Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowe rekuperatory Thessla Green AirPack


Recommended Posts

Dzięki, może faktycznie trochę obłożę jeszcze kanały wełną, zawsze to dodatkowy stopień, może dwa :)

W domu mam 22-23st.

 

Panie :D No to masz straty duże. Ja mam obecnie około 18,8 stopni w domu ( jeszcze nie mieszkam ) a na wywiewie mam 18,7... Nawiew 14,8 . Dzwoniłem do serwisanta bo mi się za słaba sprawność wydaje ale powiedzieli w thessli, że przy normalnych temperaturach w domu rzędu 21-22 stopni powinno się znacznie poprawić. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Moim zdaniem Zehnder lub AerisNext (produkowany przez Zehnder'a) są dużo lepszymi urządzeniami niż Thessla. Świadczyć może o tym fakt, że Thessla ma prawie o połowę mniejszą powierzchnię wymiennika ciepła niż Zehnder czy AerisNext. Thessla deklaruje ten sam poziom odzysku ciepła co konkurenci, natomiast rodzi się pytanie czy to prawda, a jeśli tak, to kosztem czego jest to uzyskane przy jak już wspomniałem dużo mniejszej powierzchni wymiennika ciepła. Poza tym, z tego co się orientuję Thessla generuje większe zużycie energii elektrycznej oraz hałas niż konkurencja. Warto przeanalizować karty techniczne urządzeń.

 

Witam

 

Mocno odradzam Zehndera lub AerisNext które całkowicie nie sprawdzają się moim zdaniem w Polskich warunkach pracy . Rekuperator Comfoair Q450 byl serwisowany już czterokrotnie w ciągu 2,5 roku - obecnie szukam nowej jednostki innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mocno odradzam Zehndera lub AerisNext które całkowicie nie sprawdzają się moim zdaniem w Polskich warunkach pracy . Rekuperator Comfoair Q450 byl serwisowany już czterokrotnie w ciągu 2,5 roku - obecnie szukam nowej jednostki innego producenta.

Masz na myśli zapylenie powietrza?

Jeśli nie masz miejsca na skrzynię filtracyjną przed urządzeniem, to polecam ci Systemair VTR500

To jedyna centrala domowa na rynku, która korzysta z filtrów kieszeniowych o dużej powierzchni.

 

Najlepiej jednak, przed centralą zainstalować solidną skrzynię filtracyjną, wtedy wielkość filtra w centrali nie ma znaczenia i możesz wybrać dowolny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli zapylenie powietrza?

Jeśli nie masz miejsca na skrzynię filtracyjną przed urządzeniem, to polecam ci Systemair VTR500

To jedyna centrala domowa na rynku, która korzysta z filtrów kieszeniowych o dużej powierzchni.

 

Najlepiej jednak, przed centralą zainstalować solidną skrzynię filtracyjną, wtedy wielkość filtra w centrali nie ma znaczenia i możesz wybrać dowolny model.

 

Padły mi już 3 czujniki przepływu powietrza , ostatni już był wymieniony po zainstalowaniu filtracji wstepnej . Szukam rekuperacji która da rady popracować na Śląsku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...