Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Defro alfa vs Edilkamin laguna


Piotrbigda

Recommended Posts

Laguna czy Defro? Zależy co kto lubi... poziom kotłów podobny, a jeśli szukasz cudów ;) to Biowin-ka i jest "spitzenklasse" ;) To tylko piec wszystkie które tu wymieniono będą grzać... Tylko w DE cena Laguny już nie taka SUPER jak teraz w PL :( , ale jak tam z naszym Defro? Zależy czego oczekujesz od kotła (ma gasić światło?) najlepiej to z jakimś instalatorem (albo z kilkoma) i pogadaj co to ma być dokładnie... bo my tu na forum to dopiero ci zrobimy "bałagan" w głowie bo każdy swoje chwali... hihi. Wiem po sobie, ale u mnie ciasno więc miałem mniejszy problem z wyborem ;) Ja jestem zadowolony z Laguny i polecam. Edytowane przez RynioPynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego porównujemy te kotły, przecież Alfa z tymi dźwiękami jakie wydaje po krótkim czasie użytkowania, dyskwalifikuje ten kocioł. Jakość w jaki spala pelet też daje wiele do życzenia. Musisz ustawić przede wszystkim kocioł pod pellet, Lagune tylko włączysz i działa. Wieczorkiem rzucę paroma linkami na poparcie jej wypowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Defro laguna Lazar ceny podobne Viessmann Windhager ceny 3,5tys euro więcej mówimy tutaj o opcji Full z największymi zasobnikami 200/260kg .

A czego ja szukam ma być ciche ma wytrzymać minimum 15lat bez awarii i kosztować tanio :) i sam się ustawiać do danego pelletu . Co do szukania opinii to prawda każdy swoje chwali tylko nieliczni prawdę piszą dużo osób pisze Viessmann Windhager to płaci się za nazwę moim zdanie nie do końca prawda . Trochę znam się na konstrukcjach , stali itp i jak widzę filmy na YouTube tych pieców to dużo brakuje do Viessmann i Windhager, pierwsze wykonanie w środku bo na zewnątrz to mnie nie interesuje jest duża różnica . Najbardziej na YouTube zraził mnie Lazar jak gościu młotkiem odbija wieko żeby popiół odkurzyć itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Nie wiem dlaczego porównujemy te kotły, przecież Alfa z tymi dźwiękami jakie wydaje po krótkim czasie użytkowania, dyskwalifikuje ten kocioł. Jakość w jaki spala pelet też daje wiele do życzenia. Musisz ustawić przede wszystkim kocioł pod pellet, Lagune tylko włączysz i działa. Wieczorkiem rzucę paroma linkami na poparcie jej wypowiedzi.

 

Napisz coś więcej o tych niby niepokojących dżwiękach w ALFIE.....chyba że bredzisz trzy po trzy, bo nigdy nie widziałeś tego kotła na własne oczy. Ja posiadam ALFE PLUS 22kW i jestem bardzo zadowolony.O żadnych dziwnych dźwiękach nic mi nie wiadomo:) I proszę nie pisz bzdur po forach że inne kotły nie wymagają ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...