Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika 2019 - wątek techniczny ;)


abes99

Recommended Posts

Korzystam z aplikacji firmowej soalaredge. Dziwne jeszcze jest to że na stronie publicznej, na której udostępniłem swoją instalację odświeżanie jest OK, pomijając tylko fakt podawania danych sprzed kilku dni. Na stronie własnej użytkownika o odświeżaniu już nie ma mowy, Instalator twierdzi, że na jego komputerze wszystko działa prawidłowo. U mnie zaś nie działa prawidłowo ani na komputerze ani na smartphonie. A ponieważ tymczasem jestem poza krajem więc nie mogę zerknąć na komputer instalatora czy mówi prawdę. Nie sądzę aby to był problem sprzętowy z mojej strony ponieważ wchodziłem na profile publiczne innych instalacji i wszystko działało jak trzeba.

Pozdrawiam

 

Powodem może być usterka w założeniu profilu, u mnie tak było ze instalatora wywaliło i nic nie widział a teraz po resecie i zmianie ustawień jest już ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Korzystam z aplikacji firmowej soalaredge. Dziwne jeszcze jest to że na stronie publicznej, na której udostępniłem swoją instalację odświeżanie jest OK, pomijając tylko fakt podawania danych sprzed kilku dni. Na stronie własnej użytkownika o odświeżaniu już nie ma mowy, Instalator twierdzi, że na jego komputerze wszystko działa prawidłowo. U mnie zaś nie działa prawidłowo ani na komputerze ani na smartphonie. A ponieważ tymczasem jestem poza krajem więc nie mogę zerknąć na komputer instalatora czy mówi prawdę. Nie sądzę aby to był problem sprzętowy z mojej strony ponieważ wchodziłem na profile publiczne innych instalacji i wszystko działało jak trzeba.

Pozdrawiam

 

Jeśli na stronie publicznej wszystko jest ok, to z instalacją powinno być wszystko w porządku. Jedynie może kuleć strona producenta, lub jest coś pokićkane w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poproszę o Waszą poradę:

Mam 3 oferty instalacji:

1) 13 paneli Longi Solar o mocy 360W + inwerter Huawei SUN2000 4KW Moc instalacji 4,68 KW cena: 18600

2) 15 paneli Longi Solar o mocy 315W + inwerter Fronius 4,5 KW Moc instalacji 4,72 KW cena: 19500

3) 16 paneli Selfa o mocy 320W + inwerter Fronius 5KW Moc instalacji 5,12 KW cena: 23800

 

Dach pokryty blachodachówką z pełnym deskowaniem. Panele skierowane na południe bez zacienienia.

Co sądzicie o tych instalacjach i szacunkowych cenach?

Nie wiem jaki to rejon ale lepiej trochę przewymiarowac zapotrzebowanie na energię.Czyli wziąść nawet 5,7w tych pieniądzach.Jak troche poszukać to 18longi 320 i Fronius 5 za 23 K.znajdzie i to brac.Choc sa tez inne mozliwosci.Bo im wiecej to coraz taniej wyxhodzi kwp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki to rejon ale lepiej trochę przewymiarowac zapotrzebowanie na energię.Czyli wziąść nawet 5,7w tych pieniądzach.Jak troche poszukać to 18longi 320 i Fronius 5 za 23 K.znajdzie i to brac.Choc sa tez inne mozliwosci.Bo im wiecej to coraz taniej wyxhodzi kwp

 

No odczytalem cały temat i fakt aż tyle nie będzie potrzebne ale jak się ma zamiar coś dołożyć choć grzałki do bojlera i mieć C.wodę z przodu to już dodać trzeba min.1500kwr i będzie ok.Jak ino tyle kasy się ma na inwestycje.Czasem prąd jest jedynym rozwiązaniem np.Brak komina dla pieca gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam dach z blachy falistej pod kątem 21 kier poł/zach szyny chcę zamontować na szpilkach dwa stringi po 8 paneli w pionie i pytania

1. jaka jest min i max wys mocowania szyny nad blachą / gdybym chciał-musiał zwiększyć kąt np do 30st samymi szpilkami bez konstrukcji typu trójkąt

2 czy licowanie górnych i dolnych paneli to tylko estetyka czy konieczność, czy można zrobić między nimi odstęp i jak duży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam dach z blachy falistej pod kątem 21 kier poł/zach szyny chcę zamontować na szpilkach dwa stringi po 8 paneli w pionie i pytania

1. jaka jest min i max wys mocowania szyny nad blachą / gdybym chciał-musiał zwiększyć kąt np do 30st samymi szpilkami bez konstrukcji typu trójkąt

2 czy licowanie górnych i dolnych paneli to tylko estetyka czy konieczność, czy można zrobić między nimi odstęp i jak duży

 

Ja mam chyba z 3 stopnie poniesione na szpilkach bo mój daszek ma 9 stopni a po podniesieniu o 3 juz 12. Przy takim kącie nachylenia uzysk jest 95% więc na twoim miejscu bym nie cudował bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuje nie podlegają ochronie.

Ja średnica brzuski na wysokości 5cm osiągnie średnicę graniczną to może być kłopot z jej wycięciem.

 

Zapis dotyczy okazów, których obwód na wysokości 5 cm jest większy niż:

 

80 cm – w odniesieniu do topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego,

65 cm – w odniesieniu do kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego,

50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew

oraz krzewów, których skupiska zajmują ponad 25 mkw. powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

prosiłbym o odpowiedź na 2 pytania mądrzejszych ode mnie:

- panele ustawione na południe (z lekką ochyłką na zachód), dolna krawędź tak 60cm od gruntu, przed panelami stoi płot z siatki zgrzewanej (wysokość 1.6m). Czy danie paneli 1m od płotu nie spowoduje za dużego zacienienia ? (w sumie to siatka nie powinna zacieniać - bardziej martwię się o słupki płotu które są co 2.5m)

- instalacja 6kW. Odległość od paneli do instalacji elektrycznej 70-80m. Gdzie lepiej postawić inwerter: przy samych panelach, czy przy wpięciu się do instalacji elektrycznej ? jaki przekrój kabla byłby OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro ekipa kończy montaż instalacji na dachu. 20 paneli longi 315 w 2 stringach, inverter SMA Stp5. 0.. W jaki sposób mam sprawdzić czy instalacja działa i jest podlączona prawidłowo. Czy można to sprawdzić na liczniku (licznik mam już wymieniony) albo poprzez aplikację.

 

Zainstalują Ci apkę, sam zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać. Please help.

Dostałem taką ofertę inwerter ZCS Azzurro 3.3 i 9 paneli Leapton 330 mono HC. Cena 15500,-

1) Czy ten falownik to coś warty bo nie mogę nic w necie znaleźć?

2) Czy cena dobra bo niby 5k/1kw to sporo ale mała instalacja podobno tak wychodzi?

 

10 paneli brukbet polskich daje 2,9 kwp za 14 487,33 zł to oferta IKA mają gwarancję i niechiński sprzęt Poza tym u nich gwarancja jest prawdziwa bo wątpię czy znikną z rynku jak większość firm szczycących się 10 letnią gwarancją.

 

Cena twojej oferty jest droga nawet jak na Warszawę z całym szacunkiem Pionki to zadupie 4 tys za 1 kwp to by była cana adekwatna. Sprzęt noname ja bym na twoim miejscu nie ryzykował. Ktoś chce cię oszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...