Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Projekt reku - nada się?


Recommended Posts

Hej, dostałem projekt rekuperacji którą planuję samodzielnie rozłożyć. Jednostka nie została jeszcze wybrana, ten który projektował twierdził, ze dobierzemy ją później jak będziemy kupować centrale, czyli gdzieś w połowie roku.

 

reku parter.jpg

 

reku pietro.jpg

 

Podejrzewam, że poddasze jest tak wąsko rozstawione ze względów na skosy i zamiar był taki aby wszystkie rury zmieściły się na strychu.

 

Co wy o tym? Nada się? Niestety zestawienie materiałów mam dostać dopiero po zaakceptowaniu tego rozwiązania więc większych szczegółów podać nie jestem w stanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja tez jestem na etapie WM, ekspertem nie jestem ale na parterze zrób wyciąg w wiatrołapie, w spiżarni ja mam tez wyciąg choć niektórzy sugerują nawiew (dla mnie to kwestia indywidualna), napisz czym będziesz ogrzewał (ja mam piec kondensacyjny i projektant dał naw i wyw), na piętrze pokój (7,53m2) to raczej nawiew chyba że źle opisałeś i to ma być łazienka, ta skrzynka rozprężna na wyrzutni z jakiego powodu? Czy podział na parter - piętro masz zrobiony na skrzynkach przelotowych czy po jednej skrzynce? U mnie jest na przelotowych i instalator zwrócił mi uwagę, że trzeba założyć coś ala przepustnicę żeby powietrze rozkładało się równomiernie na parter i pion (koszt 30zł), pytałem na forum ale sam nie dostałem odpowiedzi podobnie odnośnie centrali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzięki za odpowiedź. Pytałem od razu o wyciąg w wiatrołapie, stwierdził, że to nie ma sensu ekonomicznego, bo temp w wiatrołapie będzie niższa niż w reszcie domu co wpłynie na sprawność reku. A na takiej powierzchni przy trojgu drzwi ruch powietrza i tak będzie. Dokładnie, ten pokój 7.53 to łazienka. Mój błąd, źle opisałem. Ogrzewać będę jak i Ty, piecem kondensacyjnym + kominek z płaszczem. Co do tego podziału góra dól, to jeszcze nie mam pojęcia jak to będzie rozwiązane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nad jednostka już myślałeś? Ja chyba zdecyduje się na Jan Gaz ma dobre opinie i producent prawie na miejscu, ale bardzo mnie kusi reku z odzyskiem wilgoci IZZIFAST z Peflexa ale nikt nie pomógł w ocenie parametrów, wydajność tego reku to 250m/h/200pa, bo na temat samego wymiennika jest mało info w sieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na takiej powierzchni przy trojgu drzwi ruch powietrza i tak będzie.

Moim zdaniem, powiesisz ze dwie mokre kurtki i będzie zapaszek. Buty też lubią wietrzenie.

Anemostat zawsze możesz zakręcić jak ci będzie przeszkadzała wentylacja, a dorobić go już nie dorobisz i będziesz pluł sobie w brodę, że zaoszczędziłeś 100PLN przy budowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...