Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt? dogrzewania łazienki


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

W mojej głowie urodził się plan swego rodzaju projekt nazwijmy go dogrzewania łazienki, niestety nie do końca jestem pewien, czy zestaw, który sobie zaprojektowałem spełni moje oczekiwania dlatego też zwracam się do Was z prośbą o zaproponowanie mi w Waszej opinii zestawu, który spełni moje wymagania. Na wstępie muszę zaznaczyć, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, kieruje mną jedynie, mam nadzieję, mój zdrowy rozsądek. Nie przedłużając poniżej przedstawiam mój plan.

 

Posiadam łazienkę o wymiarach 215 x 215 x 250 cm (bok x bok x wysokość). Łazienka znajduje się pod w połowie ocieploną częścią strychu, jej sufit to ocieplona płyta kartonowo-gipsowa. Łazienka jest ogrzewana przez kaloryfer w chwili obecnej w ciągu dnia do temperatury 20°C. Mój plan zakłada obniżenie stałej temperatury w łazience do poziomu 16-18°C oraz zamontowanie swego rodzaju czujnika ruchu wraz z czujnikiem temperatury (w chwili obecnej wstępnie znalazłem MultiSensor 6 firmy Aeotec), który to będzie miał za zadanie uruchomić nagrzewnicę wraz z wentylatorem w osobnym przewodzie wentylacyjnym, która będzie zamontowana na strychu zaraz nad łazienką, gdzie temperatura powietrza nie spada poniżej 0°C. Nagrzewnica ta będzie miała za zadanie podnieść temperaturę otoczenia do max. 22°C w momencie gdy powyższy czujnik ruchu się uaktywni.

 

Zasilanie doprowadzone to 230V. Mam nadzieję, że będziemy w stanie zamknąć się w nagrzewnicy o mocy 2-3kW, ale mogę się mylić i jestem w stanie rozważyć mocniejsze urządzenia, chodź wątpię ze względu na wcześniej używaną farelkę. Co myślicie? A może macie jakieś prostsze rozwiązanie? Jaką nagrzewnicę oraz wentylator, oraz w jakim kanale wentylacyjnym (rozmiar i materiał), oraz jaka kratka wentylacyjna (materiał, kolor biały) spełni moje wymagania. Ewentualnie do kogo się udać z prośbą zaprojektowania takiej wentylacji?

 

Pozdrawiam,

 

Szymon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...