Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poprawny montaż okien typu HS ? Prowadnice od zewnątrz...


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam w domu zamontowane 3 x aluminiowe okna typu HST w konfiguracji fix+hst tj. jedno skrzydło jest przesuwne (nie oba). Ostatnimi czasy naszła mnie refleksja nt. ich montażu. Otóż moje skrzydła prowadzone sa po zewnętrznej stronie tj. szyny są na zewnątrz a nie wewnątrz budynku. Nigdy nie widziałam takiego rozwiązania, poza sytuacją gdy oba skrzydła są przesuwne - wtedy nie ma wyjścia. Na logikę jednak wydaje się, że szyny powinny być wewnątrz - mniej się brudzi, śniegiem i lodem się nie zapcha itp. Bardzo proszę aby ktoś, kto się na tym zna się wypowiedział.

 

Możliwe że wykonawca źle zamówił okna albo się walnął w montażu? Aż nie chce mi się wierzyć...

 

Fotki od wewnątrz

http://prntscr.com/lw0zrq

http://prntscr.com/lw123m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..raczej unika się robienia skrzydła jezdnego na zewnętrznym torze ze wzgl np. na to że moze napadac śnieg i utworzy się lód i okna nie będzie można przesunąć albo jak się przesunie to uszkodzą się wózki jezdne.

 

Podejrzewam że albo:

-montażyści zobaczyli listwy przyszybowe w stałym szkleniu od zewnątrz i pomyśleli ze powinny być od środka i dlatego tak zamontowali (ale to konstrukcja Monorail więc listwa w stałym szkleniu ma być od zewnątrz)

-albo firma pomyliła widoki przy zamawianiu (częsty błąd przy zamawianiu aluminium bo widoki podaje się od zewnatrz pomieszczeń a nie jak w PVC od środka) i w efekcie żeby kwatera przesuwna była po tej stronie co ustalili z inwestorem musieli odwrócić konstrukcję stroną wewnętrzną na zewnątrz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...