Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUDZIE!!! DESKOWA? CZY NIE??/BO OSZALEJE!!jest 01.42 w nocy!


AVID

Recommended Posts

Jak już wcześniej pisałam wysłuchałam wykładu pana od dachów, jaka to papa jest niedobra. Uważają, że papa jedynie wtedy powinna być stosowana, jeżeli nie kładziemy dachówki w tym samym roku.

Folie, czy też membrany paraprzepuszczalne powodują, że nie ma wilgoci, nie wchodzi grzyb itp.

 

Naoglądałam sie też przekrojów dachów z ostatniego ich szkolenia, była albo deska i membrana, albo sama membrana. O papie źle sie wyrażali :-? Dlatego uznałam, że moze zrobic tak jak ich uczą na szkoleniach, byc może będzie dobrze :roll:

 

No ale przecież im zależy, żebyś kupiła od nich membranę. Dlatego tak promują to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 567
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak już wcześniej pisałam wysłuchałam wykładu pana od dachów, jaka to papa jest niedobra. Uważają, że papa jedynie wtedy powinna być stosowana, jeżeli nie kładziemy dachówki w tym samym roku.

Folie, czy też membrany paraprzepuszczalne powodują, że nie ma wilgoci, nie wchodzi grzyb itp.

 

Naoglądałam sie też przekrojów dachów z ostatniego ich szkolenia, była albo deska i membrana, albo sama membrana. O papie źle sie wyrażali :-? Dlatego uznałam, że moze zrobic tak jak ich uczą na szkoleniach, byc może będzie dobrze :roll:

 

 

te... ich szkolenia....dzial jak kazdy marketing.... "Łapowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deskować ? -ja deskuję. To pewniejsze.

Marketing? -zgadzam się z Wyrozumiałym - Łapo'ing.

Papować? -ja daję papę. I tu mam problem !!! Jaka papa? :roll:

Najtańsza wierzchniego krycia na osnowie tekturowej czy może droższa na osnowie z włókien szklanych ?

Wykluczam poliestrową modyfikowaną SBS- bo tu kasiora za ostra.

 

Może ktoś ze specjalistów forumowych też zabierze głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem deski i 2x papę, ale przez dwa lata dach musiał stać bez dachówki. Teraz ma dachówkę, ale też niezbyt szczelną, rozbiórkową, śnieg pod nią i deszcz zawiewa.

 

Po tych dwóch latach i założeniu dachówki w czasie ostatnich sierpniowych i wrzesniowych "oberwań chmury" pociekło tylko w jednym miejscu przy kominie - silikon nprzy obróbce bezwydrowej był nie dekarski Soudala tylko jakiś erzac. Dekarz przyjechał i wymienił.

 

Gdyby nie te dwa lata odstępu, to nie wiem czy bym dawał koniecznie deskowanie czy tylko łacenie?

 

Choć, mimo wszystkich zabezpieczeń, podbitki i siatek, brałbym chyba poprawkę na zwierzaki - ptaki, gryzonie, itp. - które potrafią się dostać pod pokrycie. Wydaje mi się że gruba i nieapetyczna papa na pełnej desce będzie mniej podatna na przypadkowe lub celowe uszkodzenia przez ich dziobki, ząbki i pazurki - a dostępu do tej przestrzeni w celu naprawy po ułożeniu folii, rusztu i boazerii już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deskować ? -ja deskuję. To pewniejsze.

Marketing? -zgadzam się z Wyrozumiałym - Łapo'ing.

Papować? -ja daję papę. I tu mam problem !!! Jaka papa? :roll:

Najtańsza wierzchniego krycia na osnowie tekturowej czy może droższa na osnowie z włókien szklanych ?

Wykluczam poliestrową modyfikowaną SBS- bo tu kasiora za ostra.

 

Może ktoś ze specjalistów forumowych też zabierze głos.

 

 

... moze w takim wypadku wlokno ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek K.
Wiecie co, ja już mam w głowie mętlik.

 

Deskować, czy nie :-?

"Papować". czy nie :-?

Kto ma rację? :o :-? :roll:

 

Proszę o odpowiedzi. Uwzględniamy sytuację, że posiadamy kasę i wybieramy najlepsze rozwiązanie.

Deskować.

Dach wentylować.

Deski zabezpieczyć: wziąć do ręki folię i papę i spróbować uszkodzić to i to. Mocniejsze dać na deski. Można też policzyć ile kosztuje m2 folii z wszystkimi taśmami, a ile papy i papiaków.

Wziąć pod uwagę, że producenci folii raczej nie zalecają impregnacji drewna po położeniu folii, bo jej to szkodzi. Jak komuś drewno przyjedzie na budowę troszkę późno, to nie zdąży go zaimpregnować albo nie położy od razu folii albo będzie miał przestoje. Popytać Tyveka o reakcję ich folii na kontakt z impregnatami, zarejestrować reakcję :-)

 

Pytanie zasadnicze: po co komu delikatniejsza i droższa folia, skoro ma wentylację dachu? A wentylację powinien mieć i tak (choćby żeby go nie przegrzać latem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie deskowałem. Bez desek, tylko na łatach dałem membranę i blachodachówkę.

Jakbym kładł dachówkę to bym deskował.

Blacha jest szczelniejsza.

Z tym, ze ja ciągle będę miał dostęp od dołu do membrany w razie napraw, bo poddasze mam ocieplone na stropie, a dach bez ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie deskowałem. Bez desek, tylko na łatach dałem membranę i blachodachówkę.

Jakbym kładł dachówkę to bym deskował.

Blacha jest szczelniejsza.

Z tym, ze ja ciągle będę miał dostęp od dołu do membrany w razie napraw, bo poddasze mam ocieplone na stropie, a dach bez ocieplenia.

 

A mi się wydawało, że to właśnie jak blachodachówka to trzeba deskować?? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

( . . . )

 

Wziąć pod uwagę, że producenci folii raczej nie zalecają impregnacji drewna po położeniu folii, bo jej to szkodzi. Jak komuś drewno przyjedzie na budowę troszkę późno, to nie zdąży go zaimpregnować albo nie położy od razu folii albo będzie miał przestoje. Popytać Tyveka o reakcję ich folii na kontakt z impregnatami, zarejestrować reakcję :-)

 

Pytanie zasadnicze: po co komu delikatniejsza i droższa folia, skoro ma wentylację dachu? A wentylację powinien mieć i tak (choćby żeby go nie przegrzać latem).

 

 

no jezeli impregbat moze wejsc w reakcje z foilia ?! ... no to mam wielki minus dla foli...nie dla impregnatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek K.
A mi się wydawało, że to właśnie jak blachodachówka to trzeba deskować?? :-?

 

 

Nie trzeba. Blachodachówka może być użyta do usztywniania konstrukcji, ale moim zdaniem to nieporozumienie, żeby poszycie usztywniało konstrukcję. Znajomy ma tak (+wiatrownice), ale musiał dać na skosach boazerię, bo płyty g-k pękały. Poza tym blachy są szczelniejsze i może to przeważa przy ich wyborze. Powiem tylko, że folie pierwotnie kładzione były tylko pod blachy i o czymś to świadczy o foliach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniamy sytuację, że posiadamy kasę i wybieramy najlepsze rozwiązanie.

To przecież oczywiste !

Jeśli finanse nie są przeszkodą, to deskować.

I dach będzie sztywniejszy i ocieplić ewentualnie łatwiej.

I co to za dach z folią jak na torebki w sklepie na legarach ?

Z deskowanym wszystko można później zrobić, a z zafoliowanym.............chyba tylko blachę. I jak porządnie podwieje, to zwieje..........nie, nie...........deskować.........będziecie mieć porządny dach, a nie takie..................cós.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...