Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wysokość odpływu z pralki.


Slawek0702

Recommended Posts

Witam,

czytałem że wysokość odpływu pralki powinna być na wysokości ok 45-60 cm od ziemi aby pralka nie wypompowywała wody podczas napełniania. U mnie fachowiec robi odpływ na wysokości ok 10cm ponieważ ciężko jest zrobić wyzej. Twierdzi że wszystko będzie ok jeśli wąż z tyłu pralki przymocuje się właśnie na tej zalecanej wysokości a później może spokojnie zostać opuszczony i koniec węża będzie na wysokości 10cm. Waszym zdaniem bedzie OK? A może ktoś tak ma zrobione i jest OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90 % będzie źle jeżeli tak zrobisz............. To końcówka węża odpływowego powinna być na tej wysokości zalecanej w instrukcji obsługi.!!!!!!!!!!! Nie wiem dla czego dwaj forumowicze powyżej zapewniają Cię że będzie wszystko OK???????? Edytowane przez kamil74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być na ok 60cm ale jeśli z jakiegoś powodu nie da się wyżej to podniesienie węża na tą wysokosc spowoduje to samo co dziura w ścianie na tej wysokości tak na chłopski rozum proponuję czasem włączyć myślenie a nie zawsze ślepo trzymać się instrukcji.

 

Racja, włącz i pomyśl........

Jak się podniesie wyżej wąż i opuści jego końcówkę prawie do samej podłogi, to co się stanie ??? spływająca ze spadkiem woda będzie wytwarzać podciśnienie i wyciągać samoistnie całą wodę z urządzenia.

dziękuję...dobranoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze nie tylko na chłopski rozum ale zgodnie z prawami fizyki. Woda nie płynie pod górę i sama nie wypłynie jeśli wąż będzie miał "lewar" na wys 60 cm. Z kolei jak pralka wypompowuje wodę to zawsze do końca i po tej operacji wąż z powrotem się zapowietrza, nie spuści sam na zasadzie "lewara" następnej porcji wody z pralki jeśli pompa się nie włączy.

Problem mógłby wystąpić gdyby pralka chciała spuścić tylko część wody, jak znajdziesz pralkę, która ma taki program, to wtedy koniecznie rób dziurę wyżej.

Edytowane przez SzymonKc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spuszcza wody do końca (ale by chciała, tylko nie umie), powietrzem nie przepchnie wody w wężu pod górę, jak pompa przestanie pracować trochę wody z węża się cofa. Kiszenie odrobiny wody w pralce do następnego prania nie jest zabiegiem celowym, a niedoskonałością sprzętu. Lewar też nie spuści wody do końca, jak dół węża powietrze złapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90 % będzie źle jeżeli tak zrobisz............. To końcówka węża odpływowego powinna być na tej wysokości zalecanej w instrukcji obsługi.!!!!!!!!!!! Nie wiem dla czego dwaj forumowicze powyżej zapewniają Cię że będzie wszystko OK????????

 

A dlaczego Ty uważasz że Ty masz rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obiecuj koledze z forum że będzie miał dobrze na 100% bo tak raczej nie będzie. Właśnie pomiędzy kolejnymi cyklami prania, gdzie występują takie między-odwirowania, wysoce prawdopodobne jest wytworzenie się podciśnienia i wyciąganie wody z pralki do samiutkiego końca, pompa spustowa pralki przestaje pracować - woda w wężu odpływowym gdzie jest duży spadek spływa do końca ciągnąc za sobą resztki wody - w między czasie pralka zaczyna pobierać wodę aby kontynuować następny cykl - i jest gotowa sytuacja z wyciąganiem wody z pralki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej wysokości w pralce (z tyłu) masz odpływ wody ?

 

Nawet jak z samej pralki wychodzi wąż już wysoko, to i tak koniec węża odpływowego powinien mieć wyżej niż do podłogi.

Wąż który w pralce umieszczony jest już wyżej zabezpieczy tylko przed całkowitym samoistnym spływem wody z urządzenia, nie zabezpieczy przed możliwym występowaniem takiego podciśnienia i wyciąganiem wody z pralki podczas prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji.

Spójrz do instrukcji obsługi pralki.

Autorzy instrukcji chyba wiedza lepiej niż Ty.

[ATTACH=CONFIG]425608[/ATTACH]

 

Napisałem że wiem że 90% autor zapytania będzie mieć problem gdy odpływ będzie na tak niskiej wysokości. Mogą wystąpić skrajne przypadki gdzie uda się że nie będzie mieć to wpływu akurat przy jakimś urządzeniu lecz w większości tak nie powinno być. Wyciągnąłeś fragment jednej z baaardzo wielu instrukcji pralek lub zmywarek na rynku, sprawdź inne.. . nie we wszystkich też jest to opisane, lecz zjawisko u większości występuje.

Autor niech zadzwoni do dobrego serwisu AGD i się zapyta, tam z pewnością uzyska dobrą odpowiedź. Próbujecie zapewnić go że na pewno będzie bobrze, a ja chcę podpowiedzieć że raczej na bank będzie źle. Internet jak to internet - niech nie wierzy nikomu tylko zapyta specjalisty.

Nie zagłębiając się w szczegóły, powiem tylko że instrukcje obsługi tych urządzeń, zasady działania w różnych warunkach pracy i obciążeń, poszczególne fazy cykli, .....etc, mogę liczyć w tysiącach.

Autorowi polecam zasięgnąć słowa u specjalisty jeżeli zrobienie odpływu ma mieć charakter trwały i nieodwracalny na tym etapie budowy i nie brać pod uwagę rad z internetu od nikogo, kto nie bierze za radę ani pieniędzy ani odpowiedzialności, gdzieś widział, gdzieś słyszał, może akurat w tej chwili buduje teorię na zadane pytanie.

 

Dzięki za rozmowę... pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...