Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sposób na rynne


sherif

Recommended Posts

Hej !

 

Szukam sposobu na rynnę/kolanko odprowadzającą wodę z krótszej połaci. Obecnie jest jak poniżej na zdjęciu i już drugi raz od śniegu oberwała się wylewka po jednej stronie, mimo jej solidnego przymocowania.

Poza tym wygląda to strasznie kiepsko. Czy jest jakieś inne rozwiązanie ? Jak ją dobrze przymocować - czy dodanie śniegołapów powinno pomóc ?

 

attachment.php?attachmentid=427945&d=1552305635

 

 

attachment.php?attachmentid=427946&d=1552305678

 

20180615_135055 (1)_proc.jpg

20180615_135055 (1)_proc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten narożnik można podeprzeć choćby takim rozdzielaczem śniegu jak masz na połaci przy okapie. Taki sam można zastosować nad narożnikiem. A tak na marginesie to bariery śniegowe montuje się na przedostatnie dachówce aby uniknąć nacisku na wróblówkę (plastikową kratkę wentylacyjną okapu). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten narożnik można podeprzeć choćby takim rozdzielaczem śniegu jak masz na połaci przy okapie. Taki sam można zastosować nad narożnikiem. A tak na marginesie to bariery śniegowe montuje się na przedostatnie dachówce aby uniknąć nacisku na wróblówkę (plastikową kratkę wentylacyjną okapu). Pozdrawiam.

 

Ok, czyli tak jak myślałem. Pytanie czy nie ma bardziej estetycznego rozwiązania, niż stercząca rynna na połać dachu ?

 

Z tymi barierami to zgoda, ale ja ich tyle nakupiłem, że postanowiłem dać gęsto i dla lepszego efektu wizualnego rozbić je na dwa rzędy :). Ważne, że działają a nie wyglądają tak przesadnie jak płotki p.śniegowe.

Dziękuje za odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne rozwiązanie to prowadzenie rynny po boku krokwi szczytowej do rynny niższego okapu. Potrzebne są wówczas specjalne narożniki.

Na takim pokryciu dobrze się prezentują rurowe bariery śniegowe. Wszystko to rzecz gustu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...