Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Uszkodzony wentylator Brink Renovent Excellent 300 ?


Recommended Posts

Witam wszystkich,

od ok dwóch miesięcy w moim rekuperatorze Brink Excellent 300 jeden z wentylatorów zaczął wydawać dziwny dźwięk link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=WklbHNjSxq8

 

zastanawiam się czy to łożysko czy coś poważniejszego.

 

jak ktoś miał podobny problem lub doświadczenie w temacie proszę o opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie macie w tych Brinkach podanej żywotności wentylatorów ?

W tym, który być może kupię jest

Maintenance and lifetime

...... tu różne dane a na końcu najważniejsze:

Lossnay cores:

Around 10 years with maintenance at stated periods.

Motor :

30000 hours

Co daje 1250 dni ciągłej pracy silnika...jakieś 3,5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem problem z wentylatorem, jednak u mnie zwulkanizował się element mocujący, wyświetlał się również błąd F2. Po oczyszczeniu wentylatora i wymianie mocowania do dzisiaj spokój. To już prawie 5 lat nieprzerwanie pracy. Edytowane przez CityMatic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im je szybciej wymienisz (nie zawsze to możliwe) tym mniej szkód będzie później..

 

Kolega John ma rację, może uszkodzić się elektronika sterująca a wtedy zakup wentylatora nie naprawi sytuacji.

 

To co pisałem powyżej - znalazłem fotki: Pomimo stosowania filtrów i tak na łopatkach osadza się bród...trzeba niestety tego pilnować i chociaż raz na sezon wszystko ładnie wyczyścić i

IMG_4952.jpg

IMG_4959.jpg

Tłumik drgań Jula,  39,90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...
Ja kupiłem używany 10-letni a u mnie chodzi 7 lat. Nic nie przecieka. Zużyły się tylko te mocowania amortyzatyzujące a ostatnio przy wyższych obrotach słychać głośniejszą pracę. Albo wentylatory się oblepiły kurzem, albo poluzowały się mocowania albo łożyska. Może ktoś ma namiar na łożyska i te mocowania metalowo gumowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...