Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika 2019 - wątek techniczny ;)


abes99

Recommended Posts

Niestety, to Ty popełniłeś błąd. Q.Cells zamknął swoją fabrykę wafli krzemowych w Chinach i przeniósł do Malezji

 

 

Przeczytaj kilka postów wstecz to zrozumiesz o co się czepiają ;) bo napisałem chiny a powinienem "azja" co absolutnie nic by nie zmieniło w tej dyskusji a już na pewnie nie to co chciałem przekazać pisząc o zaprzestaniu klepania qcellów w niemczech.

 

Na prawdę myślisz, że jak powiesz komuś o fabryce w Malezji to on nie skojarzy, gdzie to jest?

Edytowane przez enermos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To się zdecyduj czy chińskie czy azjatyckie.

 

Inna sprawa, że:

Jak informuje niemiecki Photovoltaik Institut Berlin, obecnie produkcją najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych poszczycić się mogą firmy azjatyckie. Instytut prowadzi badania modułów PV od 2012 roku. Przeprowadził już audyty w ponad 250 fabrykach należących do przeszło 120 firm. Celem instytutu jest dostarczanie niezależnych badań dających lepszą wiedzę inwestorom na temat ryzyka związanego z wykorzystywaniem różnych modułów.

https://elektronikab2b.pl/biznes/50547-obecnie-najlepsze-moduly-fotowoltaiczne-dostarczaja-producenci-z-azji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj kilka postów wstecz to zrozumiesz o co się czepiają ;) bo napisałem chiny a powinienem "azja" co absolutnie nic by nie zmieniło w tej dyskusji a już na pewnie nie to co chciałem przekazać pisząc o zaprzestaniu klepania qcellów w niemczech.

 

Czyli dla Ciebie Chiny i Korea to jedno?

Może jeszcze i Japonię pod nie podciągniesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie są ròżne w pomiędzy panelami Q.Cells z dawnej fabryki w DE, obecnej USA, czy z Malezji ?

 

Jestem pewny, że te nowsze (Produkowane w Malezji i Usa) będą dłużej sprawne ;). Zbyt proste pytanie mi zadałeś.

 

 

fotohobby

Uważam, że nie ma różnic, pomiędzy panelami z Malezji a Chin, produkowanych przez firmy stawiajace podobne wymagania jakościowe.

 

Skoro uważasz, że nie ma różnic to po co się produkujesz i wypominasz mi różnicę miedzy Koreą a Chinami. Aż takie fopa popełniłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny, że te nowsze (Produkowane w Malezji i Usa) będą dłużej sprawne ;). Zbyt proste pytanie mi zadałeś.

 

Sęk w tym, że nie o to pytałem. Więc może troche bardziej łopatologicznie :

Czy kiedy q.cells miał fabryki w USA, DE i Malezji ich panele różniły się jakoscią ?

 

Skoro uważasz, że nie ma różnic to po co się produkujesz i wypominasz mi różnicę miedzy Koreą a Chinami. Aż takie fopa popełniłem?

 

Gdyż Ty napisałeś, że od kiedy q.cells stał się "chiński" (co jest bzdura) to montażyści mniej chętnie bo montuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie o to pytałem. Więc może troche bardziej łopatologicznie :

Czy kiedy q.cells miał fabryki w USA, DE i Malezji ich panele różniły się jakoscią ?

 

Nie pracuję ani nie pracowałem w serwisie tej marki więc brak mi danych aby z całą stanowczością coś stwierdzić. Domniemam, że te nowsze będą zrobione lepiej...

 

Gdyż Ty napisałeś, że od kiedy q.cells stał się "chiński" (co jest bzdura) to montażyści mniej chętnie bo montuja

 

Czyli napisałem bzdurę bo nawałem panel chińskim a on już od pół roku może nie być chiński - tylko będzie Malezyjski albo Koreański? Faktycznie kardynalny błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli napisałem bzdurę bo nawałem panel chińskim a on już od pół roku może nie być chiński - tylko będzie Malezyjski albo Koreański? Faktycznie kardynalny błąd...

 

 

W sumie to dwie bzdury - ze jest "chiński" i że instalatorzy z tego powodu go unikają.

Jednak może tak jest u Ciebie - u mnie Q.Cells wycenach pojawiał się często.

 

Może instalatorzy w moim regionie maja lepsze informacje

A może dlatego, ze:

te nowsze będą zrobione lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj całe posty a nie tylko to co ci pasuje...

 

 

To jest Sandro ciekawy temat.

Niby rozsądek mówi żeby brać panele od polskiego producenta .... a w dodatku panel jest ręcznie składany w technologii nieco archaicznej.

 

widać, że robią to zgodnie z trendami (pełna automatyzacja) ale krzem też chiński. Ale jak jest u innych polskich producentów to nie wiem.

 

Zdecyduj się. Do tego nie wiesz jak jest ale byś nie kupował. Brawo. Wiesz jeszcze jest coś proces kontroli, ale wiesz jak to wygląda zapewne.

.

Kupuje u Ciebie panele za 6 lata coś się dzieje z panelami np. dwoma. Dzwonie do Ciebie, o ile jeszcze w tym siedzisz. Co robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q.Cells wycenach pojawiał się często.

 

Na wszystkie posty które napisałeś tylko ten mały fragment jest konkretnym argumentem... to dla mnie zbyt mało.

Moim celem nie jest gaszenie radości u użytkowników, podważanie i krytykowanie ich decyzji życiowych - dlatego postanowiłem, że nie będę wyjaśniał dlaczego taka na rynku sytuacja panuje i dlaczego u ciebie w regionie instalatorzy proponują qcells.

 

Są pewne mechanizmy w handlu znane od lat i na tym rynku one też funkcjonują.

 

 

PS. Trzeba było od razu, od konkretów zacząć, a nie czaić się i bombardować jakimiś żalami o nazwanie Korei Chinami. (poetycko :wiggle: )

Edytowane przez enermos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam wszystko jedno - mam Longi, bo firma która mi instalowała system akurat zakupiła ich.... sądząc po ilości palet w ich magazynie mnóstwo.

Opcja tańszą to były Hisunage,, których też miel8 sporo.

 

Ale nie uważam, że gdybym wybrał inną ofertę na Qcells zrobiłbym błąd, uważam że to porównywania (jakościowo i cenowo) pólka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Trzeba było od razu, od konkretów zacząć, a nie czaić się i bombardować jakimiś żalami o nazwanie Korei Chinami. (poetycko :wiggle: )

 

Widzę, że nadal nie rozumiesz sedna sprawy - ale najwyraźniej trzeba machnąć na to ręką

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...