Mati78 06.01.2019 18:39 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 witampytanie do tynkarzy jaki jest sredni jest koszt materiału jaki zaklada tynkarz dla wyceny 1m2 tynku gipsowego przy kalkulacji dla klienta?. kupuje sam materiał i rozliczam sie za sama robocizne i widze ze koszt materiału wynosi mnie 13zł na 1m2 czy to duzo, czy aby tynkarz mnie nie naciaga? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
maciuspala 06.01.2019 18:49 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 Rozbij mi na czynniki pierwsze koszt materiałów to udowodnię Ci ile elementów opuściłeś.Teraz rozbieżność cenowa jest ogromna ale cena minimalna za Diamanta to 28 zł gdzie przy tej cenie zostaje max 12 zł za robociznę.... Gdzie teraz stawka minimalna to 16 zł i pomału wszyscy się podnoszą, słyszałem też że krawaciarze płacą za Diamanta po 45 zł bo tam zarobki większe. Rozliczam na codzień ekipy tynkarskie i wiem ile kosztuje materiał.... Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
marcin225 06.01.2019 19:03 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 Rozbij mi na czynniki pierwsze koszt materiałów to udowodnię Ci ile elementów opuściłeś. Teraz rozbieżność cenowa jest ogromna ale cena minimalna za Diamanta to 28 zł 28 zł za worek? Ciekawe bo ja w listopadzie płaciłem 21 to jakoś nie wierzę żeby na zimę tyle podrożało. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
maciuspala 06.01.2019 19:08 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 Chyba dyskusja o cenie m2?Ja sprzedaje Diamanta po 21 zł z transportem HDS... Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
marcin225 06.01.2019 19:13 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 Chyba dyskusja o cenie m2? Ja sprzedaje Diamanta po 21 zł z transportem HDS... To za m2 samej robocizny u mnie w okolicach 22 zł A to musisz się nachodzić bo generalnie tynkarzy nie ma dostępnych . Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Mati78 06.01.2019 19:24 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 1. tynk gipsowy knauf mp75l lekki wartosc brutto 4118zł2. tynk maszynowy MPi 25 lekki 2,4t(350zlnetto tona) 96szt - wartosc brutto 1033,2zł3. obrzutka wstepna vorspritzer 40kg 2mm 54szt (13zł netto szt) - wartosc brutto 870zl4. grunt 2szt wartosc 300zł brutto powierznia 500m2 do tynkowania kilka scianek dzialowych z cegly z odzysku Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
maciuspala 06.01.2019 19:39 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 (edytowane) Grunt do sufitów 2 szt x 150 zl =300zlGrunt do ścian 2 szt x 175 zł =350zlListwy przy okienne z uszczelką 50 szt 300 zlFolia do oklejania okien 100m2 50 zlTaśma pomarańczowa 2 szt 60 zlNarożnik Protektor lub Alu 40-50 szt 250 zlTe duperele kosztują, nie rób ścian z tynku MP75L jak już to na sufity, i czemu MP25 jako lekki? 2,4 tony to pewnie na łazienki a na 2 palety to góra 5 worków obrzutki a nie 54 worki, na 600 m2 tynku tynkarze biorą paletę 30 worków i czasami trochę oddają. Cena MPI25 kosmos nikt by mi w tej cenie nie kupił, obrzutka za 13 zł netto nie osiągalna.... Chyba że przy cenie 350 zł za MPI25. Zwróć uwagę że wydajność podawana na opakowaniu a rzeczywista to ogromna różnica, nie da się położyć wszędzie 10 mm tynku, miejscami to jest 20-30mm bo ściany krzywe. To tyle.... Edytowane 6 Stycznia 2019 przez maciuspala Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Mati78 06.01.2019 19:55 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 faktycznie zapomnialem o listwach i naroznikach, ale pomijajac juz ceny policzylem koszty calkowite material 7150zł/500m2=14,3zł bruttoreasumujac czy to dużo? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
maciuspala 06.01.2019 20:03 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 Wykonawca który weźmie na materiał fakturę kupi MP75L po 20 zł za worek, Mpi25 po 370 zł za tonę i obrzutka po 18 zł za worek, ceny brutto z transportem HDS.Wydajność lekkiego niby 8kg m2 ale ja bym przyjął 2-2.5m2 z worka.Cena 14,30 za m2 materiału jest ok jeśli za robociznę policzy 16 zł netto to cena 30 zł za m2 tynku jest ok. Na te czasy to nawet bardzo ok. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Mati78 06.01.2019 20:27 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 19zł brutto i 14,3zl brutto 33,3 brutto za metr Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
maciuspala 06.01.2019 20:29 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 A ile powiedzieli z materiałem? 19zl cena akceptowana ale nie niska, wszystko zależy od rejonu, u mnie by nie przeszło.... Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
maciuspala 06.01.2019 20:34 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 Zwrócę ci jeszcze uwagę iż jeśli u mnie klient sam płaci za materiał a tynkarz bierze na niego towar to nagle rośnie zużycie materiałów, zamiast 2 Betokontakt wchodzi 5 wiader, a listew też wchodzi 2x tyle.Ostatnio tynkarz robił elewacje goście na okna wzięli 40 listew przy okiennych z siatką i nic nie oddali, a sam robił sobie tynki wewnętrzne i weszło 22 listwy przy okienne wewnętrzne.... Wkurzony się mi zalił to mu powiedziałem że zrobili to samo co sam robi jak się godzi bez materiału.Strasznie go bolało że go oszukali jego bronią. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Mati78 06.01.2019 20:50 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 30zl, dlatego wychodzi mi ze za material powino byc 11zł. a mi samemu wyszlo 14,3zl co prawda mam dobre ceny bo za mp75l place 505zl netto tona, Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
maciuspala 06.01.2019 20:56 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 Cena lekkiego bardzo dobra na granicy zakupu, wliczony transport? Za 30 zł nie bawiłbym się w kupowanie materiału, za 11 zł nie kupisz materiału wliczając listwy i duperele....Oczywiście wiesz że okien, drzwi nikt nie odlicza i może się okazać że zamiast 500m2 masz 440 m2 czystego tynku a płacisz za 500 m2 Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Mati78 06.01.2019 21:04 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 6 Stycznia 2019 tak z transportem dodam ze mialem połowe scianek działowych z cegly z odzysku Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
ag2a 07.01.2019 20:40 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 7 Stycznia 2019 Realne zużycie MPI na M2 to 21 kg, MP75L to 12 kg, obrzutka baumit worek na 20-30 M2 tynku Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.