Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pręty zbrojenia slupów uciekły przy zalewaniu


wierzba1234

Recommended Posts

Witam. Przy zalewaniu ław przesunęło mi dwa słupy fundamentów. Wystające pręty uciekły na zewnątrz ściany. Teraz przy murowaniu nie licują się z bloczkiem wystają z 3 cm na zewnątrz. Jakieś pomysły jak to poprawić? Wiercić obok dziury i wkładać pręty na kotwy chemiczne ? Podginać można ale i tak dół będzie wystawał poza fundament i nie zaszaluje tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiercić obok dziury i wkładać pręty na kotwy chemiczne

To chyba najrozsądniejsze rozwiązanie.

http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,wklejanie_pretow_zbrojeniowych_za_pomoca_kotew_chemicznych___polaczenia_w_konstrukcjach_zelbetowych,5931

Edytowane przez CityMatic
uzupełnienie o skrót
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko chyba jasno opisałem ale wrzucam szkic jak to wygląda. Zakreskowane elementy to bloczki betonowe.

Zastanawiam się czy nie podkuć ławy, tak żeby pręty przesunąć w ławie bo szalunek sporo musiałby dołem odstawać, żeby zapewnić otulinę betonową zbrojenia te parę centymetrów.

Fundament.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym podginał i zaszalował dołem lekko szerzej. I wyprowadził tak na 30-40 cm na zero.

 

Popieram. Absolutnie żadnego wykuwania prętów z ławy czy kotwienia nowych. Poszerzyć ścianę przy słupie i odginać pręty tak by na poziomie górnego wieńca dojść do właściwego położenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wszystko jasne. Mam jeszcze jedno pytanie. Słupy mają mieć minimalnie 5 cm otuliny betonu. Pracownik twierdzi, że najlepiej robić strzępia przy słupach, takie zęby bo wtedy lepiej beton zwiąże słupy z bloczkami ? A przy ścianach nośnych nie będzie pęknięć. Często się to widuje na budowie, że bloczki nie są docinane na równo przy słupach. Czy to jest reguła czy nie chce się docinać budowlańcom ? Na zdjęciu jest to pokazane nr. 26

__b_naprawa_i_wzmacnianie_murow_rys26-29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to wszystko jasne. Mam jeszcze jedno pytanie. Słupy mają mieć minimalnie 5 cm otuliny betonu. Pracownik twierdzi, że najlepiej robić strzępia przy słupach, takie zęby bo wtedy lepiej beton zwiąże słupy z bloczkami ? A przy ścianach nośnych nie będzie pęknięć. Często się to widuje na budowie, że bloczki nie są docinane na równo przy słupach. Czy to jest reguła czy nie chce się docinać budowlańcom ? Na zdjęciu jest to pokazane nr. 26

 

5 cm otuliny w słupie? Dlaczego, po co? 3 cm jest OK.

Strzępia mogą być jak maja i używają wibratora na bieżąca zalewając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...