Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prośba o ocenę projektu wentyalcji oraz rekuperatora


Recommended Posts

Witam

czy mogę prosić o ocene projektu oraz ocenę parametrów rekuperatora IZIFAST chodzi o np. wydajność, zużycie energii na poszczególnych biegach i ogólnie co sądzicie po informacjach podanych przez producenta. W necie nie ma prawie info bo to nowość.

link

https://cennik.peflex.pl/rekuperacja/rekuperator-izzi-250-erv-8943

 

zest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiżarnia jesli jest obok kuchni i nie będziesz tam wieszał ćwiartki świniaka to też nawiew.

 

O ile nawiew (zamiast wywiewu) w małej przysypialnianej garderobie jest logiczny to z czego wynika taka rada dla spiżarni?

Faktycznie tak będzie lepiej, dlaczego wszyscy projektanci daja wywiew w spiżarni?

 

Jestem w trakcie budowy, nie negauje tylko żywotnie zainteresowany jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w spiżarni warzyw raczej nie będę trzymał a w nieogrzewanym garażu(niższa temp.) raczej będą tam przetwory, karma dla psa czy inne rzadziej używane rzeczy, pojemniki na plastik czy szkło więc bardziej skłaniam się do wywiewu. A czy może ktoś coś napisać na temat ręku, może ktoś używa z wymienniki antalpicznym.

 

Nikt nie używa reku z odzyskiem wilgoci.?

Edytowane przez b_kan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam jeszcze pytanie, czy na skrzynkach przelotowych nie jest konieczna przepustnica rozpraszajaca powietrze na parter (chodzi o to czy powietrze równomiernie rozłożyć sie na nawiew na parterze czy większość będzie leciało do góry).

 

Czy pomożecie wybrać jednostkę z pośród ponizszych (jeśli można to dlaczego ta lub inna)

Kinetic B

Vut vb EC 350

Brink Renovent excellent 300

Jan gaz 350 wnwh

Airpack 300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...