Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika 2019 - wątek techniczny ;)


abes99

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakich producentów panele macie u siebie zamontowane, kogo polecacie?

Znalazłam, polskiego producenta z Bydgoszczy, ale w wątku na muratorze nie widziałam, żeby ktoś o nich wspominał.

 

To jest Sandro ciekawy temat.

Niby rozsądek mówi żeby brać panele od polskiego producenta bo gwarancja, serwis na miejscu ale gdy przyjrzymy się procesowi produkcji paneli to nagle się okazuje, że krzem w tych polskich panelach jest chiński a w dodatku panel jest ręcznie składany w technologii nieco archaicznej.

 

Widziałem taśmę produkcyjną polskiego producenta Selfa i widać, że robią to zgodnie z trendami (pełna automatyzacja) ale krzem też chiński. Ale jak jest u innych polskich producentów to nie wiem.

 

Są różne rankingi producentów paneli. Między innymi najsłynniejszy - TIER 1 od bloomberga gdzie liczy się moc przerobowa fabryk, ale w takich rankingach nic polskiego nie znajdziesz.

 

Myślę, że dla mnie cena, wydajność modułu i pozycja producenta na rynku ma największe znaczenie.

Ciekawe jakie zdanie mają inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enermos,

jestem "zielona" jeśli chodzi o fotowoltaikę, dopiero się wgryzam w temat i dlatego pytam, bardziej zorientowanych w tym temacie.

Słyszałam opinie o tym aby zwracać uwagę na certyfikaty, gwarancje i dostępność serwisu i renomę firmy. To wszystko jest bardzo ważne.

Ale nie ukrywam, że jak dla większości z nas cena do jakości jest równie ważna.:smile:

Dlatego interesują mnie opinie osób, które montaż maja już za sobą i korzystają z dobrodziejstwa tańszego prądu:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem "zielona" jeśli chodzi o fotowoltaikę(...)

Dlatego interesują mnie opinie osób, które montaż maja już za sobą i korzystają z dobrodziejstwa tańszego prądu:smile:

 

To dziś będziesz już lekko żółta ;)

 

Obstawiam na podstawie dłuższej obserwacji tego rynku, że większość instalacji konsumenckich jaka obecnie w Polsce powstaje, bazuje na panelach marki Longi solar i falowniku marki Fronius.

Dzieje się tak dlatego, że panele Longi są nie drogie przy zachowaniu bardzo dobrej jakości, a inwerter marki fronius (niemcy) jest produktem znanym i sprawdzonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziś będziesz już lekko żółta ;)

 

Obstawiam na podstawie dłuższej obserwacji tego rynku, że większość instalacji konsumenckich jaka obecnie w Polsce powstaje, bazuje na panelach marki Longi solar i falowniku marki Fronius.

Dzieje się tak dlatego, że panele Longi są nie drogie przy zachowaniu bardzo dobrej jakości, a inwerter marki fronius (niemcy) jest produktem znanym i sprawdzonym.

 

Eee tam. Takie są trendy bo chwyt marketingowy i dobrze opłacana reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam. Takie są trendy bo chwyt marketingowy i dobrze opłacana reklama.

 

Takie są trendy bo instalatorzy boją się nie sprawdzonych produktów i późniejszych reklamacji. Jak widzą niemca w cenie chińczyka to wybiorą niemca (fronius).

To samo z panelami. Qcells był niemiecki to instalowali na potęgę a teraz jest chiński i z racji ceny przerzucili się na longi, ja solar, canadiany itp... które są w TIER 1.

 

Oczywiście nikt nie twierdzi, że tak zostanie i tak będzie zawsze. Za rok może być jeszcze inaczej.

 

 

 

a kiedy to Fronius przeniósł się z Austrii do Niemiec?

 

To był skrót myślowy. Nie zmienia w żadnym stopniu tego co chciałem powiedzieć.

Edytowane przez enermos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 330W za równe 500 PLN https://www.solarne.info/promocja-nowy-panel-pv-fotowoltaiczny-halfcut-mono-just-solar-moc-330w-dostepny-od-5-lutego-2020-p-582.html

 

Tu masz Resuny 315W 470 PLN/szt https://www.solarne.info/hurt-zakup-min-10-szt-panel-pv-fotowoltaiczny-resun-solar-moc-315w-monokrystaliczny-p-563.html

 

Ja wziąłem ostatnio 3 x Viessman 305W mono za 505 PLN z przesyłką:

[ATTACH=CONFIG]440098[/ATTACH]

 

Kupował ktoś panele Just Solar 330W? Jakieś doświadczenia, czy panele mają rzeczywiście tyle wat? Chce kupić cały zestaw na 10kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są trendy bo instalatorzy boją się nie sprawdzonych produktów i późniejszych reklamacji. Jak widzą niemca w cenie chińczyka to wybiorą niemca (fronius).

To samo z panelami. Qcells był niemiecki to instalowali na potęgę a teraz jest chiński i z racji ceny przerzucili się na longi, ja solar, canadiany itp... które są w TIER 1.

 

Oczywiście nikt nie twierdzi, że tak zostanie i tak będzie zawsze. Za rok może być jeszcze inaczej.

 

 

 

 

 

To był skrót myślowy. Nie zmienia w żadnym stopniu tego co chciałem powiedzieć.

 

Hanwha Q Cells chiński? Doczytaj zamiast głupoty powtarzać jak naganiacze-montażyści PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanwha Q Cells chiński? Doczytaj zamiast głupoty powtarzać jak naganiacze-montażyści PV.

 

Masz jakiś dowód na to, że się mylę czy tylko tak powtarzasz głupoty jak naganiacze-montażyści PV?

 

Może faktycznie muszę jakąś wycieczkę do ich chińskich lub koreańskich fabryk zrobić i sam się przekonać - przyznaję się bez bicia, że tam nie byłem;)

Edytowane przez enermos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś dowód na to, że się mylę czy tylko tak powtarzasz głupoty jak naganiacze-montażyści PV?

 

Może faktycznie muszę jakąś wycieczkę do ich chińskich lub koreańskich fabryk zrobić i sam się przekonać - przyznaję się bez bicia, że tam nie byłem;)

 

Twoje "skróty myślowe" są niczym innym jak niewiedzą co gdzie jest produkowane. Więc myślę, że nie warto jest tak skracać bo tak jak z Austrią to i z Koreą się mylisz.

Dodatkowo nie wiele rzeczy wytworzonych w Chinach jest złych bo niekiedy różnica jest tylko w naklejce lub kolorze. Jednak to właśnie decyduje o serwisie czy gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz na szybko:

https://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/34692/hanwha-qcells-oskarza-o-naruszenie-patentow

 

Producent mający siedziby w Seulu w Korei Płd. oraz w Thalheim w Niemczech posiada jeszcze fabryki w Chinach, Malezji oraz Turcji.

Ostatnio Hanwha QCells uruchomiła swoją drugą fabrykę w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje "skróty myślowe" są niczym innym jak niewiedzą co gdzie jest produkowane. Więc myślę, że nie warto jest tak skracać bo tak jak z Austrią to i z Koreą się mylisz.

Dodatkowo nie wiele rzeczy wytworzonych w Chinach jest złych bo niekiedy różnica jest tylko w naklejce lub kolorze. Jednak to właśnie decyduje o serwisie czy gwarancji.

 

Dlaczego tak usilnie zmieniasz temat? Albo nie rozumiesz czym jest skrót myślowy? Nie wiesz gdzie leży Austria? Gdzie jest Korea? Co ja mam cie geografii uczyć? To nie jest o tym temat...

 

 

Dodatkowo nie wiele rzeczy wytworzonych w Chinach jest złych bo niekiedy różnica jest tylko w naklejce lub kolorze.

 

Domysły... a może i lekka nutka nadziei ;)

I pokaż gdzie w tym wątku (kilka ostatnich postów) ktoś psioczy na chińszczyznę. Czytać się naucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kompletnie nic nie znaczy.

Zanim napiszesz bzdury o polskich panelach i je oplujesz to się najpierw upewnij czy to prawda to co piszesz.

 

Czytaj całe posty a nie tylko to co ci pasuje...

 

 

Tu masz na szybko:

https://gramwzielone.pl/energia-sloneczna/34692/hanwha-qcells-oskarza-o-naruszenie-patentow

 

Producent mający siedziby w Seulu w Korei Płd. oraz w Thalheim w Niemczech posiada jeszcze fabryki w Chinach, Malezji oraz Turcji.

Ostatnio Hanwha QCells uruchomiła swoją drugą fabrykę w USA.

 

No to jak sam potwierdzasz moje posty to wypadałoby przeprosić ;)

Edytowane przez enermos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak sam potwierdzasz moje posty to wypadałoby przeprosić ;)

 

TY napisałeś:

Qcells był niemiecki to instalowali na potęgę a teraz jest chiński i z racji ceny przerzucili się na longi, ja solar, canadiany itp... które są w TIER 1.[/QUOT]

teraz jest chiński ? Nie jest.

Jest koreański, od długiego czasu

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...