Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam wykonawcy


Grabicak

Recommended Posts

Decyzja zapadła, wiem że chcę, wiem ile paneli (9,9KW) nie wiem za to jakiego wykonawcę wybrać. Szukam rady od znawców tematu. Jaki dostawca? Jakie panele? Województwo Lubuskie.

 

Nie chodzi mi to to że mysi być najtaniej. Musi być dobra relacja cena-jakość-gwarancja.

 

Poszukaj najpierw u siebie bo bliżej masz do Niemiec niż do dowolnego większego miasta w Polsce. Podaj ceny i będzie można podyskutować. Nie liczy się cena 4000PLN/kWp z Fronkiem i Qcells kiedy ktoś będzie miał jechać do Ciebie z Zamościa i za dojazd zapłacisz krocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj najpierw u siebie bo bliżej masz do Niemiec niż do dowolnego większego miasta w Polsce. Podaj ceny i będzie można podyskutować. Nie liczy się cena 4000PLN/kWp z Fronkiem i Qcells kiedy ktoś będzie miał jechać do Ciebie z Zamościa i za dojazd zapłacisz krocie.

 

Oczywiście. koszt dojazdu też ważny. Bo interesuje mnie oferta kompleksowa z montażem. Wiec to nie sam transport ale i dojazd ekipy monterskiej.

 

Mam rozumieć że mam szukać tez w Germanii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Nr 1 (fotontechnik) napisała

 

Instalacja o mocy 9,99 kwp. Produkcja roczna ok. 10 000 kwh energii elektrycznej

powierzchnia dachu 63 m2

 

Wartość instalacji - 57182,76 zł brutto (pod klucz)

 

Firma Nr 2 (columnusenergy)

 

Moduł fotowoltaiczny monokrystaliczny Longi Solar LR6-60PB 300 Wp lub równoważny 33

Inwerter Evershine TLC10000 lub równoważny -1

System zabezpieczeń (strona DC oraz strona AC) -1

System montażowy -1

Montaż i uruchomienie instalacji wraz z uruchomieniem systemu monitorującego -1

Okablowanie i wtyki -1

Całkowita cena instalacji fotowoltaicznej o mocy 9,9 kWp 53 900 zł [brutto]

 

Firma nr 3 (matsolar)

Zakres dostawy zestawu: Moc nominalna zestawu: 9,9 kW Moduły: Q-cells 300W Q.antum33 szt.

Falownik: Fronius Symo 10.0-3-M Trójfazowy 1szt.

Konstrukcja wsporcza Al 1 kpl

Cena instalacji PV (netto) 46 530 zł Cena instalacji PV (brutto) 8%50 252,40 zł

 

Koszt przygotowania inwestycji:

Dokumentacja projektowa (netto) 500 zł Dokumentacja projektowa (brutto) 23% 615 zł

 

Instalację PV pod klucz oferujemy w cenie: 50 867,40 zł brutto

 

Oferty więc są ale moja wiedza pozwala mi porównać wyłącznie ceny. a nie o to mi chodzi.

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez Grabicak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja 3 fajna bo na Froniusie i panelach Qcells ale serio w tej cenie...? to chyba z dojazdem z USA.

Zobacz tu co prawda bez montażu ale cena 32k PLN https://allegro.pl/oferta/fotowoltaika-zestaw-10-kw-fronius-longi-300w-7877385056

 

a to co napisałeś: "Koszt przygotowania inwestycji:

Dokumentacja projektowa (netto) 500 zł Dokumentacja projektowa (brutto) 23% 615 zł "

To już jakiś kretyn napisał - nie wiem za co wszędzie to jest za free

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne 310Wp Longi Solar lub równoważny + Inverter 3-fazowy Solax X3-9-0T = 45000pln brutto

Lub

Panele fotowoltaiczne polikrystaliczne 280Wp Trina Solar lub równoważny + Inverter 3-fazowy Solax X3-9-0T = 40500pln brutto

 

Wycena zawiera oczywiście projekt, dokumentacje,, stelaże, montaż itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam serdecznie

 

też szukam wykonawcy na instalacje 9KW w moim domu.

Jeśli ma ktoś kogoś rzetelnego z mojej okolicy - Szczecin to zapraszam na priv.

Inwerter Fornius i dobre panele, myślałem nad mono.

Najchętniej chciał bym rozbić instalację na 2 etapy.... pierwszy 5KW i drugi 4KW. Wiem, że generuje to problemy - będzie kiepsko pracować przed drugim etapem. Ale siły wyższe - finansowe mnie do tego zmuszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...