Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika 2019 - wątek techniczny ;)


abes99

Recommended Posts

Ja Ci nie karze kupować paneli po 1000 PLN za sztukę możesz kupić nówki 275W za 400 PLN, lub nówki 330W za 500 PLN.

 

Nówki porządnej firmy za 500 pln z 23% VAT?

 

14.000 PLN z 23% VAT to jest 12.300 z 8%VAT.

Czyli pozostaje ok. 5.000 na montaż i ok. 5.000 zł na ekstra zysk instalatora?

Edytowane przez d7d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tu masz 330W za równe 500 PLN https://www.solarne.info/promocja-nowy-panel-pv-fotowoltaiczny-halfcut-mono-just-solar-moc-330w-dostepny-od-5-lutego-2020-p-582.html

 

Tu masz Resuny 315W 470 PLN/szt https://www.solarne.info/hurt-zakup-min-10-szt-panel-pv-fotowoltaiczny-resun-solar-moc-315w-monokrystaliczny-p-563.html

 

Ja wziąłem ostatnio 3 x Viessman 305W mono za 505 PLN z przesyłką:

IMG_20191115_120252.jpg

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam wydać 5000 PLN to wolę zatankować samochód za 350 PLN i jechać samemu do Warszawy aby odebrać je osobiście a nie płacić 45PLN/szt wysyłka. No proste chyba. Do Wawy mam 270km 2,5h za kółkiem w jedną stronę

 

Tu masz Ja Solar za 150 PLN więcej https://sklepsoltech.pl/pl/p/Panel-fotowoltaiczny-JA-Solar-JAM60S10-330PR-330W/ Lepszych chyba nie znajdziesz Tylko wpisz w wuszukiwarkę na tej stronie Ja Solar bo coś link nie działa

Wszystko w VAT 23% a nie 8% jak z montażem widać ile firma bierze za montaż...

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz Ja Solar za 150 PLN więcej https://sklepsoltech.pl/pl/p/Panel-fotowoltaiczny-JA-Solar-JAM60S10-330PR-330W/ Lepszych chyba nie znajdziesz Tylko wpisz w wuszukiwarkę na tej stronie Ja Solar bo coś link nie działa

Wszystko w VAT 23% a nie 8% jak z montażem widać ile firma bierze za montaż...

 

Co znaczy lepszych chyba nie znajdziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy lepszych chyba nie znajdziesz?

 

Wystarczy sprawdzić TIER1 Q3 kto był na 4 miejscu w ilości sprzedanych paneli?

Longi 1 miejsce 15000 a na 4 Ja Solar 10500. A później porównaj cenę tych paneli :)

Gdybyś szukał linka https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2019/

 

A kolega St@nley do Warszawy ma jakieś 80km za paliwo zapłaci 90 PLN

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow... Mam Suntech, TecSun, Recom`y i Viessmany. Jedne się wyróżniają na moim dachu i robią dobrą robotę wszystko pozostałe warte dokładnie tych samych pieniędzy. A jak mam płacić za naklejkę to nie wiem czy mi się chce.

A Te co się wyróżniają w TIER1 nawet nie zagościły.

 

Dziś oglądałem ofertę na Bruk-Bet Solar... Polacy krzem i tak jedzie z Chin a cała linia produkcyjna z tego samego miejsca. Różnica opiera się na naklejce.

Pompy ciepła dokładnie ten sam temat w Chinach jest 7 fabryk robiących ciepłe pompy w różnych godzinach klepią te same firmy z różnymi naklejkami a bebechy w 90% przypadków te same. LG to taki Panasonic T-cap w wersji z tańszą naklejką i inną obudową. czasami na sprężarce nie ma naklejki. Ale taki Hawrier ma sprężarkę Misubichi

Fronius... chwali się że ma fabryki w europie, a powiedz skąd jadą półprodukty do ich montażu - tak z Azji a czy Chiny, Japonia, Tajlandja żadna różnica.

Edytowane przez marcinbbb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow... Mam Suntech, TecSun, Recom`y i Viessmany. Jedne się wyróżniają na moim dachu i robią dobrą robotę wszystko pozostałe warte dokładnie tych samych pieniędzy. A jak mam płacić za naklejkę to nie wiem czy mi się chce.

A Te co się wyróżniają w TIER1 nawet nie zagościły.

 

Patrzyłbyś tylko na cenę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow... instalowałem panele 6 LAT TEMU... wybór miałem taki że nie miałem nawet w czym wybierać.

Reszta paneli darowana a darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Na jednym dachu pod jednym kątem leżą panele 3 firm mam jakieś porównanie, no tak różne inwertery...

Jak mam zapłacić 1000 PLN za panel to wolę 2 panele po 500 PLN i instalację 2 razy większą.

 

Ten chiński kurdupel na nałożone jeszcze większe normy niż rodzimy EU sprzedawca, ile to czasu było cło na kitajce a dali radę przez lata sprzedawać w dumpingowych cenach i zarabiać na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy sprawdzić TIER1 Q3 kto był na 4 miejscu w ilości sprzedanych paneli?

Longi 1 miejsce 15000 a na 4 Ja Solar 10500. A później porównaj cenę tych paneli :)

Gdybyś szukał linka https://review.solar/latest-tier-1-solar-panels-list-2019/

 

A kolega St@nley do Warszawy ma jakieś 80km za paliwo zapłaci 90 PLN

Miałem Winaico 325W do kupienia za 540zl w czarnej ramie ale jeszcze się zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St@nley po 6 latach zapomniałem że wydałem pieniądze... bo przez 6 lat oglądam rachunki po 11PLN/2m-ce. Z mojego punktu widzenia nie było się nad czyn zastanawiać. Klima grzeje opał w kociołku nie schodzi myślę że moja instalacja miała szansę się zwrócić ale nie liczyłem dokładnie, wiem że wyklepała 14MWh z (3,3kW) Reszta paneli dochodziła z czasem do 7,3kWp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

St@nley po 6 latach zapomniałem że wydałem pieniądze... bo przez 6 lat oglądam rachunki po 11PLN/2m-ce. Z mojego punktu widzenia nie było się nad czyn zastanawiać. Klima grzeje opał w kociołku nie schodzi myślę że moja instalacja miała szansę się zwrócić ale nie liczyłem dokładnie, wiem że wyklepała 14MWh z (3,3kW) Reszta paneli dochodziła z czasem do 7,3kWp
I to jest najważniejsze. Ja też mam tak zamiar zrobić tylko jeszcze się zastanawiam czy warto aż tak ciąć koszty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega prosi mnie o konfigurację sprzętu pod 10kWp ,chce nie za drogo -ale i nie badziew...

Stara śpiewka...

Jeśli nie „wykryjemy„ tu żadnego kwachu z np z tymi Justami -to mu je polecę ( tym bardziej , że transport odpada- bo to nasz gorod)

419pln brutto 23% za 310W...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ciołem nigdy kosztów ale po tylu latach widzę że nie ma to większego znaczenia jaki panel leży na dachu (pomijam jakieś amorficzne i polikryształ) wszystko to jedno i to samo - moim zdaniem.

Jak panel dostał strzała z cegłówki to ubezpieczyciel dał kasę i nie pytał co założyłem.

Z wiedzą od tylu lat brałbym średnią półkę cenową 500 za panel, ale lepszy inwerter (choć te moje chodzą od nawet jak są zamontowane na dworze i deszcz i śnieg na nie pada). Konstrukcja na dach też żadna różnica aby wiedzieć jak złożyć do całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobrow... Mam Suntech, TecSun, Recom`y i Viessmany. Jedne się wyróżniają na moim dachu i robią dobrą robotę wszystko pozostałe warte dokładnie tych samych pieniędzy. A jak mam płacić za naklejkę to nie wiem czy mi się chce.

A Te co się wyróżniają w TIER1 nawet nie zagościły.

 

Dziś oglądałem ofertę na Bruk-Bet Solar... Polacy krzem i tak jedzie z Chin a cała linia produkcyjna z tego samego miejsca. Różnica opiera się na naklejce.

Pompy ciepła dokładnie ten sam temat w Chinach jest 7 fabryk robiących ciepłe pompy w różnych godzinach klepią te same firmy z różnymi naklejkami a bebechy w 90% przypadków te same. LG to taki Panasonic T-cap w wersji z tańszą naklejką i inną obudową. czasami na sprężarce nie ma naklejki. Ale taki Hawrier ma sprężarkę Misubichi

Fronius... chwali się że ma fabryki w europie, a powiedz skąd jadą półprodukty do ich montażu - tak z Azji a czy Chiny, Japonia, Tajlandja żadna różnica.

 

Fronius jest dla snobów którzy pozytywnie zaliczyli test łosia, czyli są łosiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega prosi mnie o konfigurację sprzętu pod 10kWp ,chce nie za drogo -ale i nie badziew...

Stara śpiewka...

Jeśli nie „wykryjemy„ tu żadnego kwachu z np z tymi Justami -to mu je polecę ( tym bardziej , że transport odpada- bo to nasz gorod)

419pln brutto 23% za 310W...

 

Może ajkija https://www.ikea.com/pl/pl/customer-service/solar-panels/ wychodzi oj 7 kwp za 28700 ba brukbetach poli To co mnie oprocz ceny by przekonalo to gwarancja , Ta firma ma szanse przetrwać 10 lat a te firemki to pył opadnie daj boże po 3 po nich.

 

BTW Ja na miejscu firm dawałbym dożywotnią gwarancję na instalacje PV tzn do końca firmy , klienta lub pv zależy co nastąpi pierwsze :p

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...