Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zerwana blacha z attyki - jak to poprawić?


Brunoxp

Recommended Posts

Dzien dobry,

w związku z ostatnimi wichurami i szkodami, które wyrządził wiatr, zwracam się z prosbą do fachowców i praktyków forum o poradę:

 

IMG_20190311_160407.jpg

IMG_20190311_160512.jpg

-Jak mocno i skutecznie zamocować pokrycie blachowe na attyce/ogniomurze o szerokości 54cm, który obłożony jest z każdej strony 30cm XPS?

Pomiedzy XPS a blachą mam płytę MFP(22mm), która przyklejona była pianką ale jak widać na zdjęciach została oderwana przez wiatr wiejący z zachodu czyli w tym przypadku zdjecia nr 1 od lewej strony.

-Jaką proponujecie obróbke blacharską od zewnetrznej krawędzi azeby nie dochodziło do podrywania tej czesci dachu?

Do tej pory bylo ok 3cm wysuniecie poza krawedz i zagięcie jakies 3-4cm w dół plus kapinos. Czy tu moznaby coś poprawić aby zmniejszyc ryzyko?

-Czy pomiedzy blachę a MFP dawac pianke np. w pasach pionowych pomimo farmerów czy coś innego? W kilku miejscach widać było namoczoną i spęczniała plytę (chyba przecieki zaczęły się punktowo od farmerów) a może to była skraplająca sie wilgoć spod blachy która skumulowała sie w pewnych miejscach?

-Czy znacie jakieś mega długie mechaniczne mocowania >32 cm, które możnaby użyc do zamocowania plyty MFP muru, zreszta i tak tylko po jednej stronie w pasie 24 cm?

 

Myśle o uzyciu takich kołków do styropianu (dł 85mm) ok 10szt na 1m2(spusty rynnowe mam na tym zamocowane i wichura ich nie ruszyła) + lepsza piana w wiekszej ilosci + mocne zarysowanie powierzchni XPS(tego wczesniej nie zrobiłem)

kołek.jpg

Na razie czekam na nową blache więc zdemontowałem to co lezało na dachu i myślę o poprawieniu też drugiej strony (wschodniej) domu bo za kilka dni wkraczają tynkarze żeby dokonczyc to co zaczeli jesienia.

Edytowane przez Brunoxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Bruno, i jak to zrobiles?

Ja planuje pir 10cm na attyke i plyte +blacha wkretami do muru a na to druga blacha, chyba kapinos to sie nazywa. Ale chodzi mi o inna rzecz. Przy 30cm ocieplenia robiles blachy attyki na gotowo czy dopiero po elewacji? Bo musialbym zostawic wysuniete 30cm osb bo nastepnego roku a obawiam sie ze to wyrwie do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...