Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o opinie znawców tematu, mamy wątpliwości czy błędem nie jest planowanie zewnętrznego ocieplenia wczesną wiosną. Z końcem listopada zakończyliśmy tynki wewnętrzne, teraz początkiem grudnia robimy wylewki. Fachowcy twierdzą, że wszystko wyschnie do stycznia. Zaplanowaliśmy też na marzec tynki zewnętrzne (o ile pogoda będzie z temp.dodatnia). Na przełomie stycznia/lutego będziemy ocieplać poddasze i zaczynać prace wykończeniowe. Czy zrobienie elewacji nie spowoduje, że będziemy mieli problem z wilgocią?

Witam,

Szczerze pierwszy raz spotykam tak świadomego inwestora:) Gratulacje!!!

Oczywiście zgodnie z technologią prace elewacyjne powinno się rozpocząć po zakończeniu wszystkich prac mokrych. Tak więc w tym przypadku myślę, że po kilku miesiącach spokojnie będziesz mógł rozpocząć docieplania swojego domu.

 

Pozdrawiam

Adam

^^

Szczerze powiedziawszy pierwszy raz spotykam tak mało "mądry" Twój wpis kolego expercie. Cóż takiego strasznego stanie sie z elewacją jak wylewki z miksokreta zostaną zrobione np w trakcie ocieplenia bo tak komuś wyszło ?

Witam,

Nie wiem dlaczego od tak prostego pytania oczekuje się bardzo mądrych odpowiedzi? :)

No cóż, żeby wyjaśnić do końca każda wilgoć, która uwalnia się podczas schnięcia tynków wewnętrznych czy posadzek musi jakoś wyjść na zewnątrz. Jak?

A no również przez ściany, przez które para wydostaje się i w ten sposób podnosi wilgotność ścian, co ma bezpośredni wpływ na warunki schnięcia i sam wykonany system ETICS. Dlaczego musimy docieplań na końcu, czego niestety się nie przestrzega odpowiedź jest prosta. Warstwy zewnętrzne mają swoje parametry oporu dyfuzyjnego i niestety w skrajnych przypadkach(spotkałem do tej pory jeden) wysoka wilgotność może doprowadzać do wydłużenia procesu wiązania tynków lub nawet powstawania wykwitów na ich powierzchni. Wówczas reklamacja jest gwarantowana i inwestor wszelkie koszty naprawy takiej elewacji ponosi samodzielnie.

Oczywiście takie sytuacje są bardzo rzadki, gdyż tak naprawdę musiałoby być naprawdę sporo tej wilgoci w powietrzu, żeby doprowadzić do tak skrajnych przypadków, nie mniej jednak z teoretycznego punktu widzenia jest to możliwe.

Podsumowując, zgodnie ze sztuką budowlaną oraz logiką budowlaną wszelkie prace mokre powinny być ukończone przez rozpoczęciem prac dociepleniowych.

No cóż jak życie pokazuje i wciąż nas zaskakuje w budowlane nie często kieruje się sztuką budowlaną czy zdrowym rozsądkiem i stąd też niektórzy mają pracę ;)

 

Pozdrawiam i przepraszam, za tak mało "mądry poprzedni" wpis :)

 

Adam

^^

No musi ale od tego jest wentylacja, piszesz, że miałes taki jeden skrajny przypadek, ale taki jeden przypadek, w którym ktoś miał łaźnie parową wewnatrz a kładł tynk przy 5 stopniach podczas deszczu nie powienien być rostrzygający w kwestii czy w miare normalne warunki wigotnościowe wewnatzr maja zdecydowany wpływ na technolgie etics, po prostu Twój post to było jak strzelanie do muchy z armaty .....

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...