Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym można bezpiecznie palić w kominku?


Adam626

Recommended Posts

Czasami straż gminna robi naloty i pobiera popiół z kominka. Pytanie co można palić a co nie?

Czy jeśli rozpalam jakimiś tekturami z opakowań to mogę to robić? Jeśli są to opakowania z tektury malowanej to ok?

 

Jakieś końcówki MDF moge palić na rozpałke? Czego nie można palić pod kątem tego co strażnicy pobiorą do badań i mogliby zarzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czasami straż gminna robi naloty i pobiera popiół z kominka. Pytanie co można palić a co nie?

Czy jeśli rozpalam jakimiś tekturami z opakowań to mogę to robić? Jeśli są to opakowania z tektury malowanej to ok?

 

Jakieś końcówki MDF moge palić na rozpałke? Czego nie można palić pod kątem tego co strażnicy pobiorą do badań i mogliby zarzucić?

 

W jakim kraju tak chodzą po domach? Na podstawie jakiego pisma wchodzą na posesje? Jaja sobie robisz z tym czym palić zamierzasz? Przecież jesteś typowym przeciwnikiem palenia w kominku , a coby nie wrzucić do komory paleniskowej to i tak ma emitery.Po co ci ten wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cie w ignorowanych i nie wiem dlaczego łazisz za mną .Mobbing , czy inwigilacja?

 

1) wstępu wraz z rzeczoznawcami i niezbędnym sprzętem przez całą dobę na terennieruchomości, obiektu lub ich części, na których prowadzona jest działalnośćgospodarcza, a w godzinach od 6 do 22 - na pozostały teren;

 

Napalę sezonowanym bukiem przyjdź do mnie jako burmistrz,wojewoda lub osoba przez nich upoważniona.Bez nakazu prokuratora za prawdopodobne przestępstwo , na posesje nie masz prawa wejść a i ja cie oleje i nie wpuszczę i dyskutować z tobą nie będę.Za bezprawne i bezpodstawne nachodzenie każda moja papuga mnie wybroni , a i tobie się oberwie za najście.:cool::cool::cool:

 

p.s trzeba było podąć źródło skąd to wziąłeś w tym linku napastliwość straży miejskiej nie zna granic ,a wypowiadający maja inny stosunek to totalitaryzmu

 

https://wolnosc24.pl/2017/11/07/to-nie-zarty-straz-miejska-moze-w-kazdej-chwili-wejsc-do-twojego-domu-bez-nakazu-kontroluja-posesje-w-calej-polsce/

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierem nie powinno się palić. Tym bardziej kolorowym.

MDF też nie.

Adam626 to ma być prowokacja czy na serio pytasz?

 

Nie, to nie jest prowokacja, pytam na serio. Wiem ze prawdopodobnie można straży nie wpuścić i tyle. Niemniej jednak wolałbym palić takie rzeczy aby potem nie musiał się wstydzić jeśli doszłoby do kontroli.

Papierem rozpalam, polewam go paliwem do biokominka. Wiec duzo tego nie spalam.

 

A czy popiół z papieru kolorowego może zostać zakwestionowany? Lub popiół z MDFu? Jakieś przepisy to sankcjonują co moge palic a co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cie w ignorowanych i nie wiem dlaczego łazisz za mną .Mobbing , czy inwigilacja?

 

 

 

Napalę sezonowanym bukiem przyjdź do mnie jako burmistrz,wojewoda lub osoba przez nich upoważniona.Bez nakazu prokuratora za prawdopodobne przestępstwo , na posesje nie masz prawa wejść a i ja cie oleje i nie wpuszczę i dyskutować z tobą nie będę.Za bezprawne i bezpodstawne nachodzenie każda moja papuga mnie wybroni , a i tobie się oberwie za najście.:cool::cool::cool:

 

p.s trzeba było podąć źródło skąd to wziąłeś w tym linku napastliwość straży miejskiej nie zna granic ,a wypowiadający maja inny stosunek to totalitaryzmu

 

https://wolnosc24.pl/2017/11/07/to-nie-zarty-straz-miejska-moze-w-kazdej-chwili-wejsc-do-twojego-domu-bez-nakazu-kontroluja-posesje-w-calej-polsce/

 

Uniemożliwienie takiej kontroli stanowi przestępstwo i na mocy art. 225 kk. zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Źródło masz w tytule linku, zresztą każdy posługujący się w zakresie podstawowym wujkiem G. znajdzie bez problemu odpowiednie przepisy prawa.

Łażę za tymi co wypowiadają się bez znajomości tematu, tym samym często trafiam na ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami straż gminna robi naloty i pobiera popiół z kominka. Pytanie co można palić a co nie?

Czy jeśli rozpalam jakimiś tekturami z opakowań to mogę to robić? Jeśli są to opakowania z tektury malowanej to ok?

 

Jakieś końcówki MDF moge palić na rozpałke? Czego nie można palić pod kątem tego co strażnicy pobiorą do badań i mogliby zarzucić?

 

Zezwoliłeś im na wejscie? Na jakiej podstawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowajmy własna prywatność. Elfir usuń te jego groźby i zastraszanie.To nie pojęte jaką złością pała ten człowiek w temacie j/w jak się pojawia.Napisałem ,że w domu palę sezonowanym drewnem to popatrz co on wypisuje.To się wymyka już spod kontroli.Tak być nie może.:yes::cool::cool::cool:.Drugi pali płytami itp.Po co komu ten topik.Ludzie już mają świadomość konsekwencji palenia syfem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowajmy własna prywatność. Elfir usuń te jego groźby i zastraszanie.To nie pojęte jaką złością pała ten człowiek w temacie j/w jak się pojawia.Napisałem ,że w domu palę sezonowanym drewnem to popatrz co on wypisuje.To się wymyka już spod kontroli.Tak być nie może.:yes::cool::cool::cool:.Drugi pali płytami itp.Po co komu ten topik.Ludzie już mają świadomość konsekwencji palenia syfem.

 

W którym miejscu napisałem, że palisz śmieciami? Jak do tego doszedłeś mając mnie w ignorowanych?

Proszę o cytat.

 

Podobnie proszę o cytat z groźbami. Pod twoim adresem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby przyszli do mnie na teren prywatny to bym im pokazał kierunek wyjścia (furtka).

 

Rzeczywiście przeprowadzenie takiej kontroli może być problematyczne, żeby nie powiedzieć często niewykonalne (znajomy spod miasta niezapowiedzianym gościom, akwizytorom, Jehowym itp. nie otwiera furtki (nie ma nawet domofonu) - trzeba dzwonić na komórkę), więc służby coraz częściej do badań dymu koyrzystają z dronów. https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,latajace-postrachy-kopciuchow-straznicy-miejscy-chwala-sie-dronami,281053.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Elfir ..to nie musiał rozwalić wątek swoimi wstawkami.Nie podoba mi się taka postawa i nie powinno się tak pisać.Kazanie komuś by napalił syfem.Po jakiego grzyba jak trzeba palić sezonowanym albo jakimś sprawdzonym brykietem by szukać w nim np. czegoś co podniesie walory spalania w komorze paleniskowej.Nie!!! Sugeruje by napalić oponami i petami.Zgroza.Nie czytajcie tego .Omijajcie takie wpisy.

[h=2]Ta wiadomość jest ukryta ponieważ Greengazjest na Liście Ignorowanych.[/h]Zobacz post

Usuń Użytkownika z Listy Ignorowanych

Post zawsze można podejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma kogoś w ignorowanych to mu się nie odpowiada. Zresztą zaśmieca się niepotrzebnie topik miast rozmawiać i rozwiać wszelkie wątpliwości by syfem nie palić i nic takiego głupiego nie sugerować.Autor topiku na siłę udowadnia by w temacie "czym można palić bezpiecznie w kominku" palić czym popadnie.Można bezpiecznie podkładami kolejowymi? Nie możną bo pod wpływem spalania ulatniają się emitery jakich głowa nie pomieści.Można palić płytami j/w ? Nie można bo emitują syf do atmosfery.Można palić sezonowanym drewnem minim. 3 lata ? Można bo emiterów jest mniej .:):rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...