Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUDZIE!!! DESKOWA? CZY NIE??/BO OSZALEJE!!jest 01.42 w nocy!


AVID

Recommended Posts

Co do deskowania, zawsze zostają jeśli się miało strop monolityczny jakieś deski po szalunkach , do wykorzystania.

Ekipy nie koniecznie doradzają to co łatwiejsze , moja wybrała strop lany , chociaż tyle roboty ze zbrojeniem a i kier. bud poparł że lepiej taki strop pracuje.

 

Co do oszczedności na dachu to wolę nie stosować zgodnie z zasadą : fundament i dach to podstawa.Oczywiście wszystko to kwestia wykonania i warunków , u mnie dachówka cementowa Euronit , bo tez tak jak już ktoś napisał , poczucie że mam ceramike na dachu to za mało na różnicy ceny , wolę tę kase dac na konstrukcję dachu , co do foli to znam opinię sprzedawców , co innego marketing a co innego życie nic nie jest wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 567
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 6 months później...

Jest jeszcze jedna wada foli, której nie wziąłem pod uwagę gdy się na nią decydowałem.

Folia może być wystawiona na działanie UV przez 1-3 m-ce (zależy od producenta). A ja będę robił podbitkę po ociepleniu elewacji, czyli jakieś 9 m-cy po foliach. Teoretycznie okapy powinno sie zabezpieczyć czarną folią, bo UV od dołu również działa :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Ja też deskuję... bo po pierwsze: mieszkam wśród pól, tylko jedna strona domu od zabudowań, wiatr hula że ho, ho - a dechy to dodatkowa bariera cieplna, dwa - planuję blachodachówkę a jak wiadomo przy wietrze huczy okropnie - zatem dechy to wyciszenie poddasza.

 

Moja mama ma blachę na folii - podczas burzy i wichur - nie ma mowy o spaniu niestety - mimo wełny 25 cm jest tak głośno, że pociąć się szarym mydłem.... ja dziękuję, ja mam małe dziecko.... i będę miała jeszcze jedno, mniejsze :p a jesienią i zimą chce przesypiać noce... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wielokrotnie na tym forum przeczytałem, jak po zadanym przez kogoś pytaniu padała odpowiedź: A co na to projekt?

No właśnie? Jak to jest u Was? Po co ta cała dyskusja? Czy nie wystarczy zrobić tak jak jest w projekcie? Ja w projekcie mam membrane i powiem szczerze, że nie przyszło by mi do głowy robić inaczej gdyby nie to forum.

Co do powszechności deskowania i papowania w moim regionie. Buduje dom nie daleko Ustki na nowym - otwartm osiedlu (spore zagrożenie wiatrem) i na żadnym z nowowybudowanych już tam domów nikt nie zastosował deskowania, tylko membrane. Czy robią niezgodnie z projektem? Czy może nie czytają forum muratora?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja coś dodam w wątku jako, że niebawem startuję.

Projekt mówi nie deskować.

Wykonawcy których pytałem mówili:

- absolutnie nie

- można ale nie potrzeba

- można ale nie należy

Nawet stary góral machnął ręką żeby się nie wygłupiać.

 

To ciekawe gdyż mam nieco odmienne opinie.

Rozmawiałem z 3 fachmanami od dachu i dwóch z nich polecało deskowanie (mają tez w swoich domach), jeden się zdziwił, że niby po co?

Ja deskowanie robię. Będę spał spokojniej, choć dostęp do dachu ma jedynie łazienka i mały kantorek u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja deskowanie robię. Będę spał spokojniej, choć dostęp do dachu ma jedynie łazienka i mały kantorek u mnie.

 

A ja ze względu na spokojny sen deskowania nie robię. Wykonawcy którzy sprawiają wrażenie wiarygodnych nie polecają - a przecież mogliby na tym zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja deskowanie robię. Będę spał spokojniej, choć dostęp do dachu ma jedynie łazienka i mały kantorek u mnie.

 

A ja ze względu na spokojny sen deskowania nie robię. Wykonawcy którzy sprawiają wrażenie wiarygodnych nie polecają - a przecież mogliby na tym zarobić.

 

Jakoś to motywują? Czy "dla zasady"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motywacja jest jedna część wykonawców nie potrafi poprawnie wykonać wentylacji połaci! W skomplikowanych dachach jest to dość trudne. Folia załatwia te problemy choć rodzi inne. A co mają powiedzieć ci co kryją swój dach gontem bitumicznym? Czy też zamiast deskowania (OSB) dać folię? :lol: :wink: . Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze inaczej - pelne deskowanie a na to membrana 180; papy się boję bo mi sie kojarzy troche ze styropianem - a ja wybieram wełnę na ściany a nie styropian; wiem ze problem rozwiązuje przestrzen pomiedzy welna a dechami - i wtedy nie ma problemy z papa - ale ...

jednym slowem narazam sie wszystkim deskujacym - bo folia i wszystkim od folii bo deski... :cry:

ale za pozno ... bo folia i deski juz na budowie.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...