Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LUDZIE!!! DESKOWA? CZY NIE??/BO OSZALEJE!!jest 01.42 w nocy!


AVID

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 567
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A może zamiast lepiku - folia w płynie i silicon. :lol:

 

Ludziska producenci pokryć musza z czegoś żyć. Jeśli chcieliby produkowac materiały o kilkudziesięcioletniej trwałości no to już musza mięc biznesplan na nową działalnośc gospodarczą.

Niestety za lat 20-30 trzeba będzie wyremnotowac dach, a ponieważ zaczynamy myślec się ekologicznie (i baaardzo dobrze) - utylizacja starej papy bedzie kosztwoać kupe forsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz?

 

Czy utylizacja starej membrany - folli z dodatkami bedzie tansza?

 

Dlaczego na 20 - 30 lat szacujesz trwałosc pokrycia?

 

Sądze, że dachowka wytrzyma nieco wiecej.

 

Mam dachowke ceramiczną, angobowaną, powinna wiec wytrzymac kilkadziesiąt lat, skoro dachowki ceramiczne nieangobowane lezą w dobrym stanie na starych kamienicach, sądze, że moze z 50 lat i wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pekaj zolw

moj tesc nie takie rzeczy puszczal w komin ;)

tak szczerze powiedziawszy to zawsze jak sobie o tym pomysle to przypoinaja mi sie historie o spalarniach smieci , jak to ludziska zaraz protestuja, ze nie chca itd...

a tu pod naszymi nosami kazdy co ma piec na wegiel pali wszystko co mu sie do kubla nie miesci ;)

i ma jakas tam kalorycznosc

przykro chodzic zima po miescie (bytom chorzow - tylko jako przyklad, ale to norma wszedzie)

i wachac te produkty spalania roznorodnych materialow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie myslalem czy by nie zalozyc firmy sprawdzajacej czym ludziska pala

tylko przepisy odpowiednie i mozna by tak zadbac o ekologiczne palenie ze hej ;)

ale w polsce to chyba nei przejdzie ( ludzie za bardzo przywykli do palenia smieci...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja deskowałem. Tak doradzał mi właściciel tartaku, goście od więźby.

Goście, którzy kładli dachówkę von Muller'a też mówili, że dobrze zrobiłem. Przy tym ciężarze każde usztywnienie jest ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Blacha, wykonawca gorąco namawiał na deskowanie, ale poczytałem, pogadałem z ludźmi od dachów oraz innymi budowlańcami i zdecydowałem się na folię - ale warunek jest taki, że ma to być dobra folia a nie najtańsza na rynku. Myślę, że żałować nie będę, nawet za 30 lat (pamietajmy ze to w Polsce jest nowość a inne kraje już z tego rozwiązania korzystają dłużej niż my).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam deskowanie i papę (nie wiem czy to Ciebie zadowoli) i mogę podzielić się obserwacjami po jesiennych deszczach wiatrach i śniegach.

 

Jak na razie jestem super zadowolony. Od spodu zero wilgoci, zero zacieków, zero wiatru. Obecnie poddasze to najbardziej przyjemne i zacziszne miejsce w domu. Część (nad garażem) będzie zwykłym strychem i deskowanie od spodu spisuje się znakomicie w roli wykończenia. Liczę się, że za kilkadziesiąt lat papa może skruszeć, ale nieruszana nie straci właściwości izolacyjnych. Zdzierałem kiedyś starą papę i może i faktycznie łatwiej się darła i łamała, ale szopka na której była do końca nie przeciekała.

 

Co do kosztów to każdy powinien zrobić własne wyliczenia. Ja prawie wszystkie deski miałem z odpadu od więźby czyli i tak bym je miał...

 

 

rafalek

jak to miales wszystkie deski z odpadu?

nie wiem jak u ciebie ale u mnie potrzeba na deskowanie okolo 7 m3 desek

cos duzo miales tego odpadu...

za duzo zamowiles??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, ale (tu pewnie ujawni się moja niewiedza) czy to nie łaty przenoszą obciązenie na krokwie a nie deskowanie?. Zakładając ze bedą kontrłaty to właściwie jest miedzy łatami a deskowaniem szczelina. Jak to właściwie jest, może ktoś mi wyjaśni? Bo jeżeli deskowanie nie przenosi obciązenia to może być chyba z cieniutkich desek?

 

Grubość desek na deskowaniu musi utrzymać ciężar cieśli podczas układania folii czy papy. Po deskowaniu nie widać gdzie są krokwie i trzeba sie przemieszczac po dachu. Cienka deska bedzie sie uginac pod cieżarem ludzi. Potem rzeczywiście prawie nie ma różnicy, bo i tak dachówki wiszą na łatach.

U mnie, gdy kładli deski i papę to nikt nie chodził po deskach. Mam olbrzymie połacie dachu, ale ekipa nabijała pasek desek a następnie układali pas papy. Jedynie przy kalenicy kładli papę od góry. Myślę, że 19mm by wystarczyło, ale ja mam calówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to miales wszystkie deski z odpadu?

nie wiem jak u ciebie ale u mnie potrzeba na deskowanie okolo 7 m3 desek

cos duzo miales tego odpadu...

za duzo zamowiles??

 

kupiłem razem około 46 m3 drewna tartacznego, raz 38 m3 potem resztę, z tych 38 zrobili mi więźbę, przy robieniy więżby zostaje trochę "odpadu" o wymiarach niezbyt nadających się na elementy więźby. To pocięto na deski (w części z oflisami. Te deski użyłem na deskowanie po okorowaniu oflisów, reszta to deski z szalunków a pozostałę 8m3 pociąłem tylko ne deski, gorsze poszły na dach, a reszta schnie i czeka na lepsze czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odeskowania i żałuję! dach mi przeciekł i musiałem sporo się gimnastykować, żeby szukać przyczyny. A poza tym mam podbitki z desek zamiast płyt g-k i niestety trochę nam wieje na poddaszu mimo ocieplania i folii paroizolacyjnej. Mam myszki w wełnie mineralnej i boję się,że siekają folię wstępnego krycia!!! :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z przedmówcą , majstrowie są gotowi wmówić inwestorowi wszystko co im pasuje, a w swoim interesie jest wybranie tego co uważa się za najtrafniejszy wybór. Jeżeli byśmy do każdego elementu budowy podchodzili że lepiej dołożyć parę "zet" to pod koniec budowy ( o ile byśmy jej doczekali ) suma wydatków przekroczyła by wartość naszej chałupki. Trzeba brać wszystko na zimno i nie starać się przekombinować .

 

Pozdro ... :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A TAK SIE TO WSZYSTKO SKOŃCZYŁO:):)

 

http://foto.onet.pl/upload/8/18/_373617_n.jpg

 

NO I RUPPA NA DACH PO ZIME ZAŁOZYŁEM W CZASIE JAK ZIMA SIE NA CHWILE "ZAPOMNIAŁA":):)

 

http://foto.onet.pl/upload/37/21/_445023_n.jpg

 

JEŚLI CHODZI O CENY TO ZAPRASZAM NA PRIVA . DEKARZY MOGĘ POLECIĆ NAPRAWDĘ ZUCHY.PRACUJĄ W WAWIE I OKOLICACH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...