Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy wentylacja w wieżowcu dobrze działa?


Recommended Posts

Witam, piszę na tym forum ponieważ potrzebuję porady. Zupełnie się na tym nie znam. Wynajmuję mieszkanie w starym wieżowcu. Kratki wentylacyjne mam w kuchni oraz w łazience. I nie wiem czy one dobrze działają, czy tak powinno być. Przez większość dni z kratki wentylacyjnej w łazience powietrze "dmucha" do pomieszczenia, natomiast w kuchni "wciąga" do kratki. jednak przez parę dni w miesiącu sytuacja się zmienia na odwrót: w kuchni dmucha, a w łazience wciąga. Czy to normalne działanie? i kiedy "dmucha" z kuchennej kratki, czuć różne zapachy od sąsiadów np zapach papierosów, co mi nie odpowiada, bo mam kilkumiesięczne dziecko w domu :( proszę o porady. dziękuję bardzo. Magda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wentylacja jest typowa grawitacyjna i z zasadą jeśli coś wydmuchuje to inną drogą wdmuchuje, Wszystko zależy od aktualnej temperatury i na zewnątrz i od stopnia wychłodzenia bądź nagrzania szybów wentylacyjnych w kominach wieżowca.

Należało by spowodować sytuację, aby przez wszystkie kratki wentylacyjne w Pani mieszkaniu wyciągały powietrze, jednak aby to nastąpiło, skądś musi ono napływać i z reguły napływa przez nawiewniki okienne(jeśli są ) ewentualnie poprzez rozszczelnione okna(tzw mikro-wentylację).

 

Czyli trzeba tak jak wyżej - zamontować nawiewniki okienne - jeśli ich brak lub rozszczelnić okno np w kuchni i problem powinien zniknąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...