Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika 2019 - wątek techniczny ;)


abes99

Recommended Posts

Powitać. Please help.

Dostałem taką ofertę inwerter ZCS Azzurro 3.3 i 9 paneli Leapton 330 mono HC. Cena 15500,-

1) Czy ten falownik to coś warty bo nie mogę nic w necie znaleźć?

2) Czy cena dobra bo niby 5k/1kw to sporo ale mała instalacja podobno tak wychodzi?

 

9 paneli po ok 520 z brutto= 4700 zł (2,97kWp)

ZCS Azzurro 3.3 to pewnie klon 1f sofara ok 2200zł

Mocowanie, kable, rodzielnia, pierdołki 2000zł

 

 

Materiał 9000zł

Robocizna 2500zł

----------------------------

Suma 11500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej,

Proszę o ocenę oferty

12 szt Longi 320 oraz SOFAR 4,4KTL-X Trójfazowy z instalacją na blachodachówce za 17683,92 brutto. Daje to 4605,18zł za kWp.

gwarancje:

 

- montaż 5 lat

 

- konstrukcja 10 lat

 

- panele 10 lat gwarancji od producenta + 25 lat na wydajność min 80%

 

- inwerter 10 lat gwarancji

Pozdrawiam

Edytowane przez daro.s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Proszę o ocenę oferty

12 szt Longi 320 oraz SOFAR 4,4KTL-X Trójfazowy z instalacją na blachodachówce za 17683,92 brutto. Daje to 4605,18zł za kWp.

gwarancje:

 

- montaż 5 lat

 

- konstrukcja 10 lat

 

- panele 10 lat gwarancji od producenta + 25 lat na wydajność min 80%

 

- inwerter 10 lat gwarancji

Pozdrawiam

 

Jak dla mnie to wygląda porządnie . sofara identycznego mam i na razie hula cena bardzo dobra jak na nasz teren ja miałem prawie identycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Proszę o ocenę oferty

12 szt Longi 320 oraz SOFAR 4,4KTL-X Trójfazowy z instalacją na blachodachówce za 17683,92 brutto. Daje to 4605,18zł za kWp.

gwarancje:

 

- montaż 5 lat

 

- konstrukcja 10 lat

 

- panele 10 lat gwarancji od producenta + 25 lat na wydajność min 80%

 

- inwerter 10 lat gwarancji

Pozdrawiam

 

Dużo lepsza oferta niż kolegi Piotrek2005.

Materiał ok 13600zł reszta to robocizna.

Przynajmniej falownik firmowy chiński, a nie jakaś podróbka/klon chiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzgadniał ktoś swoją instalację przeciwpożarową z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych i zgłaszał do straży pożarnej? Od sierpnia zeszłego roku jest ponoć taki wymóg dla instalacji >6,5kWp, wynikający z ustawy o OZE. W naszym przypadku montujemy 10kWp z dofinansowaniem z subregionu i właśnie się dowiedziałem, że inspektor wymaga dopełnienia tych formalności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzgadniał ktoś swoją instalację przeciwpożarową z rzeczoznawcą ds. przeciwpożarowych i zgłaszał do straży pożarnej? Od sierpnia zeszłego roku jest ponoć taki wymóg dla instalacji >6,5kWp, wynikający z ustawy o OZE. W naszym przypadku montujemy 10kWp z dofinansowaniem z subregionu i właśnie się dowiedziałem, że inspektor wymaga dopełnienia tych formalności...

 

niech przeczyta najpierw uważnie przepisy..

https://forum.muratordom.pl/showthread.php?359180-Prawo-Budowlane-a-fotowoltaika&p=7861171#post7861171

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 paneli po ok 520 z brutto= 4700 zł (2,97kWp)

ZCS Azzurro 3.3 to pewnie klon 1f sofara ok 2200zł

Mocowanie, kable, rodzielnia, pierdołki 2000zł

 

 

Materiał 9000zł

Robocizna 2500zł

----------------------------

Suma 11500 zł

Inwerter to podobno rebrandowany sofar 3f a one chodzą po 4000 ale fakt że to nie jest sofar. Najlepsze jest to że mam 3 wyceny w wszystkie podobne tzn około 5k/kw. Chyba muszę sam założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem w tym wątki, wg mnie jedynie domki jednorodzinne (ZL IV) o wysokości >12m (średniowysokie) będą wymagać takiego uzgodnienia. Czekam jeszcze na odpowiedź urzędu...

 

Edit: rozmawiałem już też z rzeczoznawcą p.poż. i tak - zgadza się z tą interpetacją, iż domki nie powinny wymagać tego uzgodnienia, aczkolwiek już takie projekty do uzgodnienia dostawał bo jakiś urząd wymaga. W projektach przeważnie był główny wyłącznik p.poż. który formalnie jest wymagany od kubatury przekraczającej bodajże 1 500m3 (czyli teoretycznie w domku nie musi być) oraz stosowanie optymalizatorów SE, które teoretycznie odłączają napięcie DC z paneli przy odcięciu zasilania AC. O ile to jest dobry kierunek, to pytanie na ile jest on prawnie wymagany?

Edytowane przez abes99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby nie odliczyć ulgi i skorzystać z programu "Mój prąd" 5 tyś przy własnoręcznym wykonaniu?

Zapłaci 23% podatek. Zaoszczędzi na montażu.

 

Do ulgi podatkowej i dotacji 5.000 PLN nie jest potrzebna faktura vat od wykonawcy?

Czy wystarczy FV od sprzedawcy elementów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T oczasami może się opłacać samemu wykonać.

Ale trzeba się znać na montażu na dachu i potrzeba wiedzy elektrycznej.

Ciekawe ile firmy montujące instalacje PV liczą za montaż i czy mają jakieś większe upusty od cen pokazanych w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedokładnie samemu się to da wszystko załatwić...

Mój Prąd! Inwestor – instalator na nowych zasadach. Jakie wymagania?

Według informacji od NFOŚiGW, według nowych zasad urząd będzie wymagał następujących załączników do wniosku:

faktury za zakup ogniw PV oraz materiałów do ich montażu, wraz z oświadczeniem że wszystkie elementy objęte tymi fakturami były niezbędne do montażu instalacji;

kopię dokumentów poświadczających posiadanie certyfikatu potwierdzającego kwalifikacje do instalowania odnawialnych źródeł energii (art. 136 i art. 145 ustawy o odnawialnych źródłach energii) lub ważnego świadectwa kwalifikacyjnego uprawniającego do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci lub uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (zaznaczamy że OSD nie podłączy do sieci instalacji PV zamontowanej przez osobę bez odpowiednich uprawnień).

Elektryk mający firmę, mający odpowiednie uprawnienia i jest zarejestrowany w rejonie energetycznym może pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...