Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czym można bezpiecznie palić w kominku?


Adam626

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...lub dobrej klasy brykietem.

 

Racja.Należ jak najszybciej sobie to uświadomić , bo pełni świadomości będziemy z doświadczeniem wchodzić w bardzo poważny stan prawidłowego palenia.Palmy tylko sprawdzonymi paliwami - brykietami , sezonowanym drewnem poniżej w/w wartości którą podał kol. butynski , a pety i opony pozostawmy tym co słuszności zagrażają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest prowokacja, pytam na serio. Wiem ze prawdopodobnie można straży nie wpuścić i tyle. Niemniej jednak wolałbym palić takie rzeczy aby potem nie musiał się wstydzić jeśli doszłoby do kontroli.

Papierem rozpalam, polewam go paliwem do biokominka. Wiec duzo tego nie spalam.

 

A czy popiół z papieru kolorowego może zostać zakwestionowany? Lub popiół z MDFu? Jakieś przepisy to sankcjonują co moge palic a co nie?

 

Lepiej jak byś palił takim rzeczami które nie szkodzą środowisku.

Kontrola to zupełnie inna sprawa.

Kolorowy papier szkodzi, płyty MDF też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze palenie podkladani kolejowymi nie jest zle. Sa ciezkie i energetyczne i mozna je latwo ciac pila spalinowa

Mimo zaprzeczenia mam jednak wrażenie ... Prowokator ??

Serio ? Butelki PET i opony też.

Szkodliwość podkładów kolejowych – o co chodzi?

 

Podkłady kolejowe swoją trwałość zawdzięczają nie tylko mocnej strukturze drewna, ale przede wszystkim impregnacji chroniącej przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wilgocią, naciskiem oraz grzybem.

Do ich utrwalania wykorzystuje się olej kreozotowy powstający w wyniku destylacji słomy węglowej. Bezpośredni kontakt z preparatem może być szkodliwy dla zdrowia (od nudności i bólu głowy po bardziej niebezpieczne objawy). Jego działanie jest silniejsze w czasie upałów – wtedy może wydzielać się intensywny, nieprzyjemny zapach. Duże zagrożenie zachodzi także przy obróbce podkładów kolejowych: przycinaniu, czyszczeniu, szlifowaniu czy nawiercaniu otworów.

Olej kreozotowy to nie jest zwykły impregnat, który działa przez kilka lat - w odpowiednich warunkach skutecznie zabezpiecza drewno przez długie dekady.

https://muratordom.pl/ogrod/aranzacja-ogrodu/podklady-kolejowe-w-ogrodzie-kiedy-nie-aa-Hu7H-Fca7-M7bB.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak byłem łebkiem, to sąsiad latem załatwił sobie ciężarówkę zużytych podkładów na opał.

Za kilka dych pomogłem mu to zrzucić do piwnicy - on je potem ciął.

 

Głowa bolała mnie cały popołudnie, a i uklękłem ze dwa razy przed sedesem.

Sąsiad później to palił zimą...

 

Dzikie czasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu dochodzimy do sedna tematu . Nie kominki szkodzą ale ich niedouczeni użytkownicy , na czoło których wysuwa się autor tego wątku .

 

Widzisz w kilku zdaniach i w ostatnim zawiera się kwintesencja odpowiedzi dla autora wątku.Popełnił błąd i cierpi z tego powody uważając ,że kominek jest nietrafionym - nieopłacalnym źródłem pozyskiwania energii cieplnej.Jako alternatywne źródło takiej energii ,na obecnym rynku bo mamy 2019 rok ,śmiało zastępuje inne urządzenia ,wspomaga je dając ciepło , pod warunkiem ,że obsługuje je osoba ,która jest świadoma i do czego służy mu ów kominek i czym w nim pali.bez tego tylko powiększa się grono takich jak autor topiku.

Edytowane przez niktspecjalny
jednym zdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeżywacie z tym paleniem i ekologią a instytucje odpowiedzialne za to robią co chcą. Jakiś czas temu znajomy poprosił mnie abym mu pomógł zwalić dach starej jakiejś wiaty. Wiata spadła na ziemię. Śmieci w postaci desek impregnowanych olejem + masa jakaś bitumiczna +papa na deskach której nie mogliśmy zerwać ..... Padło pytanie co z tym zrobić? Ja mówię będziesz miał na zimę jak znalazł ;). Jednak padło na to ,że wieziemy to do punktu selektywnej zbiórki aby zutylizowali to w sposób właściwy bo i tak płaci się i kolega nie chce się narażać. Zajeżdżamy, kontroler sprawdził i pokierował nas na tył ,,wysypiska". Jedziemy i widzimy dym, paliło się jak nie wiem co. Pytamy się pracownika gdzie zwalić towar bo mamy deski z papą a on ,,na ogień bo palimy" hahaha . Myśleliśmy,że on żartuje ,ale z boku ktoś podrzucał starą wersalką, szafy z epoki to i my zmuszeni zostaliśmy do podłożenia swojego towaru. Istny cyrk, dymy takie szły, baliśmy się o busa i o siebie. I tak wygląda ekologia w Polskim wydaniu. I to nie jest żadna bajka tylko fakt . A tu ktoś się czepia,że jeden z drugim nakrętkę plastikową spalił , choć tego nie popieram bo to jest głupota .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak byłem łebkiem, to sąsiad latem załatwił sobie ciężarówkę zużytych podkładów na opał.

Za kilka dych pomogłem mu to zrzucić do piwnicy - on je potem ciął.

 

Głowa bolała mnie cały popołudnie, a i uklękłem ze dwa razy przed sedesem.

Sąsiad później to palił zimą...

 

Dzikie czasy...

 

Nadal są te "dzikie czasy".

Przecież Adam626 chce palić podkładami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważając ,że kominek jest nietrafionym - nieopłacalnym źródłem pozyskiwania energii cieplnej.Jako alternatywne źródło takiej energii ,na obecnym rynku bo mamy 2019 rok ,śmiało zastępuje inne urządzenia ,wspomaga je dając ciepło.

 

 

Jakie urządzenia niby zastępuje kominek?

1. Śmietnika nie zastępuje bo spalać śmieci nie wolno

2. Kotła nie zastępuje bo nie jest w stanie zapewnić stałej temperatury w calym domu w sposób bezobługowym

3. Dało by się go umyć i środek traktować jako szafkę, ale to się nie opłaca zupełnie..

 

Jedyne co zastępuje to "Kubeł do zbiórki selektywnych odpadów drewnianych". Ale tego drewna nie gromadzi się dużo w gospodarsstwie wiec taniej bedzie wywieźć kontener a nawet ogłosic sie na OLX ze odda się drewno pobudowlane zamiast budować kominek za 15-20 tyś.

Edytowane przez Adam626
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby odstrzelić kilku idiotów a na ich miejsce wsadzić kilku kumatych to...

Można by palić brykietem konopnym.

Lepszego paliwa się nie znajdzie do kominka.

http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,36001,4808124.html

Jak na razie idioci górą...

No, to nie bardzo się da.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie urządzenia niby zastępuje kominek?

1. Śmietnika nie zastępuje bo spalać śmieci nie wolno

2. Kotła nie zastępuje bo nie jest w stanie zapewnić stałej temperatury w calym domu w sposób bezobługowym

3. Dało by się go umyć i środek traktować jako szafkę, ale to się nie opłaca zupełnie..

 

Jedyne co zastępuje to "Kubeł do zbiórki selektywnych odpadów drewnianych". Ale tego drewna nie gromadzi się dużo w gospodarsstwie wiec taniej bedzie wywieźć kontener a nawet ogłosic sie na OLX ze odda się drewno pobudowlane zamiast budować kominek za 15-20 tyś.

 

PC,KG,Grzej.Elektr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie urządzenia niby zastępuje kominek?

1. Śmietnika nie zastępuje bo spalać śmieci nie wolno

2. Kotła nie zastępuje bo nie jest w stanie zapewnić stałej temperatury w calym domu w sposób bezobługowym

3. Dało by się go umyć i środek traktować jako szafkę, ale to się nie opłaca zupełnie..

 

Jedyne co zastępuje to "Kubeł do zbiórki selektywnych odpadów drewnianych". Ale tego drewna nie gromadzi się dużo w gospodarsstwie wiec taniej bedzie wywieźć kontener a nawet ogłosic sie na OLX ze odda się drewno pobudowlane zamiast budować kominek za 15-20 tyś.

 

Pisałem, że PROWOKATOR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...