adam0158op.pl 13.01.2019 19:01 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Witam.Chcialbym zapytac o poprawnosc moich obliczen. Z jednego kilograma ekogroszku o wysokim wskazniku uzyskujemy 8kwh. Koszt jednego kg dobrego ekogroszku to 1,05 zl. Więc koszt 1kwh z ekogroszku: 1,05 zł / 8 = 0,13 zlNatomiast koszt 1kwh gazu ziemnego to 0,12zł. Dodatkowo nowoczesne piece na ekogroszek posiadaja sprawnosc ponad 90% , natomiast gazowe ponad 100%. Z obliczen jasno wynika, że biorąc pod uwagę obecne ceny powinienem wybrac ogrzewanie gazem ziemnym. Co o tym sadzicie? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
fachman19 13.01.2019 19:06 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Nawet jeśli sie mylisz w obliczeniach to wniosek końcowy jest ok:yes: Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
d7d 13.01.2019 19:06 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Nie wnikając w prawidłowość założeń i wyników obliczeń wygodniej jest ogrzewać gazem ziemnym. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Greengaz 13.01.2019 19:25 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Cena ekogroszku? Zgodność deklaracji producenta ze stanem faktycznym co do kaloryczności produktu?Kocioł na paliwo stałe osiąga taką sprawność w warunkach laboratoryjnych, faktyczna jest niższa.Nie możesz przyjmować ciepła spalania gazu ziemnego, a następnie liczyć sprawność kotła powyżej 100%. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
klaudiusz_x 13.01.2019 19:37 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Witam. Chcialbym zapytac o poprawnosc moich obliczen. Z jednego kilograma ekogroszku o wysokim wskazniku uzyskujemy 8kwh. Koszt jednego kg dobrego ekogroszku to 1,05 zl. Więc koszt 1kwh z ekogroszku: 1,05 zł / 8 = 0,13 zl Natomiast koszt 1kwh gazu ziemnego to 0,12zł. Dodatkowo nowoczesne piece na ekogroszek posiadaja sprawnosc ponad 90% , natomiast gazowe ponad 100%. Z obliczen jasno wynika, że biorąc pod uwagę obecne ceny powinienem wybrac ogrzewanie gazem ziemnym. Co o tym sadzicie? 80% sprawności na kotłach osiągają "zapaleńcy" którzy wiedzą jak dbać o kocioł. Ponadto dla uzyskania wysokiej sprawności korzysta się z minimum 2 rodzai węgla pod względem kaloryczności. Mocny węgiel na duże mrozy, pozostały okres to słaby. Podam tylko tyle, że esterownik w domyślnych ustawieniach ma ustawioną sprawność kotła na poziomie 65%. Kocioł w pełni automatyczny. Ciekawe, dlaczego tylko tyle dla kotła 5 klasy? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kbab 13.01.2019 19:43 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 = Natomiast koszt 1kwh gazu ziemnego to 0,12zł. Wg fakt w ost roku zużyłem 808 m3 gazu GZ50 tj 8978kWh, zapłaciłem 1672,89zł, zatem 2,07zł/m3 oraz 0,1863zł/kWh - skąd masz takie ceny gazu??? Kupuję od PGNiG - masz tańszego dostawcę, który to? Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
klaudiusz_x 13.01.2019 19:51 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 (edytowane) Podał bez opłat stałych i innych dodatków. Edytowane 13 Stycznia 2019 przez klaudiusz_x Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
adam0158op.pl 13.01.2019 20:22 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Rzeczywiscie bład wynika z nieuwzglednienia wszystkich opłat. Doczytalem na stronie ze opłata stała to 13.21 gr a zmienna to 4.53 gr Czyli rozumiem ze nalezy te wartosci dodac. Wychodzi 17,74 gr za Kwh. Nie widze informacji czy jest to cena netto czy brutto. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
adam0158op.pl 13.01.2019 20:24 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Do tego jeszcze 20-pare zl miesiecznie Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kbab 13.01.2019 20:31 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 (edytowane) Podał bez opłat stałych i innych dodatków. Jasne - nie ma gazu to tych opłat nie ponosi - z faktury podałem koszt wyżej. Wracając do tematu to koszt ogrzewania węglem będzie "jak na razie" niższy od gazu, ale przepisy się zmieniają, nacisk na węgiel co raz większy - oby sytuacja nie powtórzyła się z napędem i benzyną - teraz napęd droższy o ponad 40gr - pamiętam czasy kiedy było odwrotnie - ale jestem już stary, może zbyt wiele pamiętam. Do tego jeszcze 20-pare zl miesiecznie koszt z fakt zawiera wszystko - brutto Edytowane 13 Stycznia 2019 przez kbab Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
adam0158op.pl 13.01.2019 20:32 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 13 Stycznia 2019 Jeszcze za malo powiedzialem. 25 opłata stała plus abonamnetowa 9 lub 7. To rocznie az 400zl, prawdopodobnie netto, to W cenie samego abonamentu mozna zakupic poł tony dobrego ekogroszku. Jutro zadzwonie na infolinie i dopytam czy te ceny zawierają juz vat. Sprzedawca SIME Polska. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
adam0158op.pl 14.01.2019 16:17 Autor Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 14 Stycznia 2019 Dowiedzialem sie juz konkretnie o koszty. Podwyzka aż 20%, z 2zł brutto na 2.4 brutto za m3. Czyli ponad 22grosze za 1kwh Do tego dochodzi abonament okolo 45zł brutto miesiac. Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
kulibob 14.01.2019 16:22 Zgłoś naruszenie Udostępnij Napisano 14 Stycznia 2019 (edytowane) groch 17gr +kominiarz(100-120zł)sprawność 65%gaz 20-22gr + przegląd(200-250zł)przeglądy trzeba uwzględnić w rocznym rozliczeniu czyli mają udział w koszcie kWh Edytowane 14 Stycznia 2019 przez kulibob 1 Cytuj Odnośnik do komentarza Udostępnij na innych stronach Więcej opcji udostępniania
Recommended Posts
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.