie deczy czy plyty ..

 

dodam iz zdaje sobie sprawe, ze plyty moga byc drozsze...rowniejsze...szybciej sie kladzie...ale chialbym poznac ich MINUSY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staralem sie czytac uwaznie i moze sprecyzuje pytanie...poniewaz...rozwinalem troszke inaczej brzmiacy watek

 

!!! NIE interesuje mnie same foliowanie.... (dlugo by pisac) !!!

 

zastanawiam sie deczy czy plyty ..

 

dodam iz zdaje sobie sprawe, ze plyty moga byc drozsze...rowniejsze...szybciej sie kladzie...ale chialbym poznac ich MINUSY

 

Płyta może wyjść podobnie jak deska, ale nie mówię tego z praktyki. Najlepiej jak byś się zorientował ile wyjdzie Ci m2 OSB i deski. A co na to.... papa i po kłopocie. Pamiętaj tylko o tym by przy ocieplaniu skosów zachować szczelinę wentylacyjną i by ta miałą jakieś ujście w kalenicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta może wyjść podobnie jak deska, ale nie mówię tego z praktyki. Najlepiej jak byś się zorientował ile wyjdzie Ci m2 OSB i deski. A co na to.... papa i po kłopocie. Pamiętaj tylko o tym by przy ocieplaniu skosów zachować szczelinę wentylacyjną i by ta miałą jakieś ujście w kalenicy.

 

no to juz chyba potrzebowalbym rysunkow aby zajarzyc :) no kiedys gdzies moj Tatulek..jak ociepll dach dal dodatkowo folie....ktora schodzila do specjalnej ryynny wewnarz dachu i odprowadzala skropliny oraz....w razie czego jakby powstaly jkies przecieki na dachu...petent chlopski ale zdaje egzamin do dzis!!...no ja raczej nie bede mial miejsc na tkie eksperymeenty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...