Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kostka brukowa pod wiatę samochodową


Recommended Posts

Witam,

 

mam do położenia około 60 m kostki brukowej pod wiatę samochodową razem z dojazdem. Jeden fachowiec wycenił mi robotę na 9 tys. (w tym kostka , cement , piasek itd.) Tak się zastanawiam czy to dużo czy mało. Nie znam w ogolę cen rynkowych. Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęciem prac , o co dopytać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiejsze ceny to tanio. :(

Ile dzisiaj trzeba liczyć za m2 położenia kostki (podbudowa, materiał +robocizna)?

Przymierzam się do zrobienia w tym roku do zrobienia podjazdu i schodów, ale w zasadzie jeszcze się nie orientowałem jak to cenowo wygląda. W zeszłym roku to około 140-150 zł za m2 liczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moich okolicach dzisiaj 150 zł minimum. I z reguły nie wchodzą w to krawężniki liczone osobno, palisady, schody.

 

Mam połowę roboty zrobioną - wykorytowane, geowłóknina (niestety), drenaż, większość podbudowy. Firmy mają tyle roboty, że nawet nie chcą tego uwzględniać w cenie. Kiedy zaczynam dyskutować, że może by coś taniej, bo tutaj jest włożone już z 50 zł od metra, to koniec dyskusji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
W moich okolicach dzisiaj 150 zł minimum. I z reguły nie wchodzą w to krawężniki liczone osobno, palisady, schody.

 

Mam połowę roboty zrobioną - wykorytowane, geowłóknina (niestety), drenaż, większość podbudowy. Firmy mają tyle roboty, że nawet nie chcą tego uwzględniać w cenie. Kiedy zaczynam dyskutować, że może by coś taniej, bo tutaj jest włożone już z 50 zł od metra, to koniec dyskusji. :)

 

Chyba trzeba będzie zakasać rękawy i samemu to dokończyć bo jakoś tak głópio dać się dymać , też mam krawężniki położone i geowłókninę pod kamieniem i teraz tylko wyrównać maczką i położyć kostkę i jakoś nie uśmiecha mi się bulić jak za robotę od zera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months później...
Nie myślałes o tym, że płyta ażurowa będzie dobrym rozwiązaniem? https://kamal.pl/produkty/plyta-azurowa--eko-k22_6_36/

 

Płyty ażurowe są złem koniecznym najczęściej stosowanym gdy chce się mieć i utwardzoną nawierzchnię i zachowaną powierzchnię biologicznie czynną, bo mpzp tak nakazuje. W praktyce, ani to ładne, ani praktyczne, ani tańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia skąd jesteście ale ja mazowsze okolice Warszawy u nas dobra firma bierze 120-130 zł za metr kwadratowy na gotowi słabsza dopiero co startująca firma 100 zł bo właśnie taką firmę wziąłem do położenia 100 M2 ostatnio. To była kostka ozdobna aczkolwiek kładziona w miejscu że tak powiem przemysłowym pod wiate i różne takie składziki. Za żadne obrzeża i przyłączania się do starej kostki nie policzyli. Jest kilka dołków i drobnych niedociągnięć ale wiedziałem z czym się liczyć biorąc tańszych, ppprostu mi nie zależało na wizualnym wyglądzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
A mi się wydaje, że ta cena jest ok.Oczywiście taniej byłoby to zrobić samodzielnie ale nie wszyscy potrafią lub mają na to czas,Warto także zadbać o zabezpieczeniu kostki np. na podjeździe. https://www.semmelrock.pl/warto-wiedziec/porady-eksperta/jak-zabezpieczyc-podjazd-z-kostki-brukowej-przed-zima/. Zawsze to daje pewność, że kostka będzie w dobrym stanie na długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...