Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pytania w sprawie poprawności wykonanej instalacji przez firmę


Recommended Posts

Witam,

 

niedawno zdecydowałem się na założenie dwóch klimatyzatorów typu split - Gree Lomo Luxury GWH12QC-K6DNB2C. Jeden na piętrze a drugi na parterze.

 

Firma, która zakładała urządzenia na początku pomyliła klimatyzatory i założyła dwie sztuki Gree Lomo Economic GWH09QB-K3DNA5D. Zarówno jednostki zewnętrzne jak i wewnętrzne wersji Economic są mniejsze od wersji Luxury. Wykonawcy przygotowali rury gazowe, rury skroplin oraz kable pod wersje Economic. Zrobili też odpowiednie bruzdy poziome - bruzdy pionowe wykułem wcześniej ja z moim majstrem. Po montażu i podłączeniu wszystkiego wystawili fakturę. Jak zorientowałem się, że założono mi złe urządzenia, zadzwoniłem do nich i poprosiłem o wymianę. Koniec końców firma wymieniła urządzenia na modele Luxury.

 

Problem polega na tym, że ?drugi montaż? został chyba zrobiony ?na szybko?. Ekipa nie wymieniała rur ani uchwytów montażowych. Wymienili po prostu urządzenia a resztę dostosowali. Z rzeczy które zauważyłem i które mnie niepokoją lub denerwują:

1) Klimatyzatory nie zostały zawieszony w poziomie ? nie wiem czy to zostało zrobione z premedytacją (ponieważ tak musi być) czy po prostu panowie olali temat. Dodatkowo jedno z urządzeń przykrywa bruzdę wykutą wcześniej ponieważ jest nieco większy od poprzedniego modelu. Czy wykonawcy powinni zmienić stelaż i powiesić jednostkę wyżej (ewentualnie powiększyć bruzdę)? Czy to jest normalne że montuje się na bruździe? Jak wtedy zakleić ścianę?

2) Bardzo dziwnie przewężnie od rury skroplin. Rozumiem, że przy wcześniejszej jednostce rury do skroplin były o mniejszym przekroju. Czy wykonawcy dobrze zrobili to ?złączenie? czy jednak powinni wymienić całą rurę do skroplin na większą? Złączenie wydaje się bardzo ?słabe?. Boje się, że to puści jak zostanie zaklejone. Czy jest to ok?

3) Tutaj bardzo ważny temat ? rura skroplin w jednym miejscu idzie do góry. Powód jest podobny jak wyżej ? zrobiono przewężenie z większej rury na mniejszą, nie zmieściło im się w bruzdę i przy kolanie 90 rura skroplin idzie do góry zamiast w dół.

4) Rury, które powinny być schowane w bruździe (takie były ustalenia) wychodzą poza obrys bruzdy i nie da się ich upchać. Czy to również powinno być wykonane po stronie wykonawcy?

5) Jednostki zewnętrzne zostały zamontowane na stelażach na których wcześniej były inne modele. W związku z tym nie są w ogóle w poziomie. Czy poziom powinien zostać zachowany? Podkładki gumowe, również są jakoś wycięte ?odręcznie?. W zestawie powinny być chyba jakieś oryginalne.

6) Rura skroplin, która wychodzi na zewnątrz jest skierowana na klimatyzator. Boje się, ze zachlapie elektronikę. Pewnie, kiedy była wcześniejsza jednostka, rura była inaczej założona. Chyba, że taki montaż jest odpowiedni?

7) Jednostki zewnętrze wiszą około 30 cm od ziemi. Zostały zamontowane w połowie grudnia. Czy to możliwe, że na uchwytach mocujących już wyszła rdza? Czy po prostu mogły być wcześniej używane?

 

Bardzo proszę o uwagi oraz odpowiedz czy moje obiekcje są trafne. Chciałbym skontaktować się z wykonawcą w celu poprawki, tylko muszę mieć pewność, że faktycznie jest coś do poprawienia. Do postu dołączam zdjęcia w pliku PDF.

 

https://megawrzuta.pl/download/a6170644d9987680370d8d57007c6a89.html

https://megawrzuta.pl/download/8d79d0ededab40d8bc90e424be53b92c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na logikę, nie będąc specjalistą, bez doświadczenia w temacie itd , ot tak po prostu - jak można zostawić bruzdy pod urządzeniem, jak to zamierzasz obrobić, rury na wierzchu, jak to zaszpachlujesz? zwężka rury..

Brak poziomów, nie wydaje mi się aby to było OK, wystarczy wrzucić w google temat i wyskakują porady typu skraplacz, parownik musi byc wypoziomowany.

Dla mnie to wyjątkowa fuszerka i niechlujna robota, znając życie niestety będą kłopoty z doprowadzeniem tego do ładu, chyba ze nie zapłaciłeś jeszcze ekipie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...