Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam wykonawcy


Grabicak

Recommended Posts

Nie był chętny na sam montaż?

Czyżby kasę robiło się na materiale a nie montażu ?

 

No właśnie taką cenę zaproponował za montaż...

Falowniki założone w 2017 roku - co, mam kupić u niego trzeci?!

 

Dlatego u mnie nie zarobi - skoro nie jest frontem do klienta, to ja będę do niego tyłem - w weekend majowy sam założę z pomocą dekarza.

Edytowane przez Slak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sedno!! sam działam w zupełnie innej branży ale zasadę mam prostą: albo kupujesz ode mnie usługę wraz z towarem albo usługi nie będzie.

Można też tak robić. Zwłaszcza jeżeli masz udzielić gwarancję na towar i na usługę.

Tylko czy ewentualne rabaty na towar sam bierzesz czy oddajesz klientowi?

Rabaty które klient też może uzyskać? Może w mniejszej wysokości ale zawsze.

Kasę robi się na materiale a nie na usłudze?

Czyli to nie usługa a ukryty handel.

 

Czyli np. serwisując samochód w ASO płacisz np. za 5 litrów oleju płacisz po 90 PLN z 1 litr oleju mimo że sam możesz kupić bańkę 5 litrową za 150 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO utylizuje stary olej przy wymianie oleju na nowy. Niezależnie od tego czy dają swój nowy olej czy wlewają nowy olej klienta.

Twój wybór ale uzasadnienie słabe.

 

Co do ubawu - skoro handlujesz to nie ma sprawy.

Firmy montujące PV montują kompletną instalację PV a nie handlują panelami.

Umowa jest na montaż a nie handel panelami PV..

Czasami w umowie jest zapis "montaż, projekt instalacji i załatwianie formalności" gratis .

Też można się ubawić do łez.

Jak coś skopią w tych trzech gratisowych elementach to nie ma z czego potrącić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Zwolennicy PV, ochrony środowiska i własnej kasy szukają wykonawców ./ montażystów instalacji.

Wygląda na to że instalatorzy PV mają swój okres żniw i skutecznie to wykorzystują.

Dyktują warunki i to co montują.

Prawa popytu i podaży.

 

Ceny jest może nie z sufitu ale nie ma pokazanych składników: - materiał i robocizna.

 

To tak jak byś chciał wybudować dom i ekipa murarska chętnie wybuduje ale sama kupi materiał jaki im pasuje i na jakim mają największy zysk.

Płytkarz ma położyć płytki? ok ale on sam kupi te płytki (może pozwoli Tobie je wybrać) w sklepie który daje mu największe zyski.

Chcesz mieć płytki - ok, będzie to kosztowało np. 225 pln/m2 i montaż gratis ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

też szukam wykonawcy na instalacje 9KW w moim domu.

Jeśli ma ktoś kogoś rzetelnego z mojej okolicy - Szczecin to zapraszam na priv.

Inwerter Fornius i dobre panele, myślałem nad mono.

Najchętniej chciał bym rozbić instalację na 2 etapy.... pierwszy 5KW i drugi 4KW. Wiem, że generuje to problemy - będzie kiepsko pracować przed drugim etapem. Ale siły wyższe - finansowe mnie do tego zmuszają.

 

Znalazł kolega jakiś konkretnych? Też szukam w Szczecinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
Np. pgreen działa w całej Polsce (jak większość dużych "firm").

Ale czy są godni polecenia tego nie wiem :)

 

Jest kilka takich dużych firm, najlepsze jest to, że każda mówi o sobie "lider na rynku fotowoltaiki" :p

Największą zaletą takiej dużej firmy jest to, że są na rynku od wielu lat i szansa, że upadną w ciągu roku czy dwóch jest dużo mniejsza niż w firmie Zenka z dwoma sąsiadami, którzy mogą w każdej chwili zwinąć interes, a gwarancja na instalację razem z nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jakie panele i wykonawce polecilibyście w przypadku kiedy chciałbym maksymalnie zaoszczędzić, ale nie kosztem jakości montażu i gwarancji a mocy samych paneli? Chodzi o to że będę miał duży południowy dach i chcąc zrobić instalację 9,9kWp jest mi obojętne czy zajmie ona na tym dachu 60m2 czy 100m2. Widzę że obecnie panele mają po 310-330 W mocy. Czy jest możliwy i sensowny zakup np takich o mocy 200-250 W w wyraźnie niższej cenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...