Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miejsce montażu kanałów strop/nad stropem


Recommended Posts

Witam wszystkich. to mój pierwszy post na tym forum. Sprowadziła mnie dylemat w kwestii decyzji gdzie poprowadzic kanały rekuperacji. Pacjent - domek jednorodzinny 1.5 kondygnacji. Z racji 8 metrów do kalenicy i innych uwarunkowań nie jestem w stanie zbytnio szastać wysokością parteru jak i piętra, stąd mój pierwszy pomysł aby kanały rekuperacji poprowadzić w stropie (w pustakach) teriva. Z innych źródeł słyszałem że takie rozwiązanie powoduje pewną słyszalność/szum na parterze. Czy ta bolączka dotyczy tylko stropu teriva ? Czy monolityczny z racji swojej budowy ma szanse być nieco cichszy ?

 

Z drugiej strony gdyby zdecydować na kanały nad stropem, np w styropianie pod wylewką, zbliżamy się wtedy do tego że mogą być słyszalne na górze (gdzie np jest sypialnia )... Więc tak zle i tak nie dobrze...

 

Doradźcie prosze, użytkownicy, jak macie u siebie i jak to sie spisuje ?

 

Pozdrawiam

Mare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=

 

Z drugiej strony gdyby zdecydować na kanały nad stropem, np w styropianie pod wylewką, zbliżamy się wtedy do tego że mogą być słyszalne na górze (gdzie np jest sypialnia )... Więc tak zle i tak nie dobrze...

 

 

 

 

Pozdrawiam

Mare

 

 

Ja tak mam i słychać jedynie na 3 biegu jak przewietrzam po kąpieli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

Jeżeli instalacja wentyllacji mechanicznej będzie dobrana poprawnie, nie powinien mieć Pan żadnyc problemów z hałasem w kanałach wentyacyjnych. Przepływ powietrza może być słyszany jedynie przy pracy wentylatora na najwyższym biegu, co występuje jedynie sporadycznie w ciągu całego dnia. Przy wyborze kanałów do wentylacji mechanicznej warto również wziąć pod uwagę aspekty związane z możliwością ich późniejszego czyszczenia. W przeciwnym razie znacznie pogorszy się jakość powietrza nawiewanego do pomieszczenia. Nie wszystkie rodzaje rur nadają się do czyszczenia mechanicznego. Takim rozwiązaniem są przewody elastyczne, które podczas czyszczenia mechanicznego mogłyby ulec uszkodzeniu. Kolejnym aspektem jest wysokość kanału, która określa wysokość sufitu podwieszanego. W celu ograniczenia miejsca warto zastosować kanały płaskie. W ofercie marki Buderus znajdują się kanały płaskie o grubości jedynie 50mm pozwalające na prosty montaż bez taśmy uszczelniającej. Połączenie gwarantuje wysoką szczelność. Wnętrze przewodu posiada antystatyczną oraz antybakteryjną powłokę, która jest łatwa do czyszczenia.

Więcej informacji o kanałach powietrznych znajduje się na stronie internetowej:

http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/system-kanalow-powietrznych/.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...